نکونام: به ورزش فوتبال کشورمان ایران اخطار می دهم :: ورزش سه


نکونام: به فوتبال ایران هشدار می دهم :: ورزش سه

مربی تیم ملی ورزش فوتبال اعتقاد دارد دیدار با کشور سوریه بازی سفتی به حساب مییاید.

تصویر و عکس نکونام: به ورزش فوتبال ایران اخطار می دهم :: ورزش سه

به اعلان سرزه و به نقل از “ورزش‌ سه”، جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز تیم ملی ورزش فوتبال درباره شرایط شاگردان کارلوس کی روش بیان داشت: «اردو را با بازیکنان کمی آغاز کردیم. متاسفانه چند مصدوم داریم که به کشور سوریه نمی رسند. با حاشیه هایی هم که ایجاد شده، غریبه نیستیم؛ چون پیوسته تا دلمان بخواهد اتفاقات باورنکردنی ای در ورزش فوتبال ایران می افتد.»

وی ادامه داد: «درباره رقابتهای دوستانه تیم ملی باید نقل بکنیم خوب است که حداقل یک رقابت تدارکاتی هماهنگ شد. اهمیتی می دارد که رقابت تدارکاتی داشته باشیم. ما قادر نیستیم بدون رقابت تدارکاتی آماده دیدار با کشور سوریه شویم. تیم می خواهد دو هفته تمرین کند و در این دو هفته احتیاج به رقابت تدارکاتی دارد. با توجه به این که قادر نبودیم پس از بازی با کشور کره جنوبی ملاقاتی تدارکاتی داشته باشیم که نفرات کنار هم باشند، احتیاج به مسابقه داریم.»

مربی تیم ملی درباره دیدار با کشور سوریه عنوان کرد: همه آگاهی میداریم هیچ موقع بازی آسانی با کشور سوریه نداشتیم. از گذشته تا همین اواخر که من با کشور سوریه بازی کردم، هیچ موقع چنانچه برنده هم شدیم، بازی آسانی نداشتیم. این که ما بخواهیم خود را از قبل برنده آگاهی بداریم، فکر اشتباهی است که در ذهنمان قرار دارد و به تمام بازیکنان تاکید می کنم تمرکزشان را روی این بازی قرار بدهند. چنانچه بازی با ازبکستان و کشور کره جنوبی سخت بود، این مسابقه هم سخت است و باید با تمرکز بالا به میدان برویم. شما آگاهی میدارید کره نتوانست این تیم را غلبه کند و ازبکستان به سفتی برنده شد. این که بخواهیم بگوییم از قبل برنده هستیم، کار کاملا اشتباهی است.

نکونام درباره ضعیف بودن رقیب تدارکاتی تیم ملی قبل از کشور سوریه بیان کرد: موضوعهایی وجود دارد که سرمربی باید درباره آنها بر آن بشود ولی حقیقت این است زمانی شما ۴ روز پس از دیدار تدارکاتی یک بازی حساس با کشور سوریه دارید که می تواند سرنوشت صعود را تعیین کند، قادر نیستید یک بازی سنگین به انجام رسانید. باید بازی سبک باشد تا تیم به هماهنگی ضروری برسد. باید معقول اندیشیم. مثلا ما با ایتالیا بازی کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ نباید بازیکنان و انرژی مان را از دست بدهیم؛ چنانچه رقیب تدارکاتی مان سنگین باشد، جز این که ۴ روز بعد مقابل کشور سوریه نتوانیم در زمین قدم بزنیم، اتفاق دیگری نمی افتد. پس خوب تر است با فکر کارهایمان را به انجام رسانیم.

مربی تیم ملی درباره معضلات مربوط به زمین تمرین گفت: همانطور که گفتم ما با این مسائل غریبه نیستیم. این صحبت ها پیوسته موجود بوده و ویژه به سال جاری نیست. متاسفانه اردوگاه تیم ملی هنوز تهیه نشده و ما چند سال است مشکل زمین تمرین داریم. امیدوارم زمینی خوب تهیه شود تا از این بی زمینی راحت شویم. شما آگاهی میدارید مربیان در کانکس تیپ تغییر میدهند؛ اینجا دوش ندارد که بازیکنان بهره گیرند. به هر حال زمین استاندارد نیست و این موضوع شرایط را سخت کرده است. امیدوارم امکانات فراهم شود. به هر حال برای ایران و احتیاج فوتبالمان است. این که بخواهیم بگوییم رختکن نداریم، بد است. امیدوارم اردوگاه تیم های ملی تهیه شود و از شرایط بهره گیریم.

وی اضافه کرد: الان باید تمرکزمان روی بازی با کشور سوریه باشد. این بازی می تواند ما را به جام جهانی دور یا نزدیک کند. ما هیچ کاری تاحالا به انجام نرساندیم، ۱۰ امتیاز داریم ولی با یک تساوی و یک باخت خودمان را از تورنمنت بیرون می کشیم. چنانچه خاطرتان باشد دور قبل ما به لبنان در لبنان باختیم و کم مانده بود به جام جهانی برسیم. به ورزش فوتبال ایران اخطار می دهم هیچ کس حق ندارد این بازی را دست کم بگیرد و به کشور سوریه به عنوان یک بازی ساده بیند. تمام بازیکنان باید با تمرکز بالا به زمین بروند. از رسانه ها نیز می خواهم به این مساله توجه بکنند که این بازی، راحت نیست. بازی با لبنان را ۴ سال قبل از یاد نبرید.

مربی تیم ملی درباره این که نقل میشود صعود به جام جهانی حتمی است، بیان کرد: من پرسشی دارم؛ شما مییاندیشید مسئولان کشور چین بدون فکر لیپی را آورده اند؟ ایا مسئولان کشور قطر بدون تفکر مربی شان را تغییر دادند، آن هم در شرایطی که امتیازی نگرفته اند؟ قطعا روی بازی های دور برگشت و رودررو حساب کرده اند. همه تیم ها کماکان شانس صعود دارند و همه این شانس را دارند که از گردونه مسابقه ها خارج بشوند. ما نتایج خوبی گرفتیم ولی هیچ قدم مثبتی برنداشتیم. زمانی قدم مثبت برداشتیم که صعودمان حتمی شود. ۴ بازی کردیم و ۱۰ امتیاز داریم، دو بازی سنگین بردیم اما پایان داستان اهمیتی می دارد. باید به جام جهانی برویم و برای این راه نیازمند تلاش هستیم.

نکونام در بخش دیگری از گفتمانهایش گفت: ما با یک تساوی می توانیم هم جایگاه اولی خود را از دست بدهیم و هم شانس صعود را. بازی بعدی ما با کشور قطر در منزل خودش است و این تیم دیگر قادر نیست امتیازی درخانه از دست بدهد. پس از آن هم با کشور چین بازی می کنیم که لیپی را آورده که نتیجه بگیرد. پس بازی با کشور سوریه برای ما بسیار اهمیتی می دارد.

****همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد****

نگارش از: فرشاد ق.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا عاشقان به بوی نسيمش دهند جان
««« »»»
بگشود نافه‌ای و در آرزو ببست

نکونام: به ورزش فوتبال کشورمان ایران اخطار می دهم :: ورزش سه

TT / 230 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال