سینماهای کانون درجه بندی شد


سینماهای کانون درجه بندی شد

خبرگزاری فارس: سینماهای مؤسسه درجه‌بندی شد

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر مؤسسه پرورش فکری خردسالان و نوجوانان از تقسیم‌بندی سینماهای مؤسسه سر تا سر کشور به گروه‌های مختلف گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، محمدرضا کریمی صارمی با اعلام این خبر در آستانه ی اجرای طرح مؤسسه نمایش در ۳۲ سالن سینما افزود: سالن های سینمای سر تا سر کشور به گروه های «الف، ب و ج» تقسیم بندی می شود.

وی در ادامه یاد آوری کرد: تالارهایی که پتانسیل نمایش دارند در گروه الف قرار می گیرند و سالن های چندین منظوره نیز مجهز و جزء گروه ب به حساب مییاید و گروه ج سالن های کتاب منزلی مؤسسه است که فعالیت های گوناگونی در آن صورت می گیرد و با یک پرده نمایش به صورت ریل تبدیل به سالن سینما می شود.

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر مؤسسه تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ سالن نمایش فیلم در سر تا سر کشور تشخیص داده شده که دارای شناسنامه هستند.

کریمی صارمی همچنین نقل کرد: فرزندهای دنیا از فیلم های کودک بهره زیادی برد ه اند و با اجرای طرح «مؤسسه نمایش» در صدد هستیم تا خردسالان و نوجوانان ایرانی نیز این فیلم ها را بینند.

این مدیر مؤسسه با بیان اینکه در آینده نزدیک فیلم های خوب دنیا خریداری می شود، افزود: در عین حال قصد داریم فیلم های فستیوالهای همدان، فجر، رشد و اصفهان را برای نمایش خریداری کنیم.

کریمی صارمی با بیان اینکه ترویج فرهنگ سینما هدف عمده مؤسسه در این طرح است، افزود: یک پارچه سازی، فعال کردن سینماها، هدف مند کردن سینمای کشور، جذب مخاطب، نمایش فیلم برای خردسالان و نوجوانان در طرح «مؤسسه نمایش» تمجید شده است.

او توضیح داد: طرح «مؤسسه نمایش» و پشتیبانی از آثار خردسالان و نوجوانان اتفاق بزرگی است که بنام مؤسسه پرورش فکری خردسالان و نوجوانان به تصویب رسانده میشود و آیندگان از آن یاد خواهند کرد.

کریمی صارمی با اشاره به اینکه سینمای کودک تا به حال جوایز متعددی را گرفته است، افزود: در سینمای کودک طرحی بنام سینمای مؤسسه حضور دارد که همه از آن یاد می کنند.

وی در انتها سخنان خود بیان امیدواری کرد: واحد سیار فیلم در جوار «مؤسسه نمایش» افتتاح می شود تا در نواحی محروم نیز نمایش فیلم برای خردسالان و نوجوانان داشته باشیم.

نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد

گردآورنده: فرخ ز.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آنان که خاک را به نظر کيميا کنند
««« »»»
آيا بود که گوشه چشمی به ما کنند

سینماهای کانون درجه بندی شد

TT / 89 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال