دمای هوا در خراسان جنوبی 6 تا 9درجه کاهش می یابدبه گزارش روز سه شنبه اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی، رضا برهانی افزود: بررسی همدیدی و آینده نگری نقشه های هواشناسی نشان می دهد، آخرین خروجی پیش یابی هواشناسی حکایت از نفوذ زبانه های سامانه پرفشار جوی به نیمه شمالی کشور و گسترش تدریجی آن بر شمال شرق دارد که سه روز آینده شاهد شروع و تداوم فعالیت این سامانه در استان خواهیم بود.
به گفته وی این سامانه افزایش سرعت وزش باد و ابر در بعد از ظهر چهارشنبه و پنجشنبه و وقوع بارش های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق در شهرستان های شمالی استان (فردوس، سرایان ، درمیان و زیرکوه ) را به همراه خواهد داشت.
وی عنوان کرد: وضعیت جوی 24 ساعت اول بیرجند تا ظهر روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا در بیرجند مرکز استان به27و 9درجه سلسیوس خواهد رسید.
رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته سربیشه در جنوب استان با کمینه دمای 5 و طبس در غرب خراسان جنوبی با بیشینه دمای 32 درجه سانتی گراد به ترتیب سرد ترین و گرمترین شهرهای استان بوده اند.
خراسان جنوبی با حدود 800هزار نفر جمعیت و 151هزار کیلومتر مربع مساحت به مرکزیت بیرجند در شرق ایران قرار دارد.
*3215*2047*تنظیم- محمدرسول ابراهیمی اسفدن* انشتار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

Source link 0 به این مطلب رای دهید

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال