دیدارهای موگرینی در ایران و عربستان: باحجاب در تهران، بی‌حجاب در ریاض+ تصاویر


فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه (۳۱ اکتبر-۱۰ آبان) در سفری به ریاض با “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان سعودی و “نزار مدنی” وزیر مشاور این کشور در امور خارجه گفتگو کرد.

به نوشته‌ی خبرگزاری‌ رسمی عربستان، موضوع گفتگوی دو طرف در این دیدارها مسائل منطقه‌ای به ویژه جنگ‌های سوریه و یمن بوده است.

خانم موگرینی دو روز پیش (شنبه ۲۹ اکتبر) در سفری به ایران گفتگوهای مشابهی را با حسن روحانی و جواد ظریف انجام داده بود.

آن‌گونه که در عکس‌های مربوط به این دو سفر دیده می‌شود، موگرینی در دیداربا مقامات ایران روسری بر سر دارد اما با مقامات عربستان -کشوری که اسلام از آن برخاسته است و قبله‌گاه مسلمانان در آن قرار دارد- آزادانه و بدون پوشش سر دیدار کرده است.

در حال حاضر ایران تنها کشور جهان است که در آن، “حجاب” حتی برای شهروندان و دیپلمات‌های زن خارجی نیز اجباری است.

دیدارهای موگرینی در ایران و عربستان: باحجاب در تهران، بی‌حجاب در ریاض+ تصاویردیدارهای موگرینی در ایران و عربستان: باحجاب در تهران، بی‌حجاب در ریاض+ تصاویردیدارهای موگرینی در ایران و عربستان: باحجاب در تهران، بی‌حجاب در ریاض+ تصاویردیدارهای موگرینی در ایران و عربستان: باحجاب در تهران، بی‌حجاب در ریاض+ تصاویر

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات