دستگیری ۴۴۸ قاچاقچی سابقه دار در تهران


به گزارش صبحانه،سرتیپ پاسدار، حسین ساجدی نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ضمن اشاره به عملیات های مستمر پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت و برخورد با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر در محدوده شهر تهران، همچون سال های گذشته، گفت: طی عملیات های انجام شده از سوی ماموران پلیس پایتخت از ابتدای سال تا کنون 40 باند قاچاق مواد مخدر منهدم و اعضای آن دستگیر شده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به خبر فوق افزود: با تلاش های صورت گرفته در این خصوص 448  قاچاقچی و قریب به 3 هزار خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر به زندان معرفی شده اند و 13 تن و 500کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

وی همچنین به روند رو به رشد جمع آوری معتادین متجاهر زن و مرد طی 8 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهر تهران اشاره کرد و گفت: پس از بررسی های پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران؛با اجرای 193 مرحله طرح دستگیری خرده فروشان و جمع آوری معتادین متجاهر؛ تعداد 8 هزار و 600 نفر دستگیر و 11 هزار و 385 معتاد متجاهر زن و مرد جمع آوری و به کمپ های بازپروری طرف قرارداد با شهرداری تهران منتقل شده اند.

سردار ساجدی نیا، تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده از سوی شهرداری تهران مقرر شده است که این افراد جمع آوری شده پس از طی دوره درمان و بازپروری به جامعه برگردانده شوند.
وی با اشاره به رشد 28 درصدی روند دستگیری خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل،افزود: میزان کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز 21 درصد افزایش داشته است که این مساله خود نشان از تلاش شبانه روزی پلیس پایتخت در راستای پاسخگویی به یکی از مهمترین دغدغه های شهروندان تهرانی می باشد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این موضوع که پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از ابتدای سالجاری تاکنون با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان های همجوار؛ 80 سوداگر مرگی که از اعضاء و سرشاخه های اصلی قاچاق مواد مخدر در کشور بودند را دستگیر کرده است، اظهار داشت: در این عملیات های مشترک نیز 2 هزار و 933 کیلوگرم انواع مواد مخدر و روانگردان کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت در پایان با اشاره به اینکه کارکنان خدوم پلیس تهران بزرگ به صورت شبانه روزی تمام تلاش خود را در جهت برقراری نظم و امنیت شهروندان و جامعه بکار بسته اند،در خصوص همکاری شهروندان با مجموعه پلیس خاطرنشان کرد: تلفن 110 در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی می باشد، از خانواده های محترم تهرانی درخواست می شود هرگونه موارد مشکوک و ضروری را به این مركز اعلام كنند تا پلیس در كمترین زمان ممكن ضمن حضور به موقع در محل حادثه بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.

منبع :باشگاه خبرنگاران

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال