مادورو خواستار برقراری روابط محترمانه و گفتگو با آمریکا شد


مادورو خواستار برقراری روابط محترمانه و گفتگو با آمریکا شد

رئیس جمهور ونزوئلا برای حل بحران سیاسی که در جامعه این کشور شعله‌ور شده خواستار روابط محترمانه با آمریکا و گفتگوهای معمار با این کشور شد.

تصویر و عکس   مادورو خواستار برقراری روابط محترمانه و گفتگو با آمریکا شد

به اعلان سرزه و به نقل از گروه بین المللی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» و به نقل از شینهوا، «نیکلاس مادورو» رئیس دولت ونزوئلا در میان خبرنگاران گفت دولت ونزوئلا و کشور آمریکا باید "روابط محترمانه" و "گفتگوهای مستمری" با همدیگر داشته باشند.

مادورو این سخنان را بعد از نشستی که با «توماس شانون» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی داشت بر زبان آورد. این جلسه بعد از آن به انجام رسانده شد که دولت ونزوئلا و مخالفان آن بر سر بحران های سیاسی اخیری که در این کشور رقم خورده است با همدیگر به گفتگو توجه کردند.

مادورو گفت طی مکالمه هایی که طی نشست کشورهای عضو اوپک با شانون داشته به تفاهم و اشتراکات زیادی دست کشف کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا با خواست از آمریکا برای پیوستن به مذاکرات مربوط به بحران سیاسی داخلی ونزوئلا گفت: «هفته گذشته در نشست اوپک جدای از تمامی مسائلی که همه ما آگاهی دار آگاه هستیم شبیه به بحث انرژی، در رابطه با موضوعات دیگری نیز حرف زدیم».

بازدید دیپلمات های آمریکایی از کاراکاس پایتخت ونزوئلا وقتی انجام شده است که دولت مادورو و مخالفان سیاسی آن در تلاش برای کشف کردن یک راه چاره مشترک هستند تا تنش ها را کم کرده و ثبات سیاسی را به جامعه ونزوئلا بر گردانند.

شانون مامور شده تا با ونزوئلا مرتبط شود. این دو کشور هیچ سفیری از همدیگر نزد خود ندارند.

دو طرف موافقت کردند تا چهار کمیسیون برای بحث و وارسی موضوعاتی شبیه به چگونگی بازگردانی صلح و عدالت، جبران غرامت به کشته شدگان و خانواده های آن ها و مصالحه، ثبات اجتماعی و اقتصادی و در نهایت هماهنگی بر سر تقویم رای گیری تشکیل دهند.

آمریکا و ونزوئلا موافقت خود را برای دیدار مجدد دیپلمات های دو کشور در روز ۱۱ نوامبر اعلام کردند.

*انتها*

نگارش از : پاكمهر و.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده گلرنگ تلخ تيز خوش خوار سبک
««« »»»
نقلش از لعل نگار و نقلش از ياقوت خام

مادورو خواستار برقراری روابط محترمانه و گفتگو با آمریکا شد

TT / 72 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال