افزایش ۴۵ هزار میلیارد تومانی قدرت تسهیلات دهی بانک ها


افزایش ۴۵ هزار میلیارد تومانی قدرت تسهیلات دهی بانک ها

رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تسویه بدهی ۲۹۰ هزار میلیارد ریالی دولت به بانک ها نقل کرد: ۴۵ هزار میلیارد تومان به توانایی تسهیلات دهی بانک ها افزوده میشود.

تصویر و عکس   افزایش ۴۵ هزار میلیارد تومانی توانایی تسهیلات دهی بانک ها

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری تسینم، امیر باقری با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر درباره خبر تسویه بدهی ۲۹۰ هزار میلیارد ریالی دولت به بانک ها افزود: ریاست جمهوری مصوبه مجلس در این باره را به سازمان برنامه بودجه ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به این که این قانون که مجوز می دهد بدهی ها را تهاتر کنیم به دولت ابلاغ شده است و قادر هست اجرا شود، افزود: بر اساس آنچه ابلاغ شد دولت از مکان بدهی خود به بانک ها و بدهی بانک ها به بانک مرکزی تا ۲۹ هزار میلیارد تومان مجوز دارد این بدهی را تهاتر کند.

باقری ادامه داد: اگه این مجوز اجرا شود با تسویه بدهی بانک ها به بانک مرکزی حساب آنها جلا داده میشود و توانایی بانک برای اعطای تسهیلاتی تازه بیشتر خواهد شد.

رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه نقل کرد: در جوار آن حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان مجوز گرفته شد که دولت نزد بانک ها افزایش سرمایه دهد به این صورت که بدهی بانک ها به بانک مرکزی به همین میزان تسویه شود و از آن طرف سرمایه دولت نزد بانک ها افزایش کشف میکند و این بحث هم توانایی تسهیلات دهی بانک را زیاد میکند.

باقری افزود: بنابراین با این اقدامات، ۴۵ هزار میلیارد تومان به توانایی تسهیلات دهی بانک ها افزوده میشود.

وی نقل کرد: این ظرفیت قانونی به دولت ابلاغ شد و دولت با تدوین آئین نامه ای از این ظرفیت بهره خواهد گرفت.

رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه با تأکید بر این که دولت مصوبه مجلس را اجرا کرده است، نقل کرد: هیچ دولتی حضور نمی دارد ارزش پول ملی را کم کند.

باقری افزود: در شرایطی فعلی دولت باید برای افزایش توانایی تسهیلات دهی بانک ها بدهی خود را تسویه کند.

رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه نقل کرد: باید تلاش کنیم تا این قانون به درستی اجرا شود تا مردمان و فعالان اقتصادی بتوانند خوب فعالیت کنند و معضل تأمین مالی نداشته باشند.

باقری افزود: در هفته جاری اعداد و ارقام را نهایی و آیین نامه را تصویب و سپس برنامه دقیق اجرایی را اعلام می کنیم.

*********************

تهیه شده توسط : آزادمهر چ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در کار گلاب و گل حکم ازلی اين بود
««« »»»
کاين شاهد بازاری وان پرده نشين باشد

افزایش ۴۵ هزار میلیارد تومانی قدرت تسهیلات دهی بانک ها

TT / 72 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال