ناظران نظامی سازمان امنیت و همکاری اروپا وارد تاجیکستان شدند


ناظران نظامی سازمان امنیت و همکاری اروپا وارد تاجیکستان شدند

خبرگزاری فارس: ناظران ارتشی سازمان امنیت و همکاری اروپا وارد تاجیکستان شدند

ناظران ارتشی ایالات متحده، لهستان و لیتوانی به منظور بازرسی نظامیان، سلاح و تجهیزات ارتشی ارتش تاجیکستان وارد «دوشنبه» شدند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، صبح امروز هیئتی از ناظران ارتشی سازمان امنیت و همکاری اروپا جهت بازرسی نظامیان، سلاح و تجهیزات ارتشی ارتش تاجیکستان وارد «دوشنبه» پایتخت این کشور شدند.

بنا به اطلاع دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع تاجیکستان، مسافرت این هیئت ناظران ارتشی ایالات متحده، لهستان و لیتوانی (کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا) در تاجیکستان تا ۴ نوامبر(۱۴ ماه آبان) امسال ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، این هیئت بر اساس مقررات سند «وینا» در مورد وارسی حالت بازدید ارزش دار واحدهای ارتشی از ارتش تاجیکستان بازدید خواهد کرد.

این سند در مورد تقویت اعتماد و امنیت در سال ۲۰۱۱ در شهر «وینا» اتریش توسط کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا به تصویب رسیده است.

سند وینا در مورد تقویت اعتماد و امنیت در دنیا در مورد خلع سلاح خراب کار، نظارت بر فعالیت های ارتشی به وجود آمده است.

همچنین در این سند در مورد تبادل اطلاعات در مورد نیروهای مسلح و بودجه ارتشی کشورهای عضو این سازمان نیز مقرراتی وضع شده است.

بر طبق این سند کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا همدیگر را در زمینه فعالیت های ارتشی آگاه کرده، همچنین به ناظران ارتشی مجوز خواهد داد تا واحدهای ارتش این کشورها را مورد بازرسی گذارند.

بازدید هیئت ناظران ارتشی سازمان امنیت و همکاری اروپا از تاجیکستان در حالی است که آنها ۳ سال پیش نیز از واحدهای ارتشی ارتش این کشور بازدید کردند.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد

گردآورنده: روشن ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر تار موی حافظ در دست زلف شوخی
««« »»»
مشکل توان نشستن در اين چنين دياری

ناظران نظامی سازمان امنیت و همکاری اروپا وارد تاجیکستان شدند

TT / 48 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال