کشف موجودات تاکسیدرمی شده ازخانه شکارچیان (۴ عکس)


کشف حیوانات تاکسیدرمی شده ازخانه شکارچیان

سمنان- رئیس گشت سیار اداره کل حفاظت زیستگاه طبیعی استان سمنان گفت: ماموران گشت سیار این اداره کل، پنج شکارچی متخلف را دستگیر کردند که ۲ شکارچی کلکسیونی از ۱۴ حیوان تاکسیدرمی شده و انواع مختلف ادوات شکار در منزل خود در شاهرود داشتند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس کشف جانداران تاکسیدرمی شده ازخانه شکارچیان

حسن قاضی نژاد روز سه شنبه در مکالمه با ایرنا افزود: ماموران گشت سیار حفاظت زیستگاه طبیعی استان سمنان با همکاری سیستم قضایی و اطلاعات نیروی انتظامی و مردمان استان سمنان در اقدامی با رعایت قانون و اخذ اجازه از مقام قضایی، ۲ شکارچی را در شاهرود دستگیر کردند و برای پیگیری پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.
رئیس گشت سیار حفاظت زیستگاه طبیعی استان سمنان ادامه داد: سه قبضه اسلحه شامل یک سلاح گلوله خانمی و ۲ ساچمه خانمی و بیش ۷۵۰ گلوله از این شکارچی ها کشف و ضبط شده است.
قاضی نژاد افزود: دستگیری این شکارچی ها نتیجه همکاری مردمان فرهنگ رفیق سمنان با زیستگاه طبیعی است، زیرا با توجه به کمبود نیرو در سازمان حفاظت زیستگاه طبیعی، دستگیری کلیه متخلف ها مقدور نیست، اما همکاری مردمان از بالا برده شدن جرم در پیش گیری می کند.
وی با اشاره به دستگیری سه شکارچی در هفته گذشته در استان سمنان گفت: ۲ شکارچی که با ۲ سیستم موتورسیکلت قاچاق اقدام به شکار آهو می کردند و یک شکارچی که در نواحی کویری به شکار پرندگان توجه میکرد، از سوی محیط بانان استان سمنان دستگیر شدند.
وی افزود: بیشترین مشکلات در این حوزه نه تنها در استان سمنان بلکه در کشور، کمبود نیرو است و وجود شکارچیان غیر قانونی در استان ها به خاطر کم کاری نیروهای زیستگاه طبیعی نیست بلکه به دلیل کمبود نیرو است.
وی گفت: وسعت نواحی محافظتی استان سمنان بسیار زیاد است و یک ششم از ۱۱ درصد کل مساحت کشور که زیر نگاه سازمان زیستگاه طبیعی است به استان سمنان تعلق دارد و ۲ پارک ملی بزرگ کشور در این استان قرار دارد و تمام این ها احتیاج به حفاظت دارد.
وی افزود: کار افرادی که میش و بز شکار می کنند به دور از انسانیت است، زیرا حیات وحش مانند انسان حق حیات دارند و جزو این کشور و امانتی در دست انسان ها هستند و طبق اصل پنجاهم قانون اساسی، حیات وحش باید به آیندگان تحویل داده شود و نباید نابود بشود.
قاضی نژاد گفت: عکاسی در حیات وحش شکار لحظه ها است و چنانچه اشخاص عادت کنند به مکان تفنگ، دوربین عکاسی در دست بگیرند خوشی بیشتری خواهند برد، زیرا بیشتر اشخاص برای کوهنوردی و تفریح به نواحی می روند و در اصل قصد شکار ندارند.
رئیس گشت سیار حفاظت زیستگاه طبیعی استان سمنان گفت: هر شکارچی که تفنگ خود را زمین قرار بدهد یک محیط بان است و قادر هست برای حفظ جان حیات وحش تلاش کند.
قاضی نژاد ادامه داد: موزه تاریخ طبیعی استان سمنان برای بازدید عموم و علاقه مندان طبیعت و حیات وحش مجانی است و همچنین محیط بانان در طبیعت آماده همکاری و توضیح درباره حیات وحش و طبیعت برای علاقه مندان هستند.
رئیس گشت سیار حفاظت زیستگاه طبیعی استان سمنان با اشاره به شروع فصل شکار پرنده، تاکید کرد: کسانی که اجازه شکار دارند نباید به پرنده های صیدی تیراندازی کنند، زیرا جانداران وحشی در مهار جمعیت جانداران بسیار نقش می دارند، زمانی جانداری نابود میشود در چرخه طبیعت خلل به وجود مییاید و ضرر آن به انسان برمی گردد.
چهارمنطقه حفاظت شده استان سمنان در مجموع، ۲.۱ میلیون هکتار از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان را شامل می شود.
۷۳۴۱/۶۱۰۳
خبرنگار: خدیجه پادشاه ای پور ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس کشف جانداران تاکسیدرمی شده ازخانه شکارچیان

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس کشف جانداران تاکسیدرمی شده ازخانه شکارچیان

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس کشف جانداران تاکسیدرمی شده ازخانه شکارچیان


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال