با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید (۷ عکس)


با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنا شوید

در کنفرانس اپل از توانایی نوار ابزار لمسی مک‌بوک‌پرو‌های تازه اپل با اسم Touch Bar پرده برداری شد. این نوار ابزار عملکردهای بسیار متنوع و گیراای دارد که می‌تواند هر کاربری را شگفت‌زده کند.
وب‌سایت جی اس ام – رضا اسکندری: در کنفرانس ۶ برج آبان، شرکت اپل نسل تازه MacBook Proهای خود را شناساند. بار عمده این معرفی روی یک نوار نمایشگر لمسی با نام Touch Bar بود. با بهره گیری از این نوار ابزار، که جایگزین دکمه‌های عملکردی یا اصطلاحا Fn در لپ‌تاپ‌های اپل شده است، می‌توانید کارهای بسیار متنوعی به انجام رسانید و این نوار با توجه به این که در چه برنامه‌ای قرار دارید خود را تغییر می‌دهد.
می‌توانید با آن انتشار صدا یا ویدئو را مهار کنید، از ابزارهای ویرایش عکس بهره گیرید یا به تماس‌های خود پاسخ بدهید.
در این نوار ابزار مهم‌ترین دکمه‌هایی که معمولا انتظار دارید در دو طرف آن قرار دارند: دکمه escape در سمت چپ و دکمه‌های مهار صدا در سمت راست. اما بین دو بخش راست و چپ با توجه به عملکرد شما تغییر بیشتری می‌کند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری می‌توانند عملکردهای عمده برنامه‌های خود را به سادگی در بخش میانی اجرا کنند.
با آزاد قرار دادن دست توسعه‌دهندگان برای تغییر این بخش، به‌زودی برنامه‌های بیشتری برای آن آماده می‌کنند و عملکرد‌های بیشتری از آن نگاه خواهید کرد. اما در ادامه با بعضی از این عملکرد‌ها که تا به الان برای این نوار ابزار آماده شده‌اند آشنا می‌شویم:

ویرایش تصاویر: در برنامه Photos می‌توانید به دکمه‌هایی شبیه به خوبش یا چرخش تصویر، افزودن فیلتر و اسکرول کردن از طریق این نوار ابزار دسترسی داشته باشید.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید
عکس شماره ۲ ⇩عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید
ویرایش ویدئو: در برنامه Final Cut Pro در قسمت Touch Bar منویی برای شما ظاهر می‌شود تا راحت‌تر بتوانید تایم‌لاین ویدئوی خود را مهار کنید.

افزودن ایموجی: هنگامی که در حال نگاشتن یک پیام در برنامه Messages یا Mail هستید می‌توانید به سادگی از طریق این منو به پیام خود ایموجی و شکلک‌های متنوع افزایید.

عکس شماره ۳ ⇩عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید
عبارات توصیه ای: شبیه به کیبورد iOS، از این به بعد هنگام نگاشتن پیام و گفتگو نوشته ای با بهره گیری از MacBook Pro می‌توانید از کلماتی که به شما در Touch Bar پیشنهاد می‌شود برای سرعت بخشیدن به نوشتن‌تان بهره گیرید.
ویرایش اسناد: هنگام بهره گیری از برنامه‌های واژه‌پرداز می‌توانید اعمالی مانند بولد، ایتالیک یا زیرخط دار کردن متون را به سادگی با بهره گیری از این نوار ابزار به انجام رسانید.
مهار موزیک: دکمه‌های ساده مهار موزیک شبیه به انتشار، توقف، قطعه بعدی و… از این به بعد هنگام انتشار موزیک از طریق نوار ابزار لمسی در اختیار شما خواهد بود؛ البته به شرطی که نخواهید موزیک را در پس‌زمینه اجرا کنید و به کار با برنامه‌ای توجه بکنید که خود عملگرهای فرق می داری برای استفاده در Touch Bar تمجید کرده باشد.
عکس شماره ۴ ⇩عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید
مرور وب: هنگامی که برای مرور وب مرورگر سافاری اپل را باز می‌کنید در نوار ابزار لمسی دکمه‌های گشودن تب تازه، جستجو و همچنین دکمه‌های برگشت به عقب و رفتن به جلو را می‌توانید نگاه بکنید. خصوصیت دیگر و باحال آن توانایی پیش‌نمایش تب‌ها در این نوار ابزار است. دسترسی به بوکمارک‌ها نیز برای کاربران این مرورگر انتخاب شده است.
مدیریت ایمیل‌ها: با گشودن برنامه Mail برای مدیریت ایمیل‌های خود، دکمه‌های نگاشتن ایمیل تازه، پاسخ دادن به ایمیل‌ها، انتقال به زباله‌دان و همچنین بایگانی کردن ایمیل‌ها برای شما به تصویر کشیده می‌شود.
ساخت ارائه: در برنامه Keynote می‌توانید هنگام ساخت ارائه با نوار ابزار لمسی اپل فرمت عکس‌ها و نوشته‌ها را عوض بکنید یا بین برگه‌های مختلف ارائه به سادگی انتقال داده شوید.
عکس شماره ۵ ⇩عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید
دسترسی به سیری: در واپسین ورژن Operating System سیستم عامل ساخت اپل دستیار صوتی این شرکت کاملا با آن مخلوط شده بود و حالا با این نوار ابزار به سادگی می‌توانید آن را احضار کنید. احضار سیری از طریق دکمه‌ ثابتی در سمت راست و کنار دکمه‌های تنظیم صدا انجام می‌شود.
جواب یا رد تماس تلفن شما: اگه شما صاحب گوشی آیفونی باشید که توانایی Continuity را حامی ای می‌کند، حالا می‌توانید با بهره گیری از نوار لمسی مک‌بوک‌پرو تازه به سادگی از زنگ خوردن آن آگاه شوید، به آن جواب بدهید یا آن که رد کنید.
یافتن مکان‌های عمومی روی نقشه: هنگامی که از برنامه Map ساخت شرکت اپل استفاده می‌کنید می‌توانید با بهره گیری از Touch Bar به سادگی درپی مکان‌های عمومی شبیه به غذاخوری، پمپ‌بنزین، بیمارستان و… بگردید.
انتقال راحت در برنامه تقویم: تنها با لمس کردن نوار ابزار تازه می‌توانید به سادگی و سریع در برنامه تقویم اپل بین هفته‌های مختلف انتقال داده شوید.
تاچ آیدی: هر چندین تاچ آیدی امکان می دارد جزئی از نوار ابزار نباشد، صحیح در سمت راست این نوار ابزار تاچ آیدی اپل قرار دارد که می‌توانید از آن برای گشودن قفل سیستم، توجه کرد از طریق اپل پی و ورود به حساب‌های گوناگونتان بهره گیرید.
عکس شماره ۶ ⇩عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید
شخصی‌سازی Touch Bar: هرچند هر برنامه عملکرد فرق می داری به این نوار لمسی می‌آورد و در وضعیت پیش‌فرض هم دکمه‌های معلومی گذاشته می‌شوند، می‌توانید دکمه‌های پیش‌فرض را به سادگی عوض کنید و شخصی‌سازی کنید: عملکردهای متفاوت را انتقال دهید یا حتی از آن به عنوان میانبری برای اجرای برنامه‌ها بهره گیرید.
کدنویسی راحت‌تر: Touch Bar لمسی مک‌بوک‌پرو کاملا با برنامه‌های برنامه‌نویسی شبیه به پایانه و Xcode هماهنگ است و می‌تواند برای دسترسی سریع‌تر شما به عملکرد‌های متفاوت بسیار سودمند باشد.
دسترسی به کلیدهای باستانی: هرچند در ظاهر اولیه احتمالا دیگر شاهد دکمه‌های F1 تا F12 نباشیم، کافی است در محیط معمولی دکمه عملگر یا Fn را روی کیبورد نگه‌دارید تا دکمه‌های سری F در بالا نمایان شوند.

عکس شماره ۷ ⇩عکس با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید

______________________

تهیه و تدوین: آناهيتا د.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خلاص حافظ از آن زلف تابدار مباد
««« »»»
که بستگان کمند تو رستگارانند

با Touch Bar جادویی مک بوک پرو بیشتر آشنایی پیدا کنید (۷ عکس)

TT / 222 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال