معرفی از نوع گیاهی؛ ردیابی بمب با اسفناج!


شناسایی از نوع گیاهی؛ ردیابی بمب با اسفناج!

تصویر و عکس معرفی از نوع گیاهی؛		ردیابی بمب با اسفناج!
گیاهان بیونیکی با توانایی معرفی مواد انفجاری نسل آتی دستگاه های نظارتی زندگی کرد محیطی و کشاورزی خواهند بود.

 پژوهشگران دریافته اند گیاهانی همچون اسفناج با انجام به روزرسانی هایی در برگهای خود دارای ساختارهای نانویی می شوند که آنها را نیرومند به انتشار نور مادون سرخ می کند.تحقیقات انجام شده نمایان میکند این گیاهان توانایی آن را دارند که درمقابل عناصر تشکیل دهنده مواد انفجاری نظیر نیترواروماتیکس ها حساس باشند. از این رو می شود امیدوار بود که از آنها برای معرفی مواد انفجاری بهره گرفت.

پژوهشگران ام آی تی دریافته اند که اگه مواد شیمیایی نکته نگاه در آبی که به گیاه داده می شود موجود موجود باشد توسط آن به سوی خود کشیده شده و به برگها می رسد. در آنجا نور مادون سرخ انتشار داده میشود که از طریق یک حسگر نانویی به سوی خود کشیده میشود.این ردیاب که با یک تلفن همراه هوشمند در رابطه است توانایی ثبت تغییرات ایجاد شده را دارد.

در امتحانات انجام شده معلوم شد که تنها بعد از ۱۰ دقیقه از آبیاری گیاه با محلول حاوی مواد شیمیای پر خطر، گیاه آغاز به انتشار نور مادون سرخ می کند.به اعلان سرزه و به نقل از مهر به نقل از لایو ساینس،جزئیات این کشف کرده جدید در جدیدترین شماره ژورنال تخصصی Nature Materials انتشار داده شده است.

–براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد–

گردآورنده : سيمين ت.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خونم بخور که هيچ ملک با چنان جمال
««« »»»
از دل نيايدش که نويسد گناه تو

معرفی از نوع گیاهی؛ ردیابی بمب با اسفناج!

TT / 76 — TP / 36%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال