شناسایی ۱۵ بانو موفق و ثمربخش ایرانی در دنیا+عکس ها و تصاویر


معرفی ۱۵ زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

با سرشناسترین زنان موفق ایرانی در دنیا آشنایی پیدا کنید

اینها شماری از کامیابترین بانوان کشورمان در جهان هستند که آوازه شهرت شان تا اینجا هم رسیده است. اغلب آنها در ایران متولد شدند و بعدا به خارج از کشور رفته و آنجا مدارج ترقی را گذرانده و هم اکنون سلبریتی های موفق و مؤثری هستند اما ملیت و پیشینه ایرانی خود را از یاد نبرده اند و مفتخرند که خون ایرانی در رگ هایشان جاری است.

ما هم به آنها و تلاش شان برای موفقیت و رشد علم و فناوری و فرهنگ در جهان افتخار می کنیم و امیدواریم این دانش و توان، روزی برای کمک به ساختن ایرانی خوب تر هم مورد استفاده قرار داده شود. بخش دیگری از بانوان ایرانی هم در زمینه های مختلف هنری موفق بوده اند که نام و سرگذشت شان در این کلکسیون نیامده است.

مریم میرزاخانی

یکی از ۱۰ مغز برتر آمریکای شمالی با لقب سدشکن

عکس شماره ۱ ⇩

عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

دکتر مریم میرزاخانی، استادیار جوان دانشگاه «پرینستون»، به عنوان یکی از۱۰ مغز برتر آمریکای شمالی معرفی شد و به او لقب سدشکن دادند. مریم میرزاخانی در سال ها ۷۳ و ۷۴ (سال سوم و چهارم دبیرستان) از مدرسه فرزانگان شهر تهران موفق به کسب مدال افتخار آفرین طلای المپیاد ریاضی کشوری شد و پس از آن در سال ۱۹۹۴ در المپیاد جهانی ریاضی هنگ کنگ با ۴۱ امتیاز از ۴۲ امتیاز مدال افتخار آفرین طلای جهانی گرفت. سال بعد یعنی ۱۹۹۵ در المپیاد جهانی ریاضی کشور کانادا با ۴۲ امتیاز از ۴۲، رتبه یک طلای جهانی را به دست آورد.

میرزاخانی از جمله بازماندگان سانحه غم بار سقوط اتوبوس مسافربری حامل نخبگان ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به دره در اسفندماه سال ۷۶ است.

مطلب مرتبط:۳۰ بانفوذترین نوجوان جهان در ۲۰۱۶:شامل دختران اوباما و نوجوان ایرانی-امریکایی

رکسانا مصلحی

محقق معروف در زمینه بیماری سرطان

عکس شماره ۲ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

پروفسور رکسانا مصلحی یک متخصص ژنتیک است. او در ایران زاده و در کشور کانادا بزرگ شده و در دانشگاه کلمبیا تحصیلات خود را سپری کرد و هم اینک استادیار دانشگاه آلبانی، دانشگاه ایالتی نیویورک است.

پژوهش های او به مطالعه بیماری سرطان و علامت های افتتاحیه آن اختصاص دارد و از طریق تحقیقهایش، به درک دلایل ارثی مریضیها و تاثیرات متقابل ژن – محیط بر خطر گسترش بیماری یاری رسانده است. مصلحی جوایزی را نیز در زمینه تدریس و ترفند خوب علم یاد گیری گرفته است.

انوشه انصاری

موفق در بیزینس و صنعت، اولین بانوی کیهان گرد

عکس شماره ۳ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

انوشه انصاری متولد مشهد در سال ۱۳۴۶ خورشیدی است. انوشه پیوسته دل باخته فضا و فضانوردی و به دنبال راه یافتن به فضا بوده است. وی اولین فضانورد ایرانی الاصل دنیا و اولین زن کیهان گرد و چهارمین نفری است که مخارج سفر فرا زمینی خود را توجه کرد کرده است. او همچنین پس از عبدالاحد مومند فضانورد افغان دومین فضانورد فارسی زبان است.

انصاری تا سن ۱۶ سالگی در وطن زندگی کرد و سپس همراه با خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت کرد و پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی الکترونیک، برای کار به سراغ شرکت هایی چون MCI و COMSAT رفت و برنامه های موفقیت آمیزی را در آن شرکت ها به عاقبت رساند.

او چند مقاله و دو پاتنت برای کار روی «عملگرهای اتوماتیک» و «گره های یک شبکه بیسیم» دارد. او همچنین دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ستاره شناسی دریافت کرد.

در سال ۱۹۹۴ تولدی مطابق با ۱۳۷۲ خورشیدی، انوشه همراه با همسرش حمید و برادر همسرش امیر انصاری شرکتی بنام تله کام فناوری (TTI) را در ایالت تگزاس پایه گذاری کردند. انوشه انصاری در سال ۲۰۰۰ جایزه نخست کارآفرینی ملی ایالات متحده امریکا را به دست اورد. در سال ۲۰۰۱ نشریه فورچیون، انوشه را در لیست تاجران موفق به تصویب رساند. پس از به فروش رسان کمپانی TTI انوشه و همسرش شرکت دیگری بنام پرودی (Prodea) را پایه گذاری کردند که انوشه مدیرعامل و رییس این شرکت است.


ماریا خورسند

مادر معنوی فناوری بلوتوث

عکس شماره ۴ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

ماریا خورسند، یکی از مدیران مشهور صنعت آی تی جهان است. هر چند مردم کشورمان دربین مدیران رده بالای صنعت آی تی چندان کم شمار نیستند اما خورسند یکی از بلندپایه ترین آنهاست.

ماریا خورسند در زمان مدیریت خود در شرکت اریکسون سوئد، ریاست این پروژه انقلابی را بر عهده داشته است و در واقع مادر معنوی فناوری بلوتوث به حساب مییاید. خورسند در سال ۱۹۵۷ (۱۳۳۶) در شهر ساری متولد شد و در سال ۱۹۵۷ به لس آنجلس مهاجرت کرد و فوق لیسانس خود را از دانشگاه فولرتون (Fullerton) ایالت کالیفرنیا گرفت.

هر چند مادر ماریا میل داشت که فرزندانش پس از انتها تحصیل به ایران بازگردند اما ماریا و خواهرش پس از انتها تحصیل تصمیم به ادامه حیات در خارج از ایران گرفتند؛ با این حال ماریا هیچ گاه هویت ایرانی خود را تکذیب نکرده است. هر چند این مسئله در مقاطعی سبب ایجاد مانع بر سر راه بهبود شغلی او شده است.

برای مثال ماریا در زمان اقامتش در آمریکا هنگامی که برای مصاحبه به یکی از شرکت های طرف معاهده وزارت دفاع آمریکا رفته بود، پس از آنکه در فرم استخدامی، ملیت خود را ایرانی گفت، به آرامی و بی سروصدا از پروسه استخدام کنار قرار داده شد.

خورسند همسر سوئدی خود را هنگام تحصیل در دانشگاه فولرتون دیدار کرد و پس از عروسی با او، در اواخر دهه ۸۰ تولدی به سوئد مهاجرت کرد. او پیش از آن تجربه کار در چند شرکت نفتی و کامپیوتری آمریکایی چون شرکت نفتی یونیون ایالت کالیفرنیا و شرکت کامپیوتری یونیسیس را به تجربیات کاری خود اندوخته بود و همین مسئله سبب شد پس از وارد شدن به سوئد بتواند در کمپانی بزرگ اریکسون استخدام شود.

مطلب مرتبط:زنان برنده جایزه نوبل :از ۱۹۰۱ تا ۲۰۱۵

پردیس ثابتی

یکی از ۸ نابغه ای که جهان ما را متحول خواهند ساخت

عکس شماره ۵ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

پردیس ثابتی متولد سال ۱۳۵۴ در شهر تهران، زندگی کرد شناس برجسته ایرانی – آمریکایی اهل فلوریدا و ساکن ماساچوست در کشور آمریکا و استاد دانشگاه هاروارد است. ثابتی سومین زن در تاریخ است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل از مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده است.

وی به عنوان یکی از معروفترین پژوهشگران آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، از بنیاد بیل و ملیندا گیتس بالغ بر ۲ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی گرفته است.

پردیس ثابتی به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوی گروه جهانی Creators Synectics شناسانده شده است. شبکه سی ان ان نیز در سال ۲۰۰۷، ثابتی را به عنوان «یکی از ۸ نابغه ای که جهان ما را متحول خواهند ساخت» شناسانده است.

تحقیقات وی در خصوص تکامل انسانی در طیف وسیعی از نشریات معتبر علمی و تحقیقاتی جهان نظیر نیچر و ساینس انتشار داده شده است. دکتر ثابتی تا به حال بالغ بر ۲۰ تاثیر علمی و تحقیقاتی را به رشته تالیف درآورده است. وی همچنین عضو هیات ناظرین متخصص در مجمع سال ۲۰۰۸ مجمع جهانی اقتصاد بود.

کریستین امان پور

یکی از خبرنگاران مشهور جهان

عکس شماره ۶ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

کریستین امان پور متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۵۸ (دی ۱۳۳۶) تحصیلات خود را تا۱۱ سالگی در ایران و پس از آن تا انتها دوره دبیرستان در انگلیس انجام داد. سپس به دانشگاه رودآیلند در آمریکا رفت و تحصیل خود را در رشته نشریه نویسی در سال ۱۹۸۳ به انتها رساند.

کریستین امان پور اجراکننده برنامه «هفته جاری» در شبکه ان بی سی است. او پیش تر گزارشگر ارشد بخش اخبار جهانی شبکه خبری سی ان ان بود. گزارش های امان پور از بالکان سبب شد که سال ۱۹۹۴ جایزه امی، دو جایزه جورج فاستر پیبادی، دو جایزه جورج پولک و جایزه شهامت در گزارشگری گیرد.

او همچنین گفت و گو های بسیاری به انجام رسانده است که از آن جمله می توان به مصاحبه با ژاک شیراک۲۰۰۳(قبل از نبرد کشور عراق)، محمود عباس ۲۰۰۳، ملک عبدالله ۱۹۹۹، پرویز مشرف ۲۰۰۱، یاسر عرفات ۲۰۰۰ و آیت الله العظمی هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی ۱۹۹۷ اشاره کرد. او به زبان های انگلیسی، فرانسوی و فارسی مسلط است.

مطلب مرتبط:۱۴ تفاوت آدم های موفق با دیگران

مینو اختر زند

اولین ایرانی که در سوئد استاندار شد

عکس شماره ۷ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

مینو اختر زند، بانوی موفق ایرانی، متولد ۱۳۳۵ در شهر تهران است. زمان خردسالی و نوجوانی را در شهر تهران سپری کرد و در ۱۷ سالگی به استکهلم سوئد مهاجرت کرد و در سال ۱۹۷۸ در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه سلطنتی تکنیک استکلهم (کی تی اچ) فارغ التحصیل شد.

اختر زند بعدها پست های مدیریتی مختلفی را در شرکت انرژی واتن فال به دست آورد و مدیر کل شورای استانی کار در شه راویسالا سوئد و عضو هیات رییسه دانشگاه سودرتورن در استکهلم شد.

از جمله سمت های وی، مدیریت عامل شرکت تولید انرژی واتن فال، مدیرکل شورای استانی کار در شهر اویسالا سوئد و مدیریت عامل شرکت راه آهن سوئد (بان ورکت) است.

مینو اختر زند برنده نشان ممتاز افتخاری بی بی خشت در سال ۲۰۰۸ است. این جایزه در سوئد هر ساله به زن مدیری داده می شود که طی سال به پرقدرت ترین پست مدیریت کشور ترفیع مقام یافته باشد.

اختر زند در ماه مه سال ۲۰۱۰ به سمت استانداری یونشوپینگ سوئد منصوب شد. او اولین ایرانی بود که سمت استانداری را در سوئد متقبل میشد.

آواز رضوی، پزشک گوگل

عکس شماره ۸ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

وقتی که گوگل هنوز شرکت مشهور و بزرگی عدم، بنیانگذارش، «لری» و «سرگی» بر آن شدند برای کارکنان شان به غیر از کارهای شرکتی، خدمات دیگری تهیه کنند. به طور مثال این فکر را داشتند که یک پزشک به طور مستمر در شرکت باشد و سلامت کارکنان را زیر نگاه بگیرد.

آواز جذب ایده های این دو شخص شد و تصمیم گرفت به صورت موقتی در این شرکت فعالیت کند. وقتی کارش را در این شرکت کرد، به دلیل فضای کوچولو شرکت، مطبش در یک کمد بود اما به سرعت و با ایده های خود این فضا را گسترش داد. حالا او پزشکی در تشکیلات مرکزی گوگل در مانتین ویو «Mountain View» ایالت کالیفرنیا است؛ مکانی که وی مسئولیت حفظ تندرستی کارکنان گوگل را بر عهده دارد. وی مسائل پزشکی را به کارمندان گوگل آموزش می دهد و سرویس هایی در این حوزه را در اختیار مخاطبان داخلی و خارجی گوگل میگذارد.

رودابه (رودی) بختیار

سرشناسترین گوینده شبکه سی ان ان

عکس شماره ۹ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

رودابه بختیار، متولد ۲۱ ژوئن سال ۱۹۶۶ در ایالت کالیفرنیا است. وی از والدینی ایرانی در آمریکا متولد و در ایران بزرگ شد. او تحصیلاتش را در دانشگاه ایالت کالیفرنیا در لس آنجلس ادامه داده و در این دانشگاه مدرک لیسانس بیولوژی را دریافت کرد.

رودابه کار خبرنگاری خود را از شبکه سی ان ان آمریکا آغاز کرد و بعدی از مدتی اجراکننده بخش CNN Headline News شد و در ۱۱ ماه سپتامبر سال۲۰۰۱ اجراکننده فوق برنامه در زمان حملات تروریستی بود.

رودابه، که نامی دیگر در فهرست کامیابترین بانوان کشورمان در جهان است، پس از ۱۰ سال کار مستمر در شبکه سی ان ان به دلیل مواظبت از پدر مریض احوال خود و به دست آوردن افتخارات و تجربیات بیشتر، در ۱۱ ژانویه سال ۲۰۰۶ به صورت مجلسی به کانال فاکس نیوز پیوست. وی همچنین طی مسافرتی به ایران برای شبکه فاکس نیوز گزارشی از حیات مردم ایران آماده کرد. در خلال او از جمله کسانی است که در مهمانی ای در واشنگتن، برای مردم زلزله زده بم مددهای انتقادی بسیاری جمع آوری کرد.

او در سال ۲۰۰۲ جایزه Iranian American Republic Council Achievement Award را از آن خود کرد و وقتی در شبکه سی ان ان سرگرم به کار بود، به عنوان نهمین خبرنگار برتر آمریکا دست یافته بود.

پریسا تبریزی

مدیر گروه مهندسی امنیت اطلاعات گوگل

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

نام بعدی در فهرست کامیابترین بانوان کشورمان در جهان پریسا تبریزی است. او به عنوان برگ برنده امنیتی گوگل شناخته می شود. او مدیر گروه مهندسی امنیت اطلاعات گوگل است و بهبود امنیت محصولات گوگل از جمله مرورگر گوگل کروم را بر عهده دارد. یک تیم از هکرها زیر نگاه پریسا تبریزی برای یافتن معضلات امنیتی محصولات گوگل فعالیت میکنند و باحال است آگاهی بدارید چندی پیش مدیر گوگل به تمجید از پریسا تبریزی توجه کرد.

رکسانا ورزا

ششمین بانوی موفق در زمینه فناوری

عکس شماره ۱۱ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

رکسانا دیگر کامیابترین بانوان کشورمان در جهان به عنوان یکی از سلبریتی های جوان و خلاق مایکرو سافت شناخته می شود که مسئولیت برخی برنامه های مهم این شرکت را در اروپا بر عهده دارد. او یکی از پولداران و یکی از مقامات بلندپایه در شرکت میکروسافت است.

رکسانا ورزا ششمین بانوی موفق زیر ۳۰ سال در آمریکا در زمینه فناوری است. رکسانا در آمریکا متولد شده است و تحصیلاتش در زمینه زبان کشور فرانسه و اقتصاد سیاسی بوده اما بعدها راهش به طرف استارت آپ کشیده می شود. او در حال حاضر با چند شرکت و رسانه معروف فرانسوی و جهانی در زمینه فناوری شراکت کند.

ثریا دارابی

ثروت چند میلیون دلاری با سایت Foodspotting

عکس شماره ۱۲ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

ثریا دارابی یکی از کامیابترین بانوان کشورمان در جهان چهره ی شناخته شده ای در جهان فضای مجازی تلقی میشود. یکی از ابتکارات او سایتی بنام Zady بود که درآمدی ۱٫۳ میلیون دلاری از مرکز آموزش ملی آمریکا داشته است.

ثریا دارابی پیش از آن با راه انداختن سایت Foodspotting مشهور شد و ثروت زیادی به دست آورد. در این سایت کاربران قادر میبودند تصویر و عکسهای خوراکی های باحال و طعم داری را که هر روز می خوردند به اشتراک قرار بدهند. این سایت احتمالا برای بسیاری حکم وقت طی کنی را داشت اما برای پایه گذار آن، سودی سه میلیون دلاری همراه با آورد.

گلی عامری

یکی از ۱۰۰ زن توانا شمال غرب آمریکا

عکس شماره ۱۳ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

گلی عامری یکی دیگر از کامیابترین بانوان کشورمان در جهان است که در ماه مهر ۱۳۳۵ خورشیدی در ایران چشم به جهان باز کرد و هنگامی که ۱۷ سال بیشتر نداشت به آمریکا رفت و در دانشگاه استانفورد نام نویسی کرد. عامری تحصیلات خود را در آن دانشگاه تا دریافت مدرک فوق لیسانس در رشته ارتباطات ادامه داد.

در همانجا بود که با همسر آینده خود جمشید عامری که در رشته مهندسی راه و آپارتمان به تحصیل اشتغال داشت آشنایی پیدا کرد و با وی عهد حیات بست. آنها دو فرزند دارند. گلی عامری بنیانگذار و مدیر شرکت Tinium بود که در رشته ارتباطات دور فعالیت داشت. او بیش از ۵۰ مقاله در وارسیهای مربوط به بازار فعالیت در رشته کار خود نگاشته و در نشریات معتبر مربوط به این رشته منتشر کرده است.

او در سال ۲۰۰۵ از طرف رییس جمهور وقت به ریاست هیات نمایندگی آمریکا در شصتمین انجمن مجمع عمومی سازمان ملل منصوب شد. گلی آمری عضو هیات امنا و معاون هیات مدیره کانون تعلیمی Caltin Gabel School بوده و در فعالیت های نیکوکارانه و جمع آوری کمک برای مصارف تعلیمی و اعطای بورس تحصیلی همکاری کرده است.

در اکتبر ۲۰۰۷ از طرف NW Women’s Journal به عنوانی کی از ۱۰۰ زن توانا شمال غرب آمریکا انتخاب شد. او در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۷ از سوی پرزیدنت بوش به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور تعلیمی و فرهنگی منصوب شد و این انتصاب مورد تایید سنای آمریکا قرار گرفت.

مونا جراحی

عکس شماره ۱۴ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

این بانوی محقق ایرانی بالاترین نشان تحقیقاتی پژوهشگران و مهندسین جوان را به خود اختصاص داد. زن پروفسور مونا جراحی در مهمانی ای که در قصر سفید به انجام رسانده شد، نشان «نبوغ برتر حرفه ای جوان سال» را از رییس جمهوری این کشور به دلیل تحقیقات و انجام برنامه های ابتکار آمیز در گسترش و صنعتی کردن فناوری «تِراهِرتز» دریافت کرد. فناوری «تراهرتز» در صنایع پزشکی، دارویی و خودرو آلات کاربرد دارد.

مطلب مرتبط:۱۵ چیز که فقط زنان با ذهن توانا می فهمند

فرح کریمی

تنها زن ایرانی پارلمان کشور هلند

عکس شماره ۱۵ ⇩عکس معرفی 15 زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

فرح کریمی یکی دیگر از کامیابترین بانوان کشورمان در جهان ایت. او متولد ۱۳۳۹ در گروس از دانشگاه های اصفهان و کیل در کشور آلمان مدارک فنی و ریاضی دارد و در شهر خرونینگن کشور هلند به تحصیل در رشته مدیریت توجه کرد. او پس از فعالیت های گسترده در سازمان های اجتماعی و بهزیستی کشور هلند توانست در سال ۱۹۹۸، یعنی ۹ سال پس از اقامتش در کشور هلند به عنوان اولین زن نماینده مجلس در خارج از ایران، به پارلمان کشور هلند راه کشف کند.
او آشناترین فرد پارلمان کشور هلند با اوضاع کشور افغانستان حساب میشود. او در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۰۶، چکیده ای از انتقادات خود نسبت به سیاست ارتشی کشور هلند در کشور افغانستان را در قالب کتابی بنام «کارزار کشور افغانستان» به مرد هِنک کامپ، وزیر دفاع کشور هلند تقدیم کرد.

پرده برداری اولیه و اهدای این کتاب در جریان یک مباحثه سیاسی و با وجود گروهی از سلبریتی های شناخته شده هلندی و افغانان مقیم کشور هلند انجام شد. در راستای همین تعامل هر چه بیشتر زن کریمی با مسائل کشور افغانستان بود که او سال جاری به عنوان نماینده سازمان ملل در امور کشور افغانستان انتخاب شد.

معرفی ۱۵ زن موفق و تاثیرگذار ایرانی در جهان+تصاویر

__________________________________

تهیه و تدوین : پرويز ظ.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چو طالب آمد جامی به جان شيرين
««« »»»
حتی يذوق منه کاسا من الکرامه

شناسایی ۱۵ بانو موفق و ثمربخش ایرانی در دنیا+عکس ها و تصاویر

TT / 413 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال