موافقت اوباما با به روزرسانی بمب‌افکن‌های هسته‌ای آمریکا


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، در همین راستا و برای به روزرسانی سلاح‌های آمریکا، قرار است بمب‌افکن‌های رادار گریز B-2 از سوی پنتاگون با بمب‌های مرگبار جدید مجهز شوند. بمب‌افکن‌های B-2 در دهه 1980 ساخته شدند و قرار است همچنان بخش تفکیک ناپذیر نیروی هوایی آمریکا تا سال 2050 باقی بمانند.

سرهنگ کنت میکلسون اظهارکرد: این که در سال 2016 بمب‌افکن‌های B-2 همچنان مثل دهه 1980 می‌تواند کار کنند شاهدی بر تلاش‌های تیم مهندسی است.

بمب‌افکن‌های B-2 قرار است یکسری بمب‌های هسته‌ای نسل جدید شامل LRSO و B-61 را حمل کنند و این دو به روزرسانی قرار است بیش از 23 میلیون پوند برای مالیات دهندگان آمریکایی هزینه داشته باشد. همچنین رادار دیجیتال بمب‌افکن‌های B-2 به روزرسانی شده به این معنی که این بمب‌افکن‌های خواهد توانست از ارتفاع بالاتر بمب خود را بیندازد.

همچنین سیستم سعود این هواپیما نیز با یک به اصطلاح "سیستم مدیریت دفاع" به روزرسانی شده و خلبانان آن خواهند توانست هشدار قبلی مربوط به سامانه‌های دفاع هوایی دشمن را دریافت کنند.

میکلسون گفت: کلیت موضوع این است که ما آگاهی عملیاتی بهتری به دست آوریم تا بتوانیم در کابین خلبان تصمیم‌های درستی درباره اینکه بمب‌افکن‌ در کدام مسیر حرکت کند، اتخاذ کنیم.

همچنین اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفت: اگر ما این سیستم‌ها را جایگزین نکنیم سن آنها بیشتر شده و غیرایمن، غیرموثر و غیرقابل اعتماد خواهند شد.

وی افزود: حقیقت این است که اکثر سیستم‌های پرتاب سلاح هسته‌ای ما چند دهه بیشتر از عمر خدمتی پیش بینی شده خود به کارگرفته شده‌اند بنابراین انتخاب ما بین جایگزینی و حفظ آنها نیست بلکه بین جایگزینی یا از دست دادن آنهاست و ممکن است ما اعتماد خود به توانایی بازدارندگی ارتش را از دست بدهیم در حالی که در محیط امنیتی ناپایدار امروز نمی‌توان چنین کاری انجام داد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال