کمدی؛ …و اما باز هم موضوع ترش کرسنت!


طنز؛ …و اما باز هم بحث ترش کرسنت!

پیمان مقدم در نشریه کشورمان نگاشت:

خب مطابق متداول چرتکه دست دوستان دلواپس است و سرگرم حساب و کتاب هستند که توجه کرد یارانه فله‌ای و وام‌های بی خود و بی‌جهت و برپایی مسکن مهر در کوه و بیابان خیلی خوب تر از ضرر ۱۸ میلیاردی کرسنت است. سمعاً و طاعتاً، اصلاً اهلاً و سهلاً! بسیار هم خوب فرمودید. در این شرایط مملکت که بیت المال تار عنکبوت بسته و هر دلاری که از خارجه می‌رسد صد تا صاحب پیدا می‌کند البته که ضرر ۱۸میلیاردی کرسنت خیلی تلخ است.

خب قرارداد کرسنت (همان قرارداد سرشناس فروش گاز ترش به امارات) مشکلاتی داشت که همه به آن معترفند. اما دسته گل عمده را چه کسی به آب داد؛جناب رحیمی؟ که سال ۸۴ چرتکه دست گرفته و مدعی بودند کشف رمز فرموده و چشم فتنه را کور کرده‌اند اما دیگر کاری نداشت که بعدش چه می‌شود. خب خودشان الان کجا هستند؟… خوب تر است. بگذریم! دوستان دلواپس و انتقادگر قرارداد در طول این همه سال فرموده بودند که این ترکمانچای است و باید ملغی یا اصلاح شود. خب اصلاح شد؟ جناب رحیمی و جناب میرکاظمی و جناب نادران و جناب زاکانی و جناب شریعتمداری و باقیات صالحات که سال‌های سال است این پرونده را بر سر نیزه کرده‌اند ۸ سال زمان داشتند که اصلاحش کنند. عزیزان در دولت پیش و مجلس پیش و نشریه پیوسته توپ خانه باور داشتند گاز کشورمان در این قرارداد کم هزینه به فروش رسانی شده و ما هیچ نفعی نمی‌بریم.
خدا عمرتان بدهد خب شما قیمتیش را می‌فروختید. نه تنها این قرارداد اصلاح نشد، بلکه چندین سال گاز کشورمان بدون مشتری سوخت و هنوز هم دارد می‌سوزد (اهل فن می‌فرمایند تاالآن رقمی نزدیک به ۳۱ میلیارد دلار سوخته و دود شده) حالا ظاهراً باید به حکم دادگاه جریمه ۱۸ میلیارد دلاری هم بدهیم. این که شما معاهده ای را جرواجر کردید و حداقل آن را اصلاح نکردید یا با طرف خارجی قرارداد توافق نکردید هم تقصیر دولت تعادل است؟ اندیشیدید جهان هم مدیریتش مشابه مدیریت دولت «هاله نور» است که شب می‌خوابند و صبح بلند می‌شوند و کلنگ مسکن مهر را می‌زنند یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را ملغی می‌کنند؟
کرسنت فاسد بود، ترکمانچای بود، برجام نفتی بود، هر کوفتی که بود ۸سال تمام فرمان مدیریت کشور دست نشریه توپ خانه و اصحاب ولنجک بود. خب قرارداد را اصلاح می‌کردید و با طرف خارجی به توافقی می‌رسیدید. این که شما کل یوم با عبارت توافق مخالفید و تنها تقابل و مبارزه گوشت تن‌تان می‌شود هم تقصیر ماست؟ لابد به کرسنتی‌ها هم نقل کرده ایدآنقدر شکایت به لاهه ببرید تا شکایت دان‌تان منهدم شود. خب بله طرف شکایت برد و کار به اینجا رسید که حالا شانه‌های ملت خسته از فشار اقتصادی است که دارد منهدم می‌شود. شما فقط شاد باشید که همچنان با کسی توافق نکرده اید. بله می‌دانیم هر توافقی جذام است و آدم عاقل خوب تر است آتیش به مال و اموال ملتش بزند اما توافق نکند.

*براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: بهناز ذ.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم غم تو دارم گفتا غمت سر آيد
««« »»»
گفتم که ماه من شو گفتا اگر برآيد

کمدی؛ …و اما باز هم موضوع ترش کرسنت!

TT / 53 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال