دیدار رئیس مرکز آمار ایران با علی عسکری/ مشارکت گسترده مردم در سرشماری را مدیون رسانه ملی هستیم


دیدار رئیس مرکز آمار ایران با علی عسکری/ مشارکت گسترده مردم در سرشماری را مدیون رسانه ملی هستیم

خبرگزاری فارس: ملاقات سرپرست مرکز آمار ایران با علی‌عسکری/ مشارکت گسترده مردمان در سرشماری را مدیون رسانه ملی هستیم

سرپرست مرکز آمار ایران در ملاقات با سرپرست رسانه ملی: مشارکت گسترده مردمان در سرشماری نفوس و مسکن را مرهون همراهی موثر رسانه ملی هستیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، سرپرست مرکز آمار ایران در ملاقات با سرپرست صداوسیما، از اهتمام مخصوص این رسانه در بسیج عمومی مردمان برای شرکت فعالانه در سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ قدردانی کرد.

عسکری سرپرست صداوسیما در سخنانی، با اشاره به نقش و اهمیت آمار در برنامه ریزی و سیاست قرار دهی های کلان، تصریح کرد: حضور فعالانه و موثر بخش های گوناگون رسانه ملی از جمله معاونت های سیما، صدا، سیاسی و استان ها در سبک ملی سرشماری سال ۹۵ سبب ازدیاد مشارکت مردمان در این سبک ملی شد. وی یادآور شد: کار تبلیغی صداوسیما بسیج عمومی مردمان را برای شرکت در این سبک رقم زد که امیدواریم کشور از نتایج و منافع آن حداکثر بهره را ببرد.

در این ملاقات، سرپرست مرکز آمار ایران نیز نقل کرد: اعتماد عمومی به آمار به عنوان پایه و اساس سرمایه اجتماعی به حساب مییاید که نقش رسانه در پدید آمدن اعتماد نقش می دارد. وی تصریح کرد: ثبت رکورد ۶۴ درصدی مشارکت مردمان در اولین تجربه سرشماری آنلاین نفوس و مسکن که با پشتیبانی گسترده و موثر صداوسیما صورت گرفت، ایران را در ردیف کشورهای پیشرفته از این منظر گذاشت.

پارسا در ادامه یادآور شد: کشورهایی شبیه به، کشور ژاپن، کشور کانادا و کشور استرالیا در سرشماری های آنلاین، اولین بار رکورد بین ۱۸ تا ۳۷ درصد را برای خود به تصویب رسانده اند، اما آنچه که با همراهی و مشارکت رسانه ملی در ایران پیش آمد، رکوردی بالا و غیرمنتظره بود. وی نقل کرد: تا امروز بیش از ۹ میلیون خانوارسرشماری شده اند. سرپرست مرکز آمار ایران با اشاره به آمار ۶ درصدی غایبان در سبک سرشماری وجودی تصریح کرد: از کسانی که قادر نبوده اند در این سرشماری شرکت کننده تقاضا می شود به صورت آنلاین و یا تلفنی در سبک شرکت کرده تا مرحله دوم سرشماری نیز با خوب ترین نتیجه به اتمام برسد.

در انتها این نشست، سرپرست مرکز آمار ایران با اهدای لوح تقدیر به دکتر عسکری از تلاش ها و اقدامات ارزش دارنده رسانه ملی در همراهی سبک ملی سرشماری نفوس و مسکن قدردانی کرد. سرپرست مرکز آمار ایران در این تقدیرنامه، حین اشاره به دستاورد بزرگ نظام در انجام این سبک ملی، موفقیت در این سبک را نتیجه تشریک مساعی کارآمد و تاثیر گذار سیستم های اجرایی به مخصوص سازمان صداوسیما با مرکز آمار ایران آگاهی داشته که اعتماد عمومی و مشارکت گیرا ملت شریف ایران و نیز شکسته شدن رکوردهای بین المللی را در نوع خود درپی داشته است.

—براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : لادن ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محترم دار دلم کاين مگس قندپرست
««« »»»
تا هواخواه تو شد فر همايی دارد

دیدار رئیس مرکز آمار ایران با علی عسکری/ مشارکت گسترده مردم در سرشماری را مدیون رسانه ملی هستیم

TT / 103 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال