انتقاد متفاوت برادرزاده علم الهدی درباره حواشی جشن کوروش !


انتقاد متفاوت برادرزاده علم الهدی درباره حواشی جشن کوروش !

مجله مراحم : واکنش جالب برادرزاده علم‌الهدی به حواشی جشن کوروش؛ چرا برای دفاع از مذهب، کوروش را تحقیر می‌کنید

 

واکنش جالب برادرزاده علم‌الهدیواکنش جالب برادرزاده علم‌الهدی

اما تمام ماجرا و انتقادات به برگزاری جشن کوروش و حواشی پیش‌آمده در آن محدود نشده است و برخی از پیوند دادن رابطه دینداری و کوروش دوستی انتقاد کردند که از جمله آنها حجت‌الاسلام سید صادق علم الهدی برادرزاده امام جمعه مشهد است.

حجت‌الاسلام صادق علم الهدی پیش از تحسین یا محکوم کردن موضوعات، به بررسی ابعاد آن می‌پردازد و با صراحت   به بیان دیدگاه و البته انتقادات خود می‌پردازد.

چند روزی است که برخی افراد به تقبیح برگزاری مراسم کوروش در فارس می‌پردازند که البته ناگفته نماند شعارها و رفتارها در آن مورد قبول نبود، اما حجت‌الاسلام علم‌الهدی نقدی از زاویه دیگر به برگزاری این مراسم دارد.

او نوشته است:«متاسفم که گاهی شاهد سخنان و نوشته‌جات و فیلم‌هایی هستم که ظاهرا برای دفاع از مذهب، کوروش و تمدن و منشور او را به چالش می‌کشند و مفاخر تاریخی یک ملت را مورد تحقیر قرار می‌دهند.

ظاهرا برخی گمان می‌کنند ایجاد تردید و خدشه درباره فرهنگ و تاریخ و تمدن ایران باستان، به تقویت بنیان‌های مذهبی در جامعه خواهد انجامید، غافل از آنکه ایجاد تقابل بین دینداری و وطن‌دوستی، هم خلاف واقع است و هم می‌تواند برای دین بسیار خطرناک باشد؛

چرا که موجب می‌شود حس قوی عشق به میهن که بخش لاینفک فرهنگ هر ملتی است، به ابزاری قدرتمند در دست مخالفان دین برای تحریک احساسات ضد دینی تبدیل شود.

واقعیتش این است که ما هیچ مشکلی با کوروش و تمدن او نداریم… اساسا چه منافاتی بین عرق دینی و عرق ملی می‌تواند باشد وقتی می‌بینم احادیثی از قبیل «حب الوطن من الإیمان» یا «من إیمان الرجل حبه لقومه‏» (سفینه البحار، ج۸، ص۵۲۵) در کتب دینی ما نقل شده و مورد انکار علمای ما واقع نشده است؟

البته ما تمام گفته‌ها و کرده‌های مدعیان وطن‌دوستی را تایید نمی‌کنیم که دیر زمانی است افراط و تفریط بلای جان این جامعه آفت‌زده شده است، لیک در عین حال، نباید بی‌جهت حربه به دست دشمنان و مغرضان داد.»

منبع روزنامه آرمان

[ منبع این خبر سایت مجله مراحم می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات