با پشتیبانی پارک دانش و تکنولوژی چهارمحال وبختیاری؛ سیستم نمونه بردار اتوماتیک غلات ثبت اختراع شد


با حمایت پارک علم و فناوری چهارمحال وبختیاری؛ دستگاه نمونه بردار اتوماتیک غلات ثبت اختراع شد

تصویر و عکس با پشتیبانی پارک علم و تکنولوژی چهارمحال وبختیاری؛		سیستم نمونه بردار اتوماتیک غلات ثبت اختراع شد
دانشمندان استان چهارمحال و بختیاری با پشتیبانی پارک علم و تکنولوژی استان و یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، کامیاب به ثبت اختراع خود با عنوان سیستم نمونه‌بردار اتوماتیک غلات شدند.

رسول خدابخشی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: سالانه ۱۲ میلیون تن گندم در کشور تولید می‌شود و برای آزمایش‌های کیفی و کمی آرد احتیاج به نمونه‌بردار دقیق غلات است.وی اضافه کرد: سیستم نمونه‌بردار، وقت نمونه‌برداری از تریلی‎های حامل غلات و سیلوهای نگهداری را از ۴۵ دقیقه به کمتر از سه دقیقه کم کرده است.

وی با تشریح عملکرد این سیستم بیان کرد: در این سیستم، سیستم نمونه‌برداری وارد محموله شده و با نیروی هیدرولیک تا کف محموله نفوذ می‌کند و بعد از نمونه‌برداری از محموله غله بیرون رفته و به وسیله نیروی مکش غیرمستقیم نمونه به آزمایشگاه منتقل و امور مربوط به استانداردهای نمونه‌برداری نیز در آزمایشگاه انجام می‌شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اضافه کرد: این سیستم که با تلاش امین خدابخشی هفشجانی و مصطفی خدابخشی هفشجانی ساخته شده، در شانزدهمین فستیوال جوان خوارزمی نیز رتبه دوم را کسب کرده است.

وی با اشاره به مخارج ۵۰۰ میلیون ریالی دیزاین این سیستم، تصریح کرد: با پشتیبانی کارآزمودگان مستقر در پارک علم و تکنولوژی این سیستم در سامانه سما به عنوان سبک تحقیقی به ثبت رسید.خدابخشی یاد آوری کرد: صرفه‌جویی در وقت، مخارج و نیروی انسانی از دیگر مزایای سیستم نمونه‌بردار اتوماتیک غلات است.

— لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد —

نگارش توسط : گلنار ت.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقيا می ده که رندی‌های حافظ فهم کرد
««« »»»
آصف صاحب قران جرم بخش عيب پوش

با پشتیبانی پارک دانش و تکنولوژی چهارمحال وبختیاری؛ سیستم نمونه بردار اتوماتیک غلات ثبت اختراع شد

TT / 49 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال