کمدی؛ هواپیما رو بذارید روی دنده۲!


طنز؛ هواپیما رو بذارید روی دنده۲!

فریور خراباتی در نشریه آرمان امروز نگاشت:

عده‌ای دادخواهی کرده‌اند که به چه دلیل با رفع تحریم‌ها قرار است هواپیما وارد کنیم و معاهده واردات قطعات هواپیما بسته‌ایم.خب صحیح هم می‌گویند.شما انتخاب بکنید کار به مکانی رسیده بود که خلبان به جای فرمان عمده هواپیما، با فرمان پیکان هواپیما را هدایت می‌کرد.همچنین گهگاهی اوقات برای فرود هواپیما خلبان از درون اطاق با بلندگو خطاب به مسافران اعلام می‌کر د«یه چندین دقیقه بالا و پایین بپرید تا هواپیما خودش بره پایین!».خب در چنین شرایطی ما به چه دلیل باید از خارج قطعه هواپیما وارد کنیم؟ شما انتخاب بکنید از بی‌قطعگی (این صفت به لطف دولت‌های نهم و دهم ساخته شد، قبلا نداشتیم!) هواپیماهای ما با کاربراتور فعالیت کرده و دنده وانت نیسان روی آنها نصب کرده بودیم.

کار داشت به مکانی می‌رسید که برای راه افتادن هواپیما و بلند شدن آن«خلبان» روی پله هواپیما بایستد و خطاب به مسافران نقل بکنید «من هواپیما رو می‌ذاریم روی دنده ۲! شما یه هول بدید تا روشن شه و راه بیفتیم!» خب این همه خودکفایی با دیپلماسی لبخند نابود شد.برخی از عزیزان هم که باند فرودگاه و برج مواظبت را به صورت کیلویی به یکی از «وانت‌های سیار خریدار وسایل قدیمی» به فروش رسانده بودند، چون احتمال سقوط از فرود بیشتر شده بود و دیگر حساب دخل و خرج نمی‌صرفید و مسافرت های هوایی ما در مقطعی شبیه به فیلم‌های جناب اصغر فرهادی «انتها باز» یافته بودند.
در بخش تولید هم که وجدانا ما به درجه‌ای از کمال رسیده بودیم که هواپیماها همان خط محصولی را داشتند که خودروهایمان دارند و فقط پایان خط تولید یک نفر می‌آمد و با چسب دو غلو دو تا بال به آنها می‌چسباند.همه این تکنولوژیها، تمام این دستاوردها با این تصمیم گیری‌ها و با دیپلماسی لبخند نابود شد که این کار صحیح عدم؛ حیات است و هیجان آن؛ هوپیما است و سقوط آن!

_________________________________

تهیه و تدوین: خسرو ا.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عافيت می‌طلبد خاطرم ار بگذارند
««« »»»
غمزه شوخش و آن طره طرار دگر

کمدی؛ هواپیما رو بذارید روی دنده۲!

TT / 54 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال