گرانی ۶ هزار تومانی گوشت گوساله/ ۵ هزار تومان به جیب واسطه ها می رود


گرانی ۶ هزار تومانی گوشت گوساله/ ۵ هزار تومان به جیب واسطه ها می رود

سرپرست اجلاس صنفی گاوداران گفت: هر کیلوگرم گوشت گوساله در یک ماه گذشته ۶ هزار تومان ازدیاد قیمت داشته و به رقم ۳۸ هزار تومان رسیده است، درحالی‌که قیمت هر کیلوگرم دام زنده فقط با هزار تومان ازدیاد قیمت نسبت به سال گذشته ۱۲ هزار تومان قیمت دارد.

تصویر و عکس   قیمتی ای ۶ هزار تومانی گوشت گوساله/ ۵ هزار تومان به جیب واسطه ها می رود

احمد مقدسی در مکالمه با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم بیان کرد: ازدیاد قیمت گوشت تنها به خاطر واسطه گرای ها است و از سازمان پشتیبانی تقاضا داریم که در این خصوص نظارت داشته باشند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته قیمت دام زنده به ضرر دامدارن کاهش یافت اما حتی یک ریال برای به کار برنده کم هزینه نشد اما در امسال که قیمت هر کیلوگرم گوساله زنده از ۱۱ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان رسیده است، قیمت گوشت برای به کار برنده نهایی (مردمان) در هر کیلوگرم ۶ تا ۷ هزار تومان ازدیاد قیمت دارد.

به گزارش سرزه به نقل از وی از ازدیاد ۶ هزار تومانی قیمت گوشت گوساله تنها ۱ هزار تومان عاید دامدار شده و مابقی ازدیاد قیمت به جیب واسطه ها رفته است.

سازمان پشتیبانی در استراحت کن غفلت است

سرپرست هیات مدیره اجلاس صنفی گاوداران ادامه داد: سازمان های نظارتی و در رأس آنها سازمان پشتیبانی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در استراحت کن غفلت به سر می برد و نظارتی بر عرضه گوشت سرخ در بازار مصرف ندارد.

وی تصریح کرد: در صورتی قیمت دام زنده هزار تومان در هر کیلوگرم ازدیاد کشف کند به فراخور آن قیمت گوشت برای به کار برنده نیز حداکثر باید هزار تومان ازدیاد کشف کند اما ۶ برابر شده است.

مقدسی گفت: هر کیلوگرم گوشت گوساله به ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان برای به کار برنده در بازار ازدیاد کشف کرده است در حالی که تا یک ماه پیش ۳۲ هزار تومان به به فروش رسان می رسید.

سرپرست هیات مدیره اجلاس صنفی گاوداران تأکید کرد: هیچ کمبودی برای تأمین احتیاج بازار مصرف حضور ندارد و گوشت دامدارن روی دست آنها مانده است و حتی بخشی از مازاد مصرف بازار را صادر می کنند.

__________________________________

تهیه و تدوین: كيميا ع.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بگذر به کوی ميکده تا زمره حضور
««« »»»
اوقات خود ز بهر تو صرف دعا کنند

گرانی ۶ هزار تومانی گوشت گوساله/ ۵ هزار تومان به جیب واسطه ها می رود

TT / 72 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال