گِل بازی گرانترین بازیکن دنیا در ناپل :: ورزش سه


گِل بازی گرانترین بازیکن جهان در ناپل :: ورزش سه

سال ۱۹۸۴، پدری که وسعش به مخارج عمل جراحی فرزند نوجوانش نمی رسید، از باشگاه ناپولی درخواست ملاقات محبت آمیزی ترتیب بدهند و بخشی از درآمد بازی به معالجه بچه اش اختصاص یابد.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس گِل بازی قیمتی ترین بازیکن جهان در ناپل :: ورزش سه

به اعلان سرزه و به نقل از “ورزش سه”، باشگاه زیاد از این ایده خوشش نیامد و آن را نپذیرفت؛ اما مارادونا بر آن شد خودش این بازی را بدون مجوز باشگاه به انجام رساند. او و چندین نفر دیگر از هم باشگاهی هایش، زمینی خاکی را در همان محله ای که خانواده فرزند میزیستند برگزیدند.

در همان خیابان های پیرامون حرارت دادند و رفتند توی زمین. قبل از بازی، طوفان و بارندگی شده بود و زمین را گل برداشته بود؛ اما برای مرد شماره ده این چیزها معنا نداشت. او آمده بود که ورزش فوتبال بازی کند. کاری که بیش از هر چیز دیگری در جهان بلد بود.

عکس شماره ۲ ⇩عکس گِل بازی قیمتی ترین بازیکن جهان در ناپل :: ورزش سه

حدود چهار هزار نفر برای تماشای بازی جمع شدند و او با همان کله شقی ویژه خودش بازی را به انجام رساند و طبعا مخارج معالجه و جراحی پسرک مریض هم جور شد. پایان های ویدئو عکس و تصویر یکی از گل های او در بازی را می شود دید.

یکی از همان گل های ویژه خودش. مشابه همان گل سرشناسی که دو سال بعد در جام جهانی مکزیک به بریتانیا زد. گلی که نمایان میکند او زمانی که پا به توپ می شود، دیگر برایش تفاوتی نمی کند دارد در نوکمپ بازی می کند یا در آزتک یا در یک زمین گلی آب گرفته در محله ای بنام آچرا در ناپولی و جادوی جذابیت مارادونا در همین بود.

—نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود—

گردآورنده : تهمينه ث.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن شد اکنون که ز ابنای عوام انديشم
««« »»»
محتسب نيز در اين عيش نهانی دانست

گِل بازی گرانترین بازیکن دنیا در ناپل :: ورزش سه

TT / 65 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال