راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازار (۵ عکس)


راهنمایی و نکات خرید ساعت مچی در بازار

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازار

راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازار

برای خرید یک ساعت مچی عالی و خوب شما چه تواناییهایی را مد نگاه دارید؟ ما برای شما موارد خرید باحالی را داریم. پیش از این که وارد بازار شوید و خرید را شروع کنید، باید معلوم کنید که چه توقعی از ساعت خوددارید. آپشن ها، رنگ و مدل و مکان بهره گیری از ساعت را حتما از پیش تعیین کنید

و با چشمانی باز و حواسی جمع در بازار حاضر شوید تا در وقت انتخاب و خرید به معضل برنخورید یا این که پس از خرید پشیمان نشوید. اگه قصدتان این است که ساعتی مانند فیلم های علمی و تخیلی یابید و با آپشن های باورنکردنی و غریبش جهان را نجات دهید، مسلما تیرتان به خطا می رود، از ساعت فقط باید وقت با سؤال بکنید!

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازار

شکل ساعت

اول از همه باید وظیفه تان را با شکل و قاب ساعت معلوم کنید؛ دایره، لوزی، مثلث، بیضی یا مربع- مستطیل، شکل هایی هستند که بیشتر از بقیه بهره گرفته میشوند. معمولا جوان ها بیشتر از ساعت های دایره ای شکل بهره میگیرند چون اهم اسپرت تر است و هم این که گوناگونی مدلی بیشتری دارد. انتخاب شکل صفحه، رنگ و اندازه بیشتر از هرچیزی سلیقه ای است.

شما امکان می دارد با این که مچ دست لاغر شدن دارید، ساعتی با قاب بزرگ را دوست بدارید یا این که با حضور این که رنگ پوستتان تیره است، رنگ زغالی را به عنوان رنگ ساعت برگزید، پس قانون ویژه ای در این باره حضور ندارد. اگه می خواهید ساعت را با رنگ لباس و شکل تیپتان انتخاب کنید، می توانید از ساعت هایی که زیاد گران نیستند

و رنگ ها، مدل ها و شکل های گوناگونی دارند، بهره گیرید. اگه هم می خواهید فقط یک ساعت داشته باشید، می توانید ساعتی را برگزید که یا رنگی رنگی هستند که به همه تیپهایتان بیاید یا از جنسی که رنگ لباس شما را انعکاس می دهند.

طول عمر ساعت

قاب و بدنه ساعت ها از آلومینیوم، تیتانیوم و استیل ساخته می شود. بسته به این که کدام جنس را بیشتر پسندید و می پسندید، نگهداری و مواظب از هر کدام از آنها هم فرق می دارد. تیتانیوم از همه سفتتر است و مسلما از همه دیرتر خراب می شود. جنس آلومینیوم هم معمولا در ساعت هایی که در سوئیس ساخته می شوند،

بهره گرفته میشود ولی تمامی این نوع مواد آلی به شوینده، مانند وایتکس که دشمن سرسخت انواع مختلف ساعت ها هستند، حساسند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازار

به جز مواد شوینده شیمیایی، اگه از عطرها و اسپری ها بهره میگیرد، هم به سوراخ تر شدن لایه اوزون یاری رسانده اید و هم این که ساعت تان را کدرتر و مات تر کرده اید. کرم های دست و صورت و کرم های ضدآفتاب هم به جز این که موجب می شوند که ساعت جرم بگیرد، عمر آنها را هم کاهش میدهد.

مقاومت ساعت

در این قسمت باید معلوم کنید که چه مقدار می خواهید، دست به جیب شوید و پول خرج کنید، اگه ته جیبتان خالی است و مدت هاست رنگ اسکناس سبز را به خود ندیده و یک جورهایی مبدل شده به مکان جنش حشره ها، کلا بی خیال مقاومت ساعت شوید و از نخستین دستفروش کنار خیابان، ساعت تهیه بکنید

اما اگه حساب بانکی پری دارید، و نگران مخارجها نیستید، با خیال آسان به سراغ کلکسیون های ضدها یا همان مقاومت ها بروید. مجموعه ضدها شامل ضدزنگ (Stainless Steel)، ضدضربه (Shock Resistance) و ضدآب (Water Resistance) و پوشیده با محافظ کریستال (Crystallized) هستند با حروف اختصاری نشانه قرار دهی می شوند.

بروشور را دریابید

به جز این که موقع خرید، می توانید از خریدار میزان ضدبودن ساعتی را که می خواهید تهیه بکنید سؤال بکنید، می توانید در بروشور مدل ساعت هم از کم و کیف کار سر دربیاورید. یادتان باشد که هر ساعت ضدآبی در هر شرایطی به آب مقاوم نیست.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازار

شما قادر نیستید با ساعتی که درجه بندی یک دارد، غواصی کنید چون حتما خراب می شود. ساعت هایی که درجه بندی یک دارند، فقط در صورتی که در معرض رطوبت قرار بگیرند یا به طور تصادفی روی آنها آب ریخته شود، مقاوم هستند. میزان حساسیت ضدآبی اغلب روی بروشور ساعت ها گفته میشود،

مثلا ۲۰۰Wr که یعنی شما تا عمق ۲۰۰ متر در زیر آب می توانید از ساعت خود بهره گیرید، بدون این که نگران زیانی باشید که امکان می دارد به آن برسد.یکی دیگر از میزان مقاومت ها که امکان می دارد برایتان اهمیتی داشته باشد، مقاوم درمقابل گرماست که معمولا در بروشورها نامی از آن برده نمی شود.

اگه در فضاهایی که حرارت بالایی دارند، رفت و آمد می کنید، مطمئن شوید که ساعتی که خریداری می کنید مقاومت بالایی درمقابل گرما دارد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس راهنمایی و موارد خرید ساعت مچی در بازارجنس صفحه

مورد دیگری که درباره مقاومت ساعت باید به آن دقت کنید، جنس صفحه عمده ساعت است؛ صفحه ساعت ها معمولا از پلاستیک و تلق یا از شیشه و کریستال ساخته می شود. اگه پلاستیک و تلق را میبرگزید باید توجه داشته باشید که زود خش می خورد. جنس شیشه ای هم زود می شکند

اما درمقابل سایش قادر هست مقاوم باشد. خوب ترین انتخاب برای پوشش شفاف صفحه ساعت، کریستال است که ضدضربه، ساییدگی و خش است اما از بقیه قیمتیتر است و اگه می خواهید ساعتی با این نوع پوشش داشته باشید، باید حسابی دست به جیب شود.

مورد بعدی، میزان فشار اتمسفری روی ساعت باشد. اگه کوهنوردی می کنید یا خلبان هستید یا این که به کارهای هیجانی مانند جامپینگ علاقه دارید، موقع خرید حتما از میزان مقاومت فشار ساعتی که دوست داشته اید، مطمئن شوید.

مکان استفاده

باید معلوم کنید که در چه مکان هایی می خواهید از ساعتتان بهره گیرید، در مراسم و مراسمها یا در ورزش و مکان کار. اگه می خواهید ساعتتان را در مراسمها نگاه بکنید، خوب ترین انتخاب، ساعت های اصیل مردانه و ساعت های فلزی و نگین دار برای زن هاست.

اگه هم از ساعت های اصیل خوشتان نمی آید، می توانید از ساعت های بند چرمی بهره گیرید که هم سبک تر و هم این که به اصیل ها نزدیک تر هستند و به دلیل جنس بندش، تقریبا در همه جا قابل استفاده است. خوب ترین گزینه ساعت برای تفریح و ورزش، ساعت های اسپرت هستند که هم صفحه بزرگ تری دارند و نسبت به بقیه مستحکمتر و هم این که قابلیت گشادتر شدن و شل بسته شدن را هم دارند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال