استخدام ۱۱۰۰ نفر در قالب استادکار و هنرآموز در آموزش و پرورش


خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال در آموزش و پرورش یک‌هزار و ۱۰۰ نفر در قالب هنرآموز و استادکار استخدام شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محسن حسینی‌مقدم صبح امروز در گردهمایی مدیران هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: در حال حاضر در بخش فنی و حرفه‌ای و کاردانش ۷ هزار کارآموز وجود دارد.
وی با بیان اینکه از مجموع ۹۰۰ هزار دانش‌آموز پایه نهم که امسال وارد پایه دهم شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد حدود ۳۵۰ هزار کارآموز وارد هنرستان‌ها شده‌اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: معاونت آموزش متوسطه بر اساس امکانات روستاها و شهرستان‌های کشور وجود دارد سهمیه استان‌ها برای جذب دانش‌آموزان به هنرستان‌ها مشخص می‌شود که بر اساس سهمیه مشخص شده در ادارات کل آموزش و پرورش اقدام به جذب کارآموزان می‌شود.
حسینی‌مقدم از وجود ۱۹۴ رشته کاردانش و فنی و حرفه‌ای در سطح کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۱ رشته فنی و حرفه‌ای و ۱۵۳ رشته مهارتی کاردانش هستند.
وی افزود: بر اساس نیازسنجی در استان‌ها برخی از رشته‌های جدید احداث و برخی از رشته‌ها حذف می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش ساماندهی نیروهای انسانی در شاخه‌‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش است، اضافه کرد: در سال گذشته از ۵ هزار نیروی جذب‌شده در آموزش و پرورش ۲ هزار نفر در فنی و حرفه‌ای جذب شده‌اند و امسال نیز از ۱۰ هزار نیروی جذب‌شده در آموزش و پرورش یک‌هزار و ۱۰۰ نفر در قالب هنرآموز و استادکار با این مجموعه استخدام و همکاری می‌کنند.
حسینی‌مقدم با بیان اینکه یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش در سال‌های آینده استقرار سه پایه در هنرستان‌هاست، گفت: در این راستا با همکاری سازمان نوسازی مدارس برنامه‌ریزی شده که فضای هنرستان‌ها به این سمت پیش رود.
وی یکی از مباحث مهم در آموزش و پرورش را هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و سوق دادن آنها به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دانست و یادآور شد: سال گذشته هدایت تحصیلی در مقطع دوم متوسطه انجام می‌گرفت ولی امسال به دوره اول متوسطه انتقال یافته بنابراین یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها آشنا کردن خانواده‌ها با رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در زمینه اطلاع‌رسانی و توانایی عملکرد هنرستان‌ها باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود.
حسینی‌مقدم با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های کلی کشور تا پایان برنامه ششم باید ۴۸.۳۶ درصد از دانش‌آموزان جذب هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش شوند، تصریح کرد: از این میزان در سال گذشته ۴۱ درصد دانش‌آموزان جذب شدند ولی با توجه به انتقال هدایت تحصیلی از پایه دوم متوسطه به پایه اول متوسطه امسال با افت ۴ درصدی همراه بوده و به حدود ۳۷ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه ردیف اعتباری برای تجهیزات هنرستان‌ها وجود دارد و زمانی که اختصاص یافت با توجه به نیاز در بین استان‌ها تقسیم می‌شود، افزود: میزان ۲ درصد از اعتبارات گاز برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص یافت و بعد از اجرای این امر تجهیز کردن هنرستان‌ها در دستور کار است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته حدود ۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان‌ها اختصاص یافته و امسال نیز بر اساس ضریب محرومیت و نیاز استان‌ها تجهیزات هنرستان‌ها فراهم شده است.
حسینی‌مقدم با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های سال گذشته آموزش و پرورش تجهیز مدارس شبانه‌روزی است، خاطرنشان کرد: امید است در سال آینده شاهد رونق هنرستان‌ها باشیم.

برای مشاهده اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال