مدیران هنرهای نمایشی کشورهایِ غرب آسیا و شمال افریقا تفاهم نامه همکاری امضا کردند


مدیران هنرهای نمایشی کشورهایِ غرب آسیا و شمال افریقا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مدیران هنرهای اکرانی کشورهایِ غرب آسیـــا و شمال افریقا شرکت کننده در اولین نشست مدیران تئاتر منطقه، ظهر امروز تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

تصویر و عکس   مدیران هنرهای اکرانی کشورهایِ غرب آسیا و شمال افریقا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، یازده مدیر تئاتری کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا، ظهر امروز در اولین نشست مدیران تئاتری کشور نوشته تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

نشست نمایندگانِ و مدیران تئاترِ کشورهای غرب آسیا و شمال افریقا با میزبانی وزارت فرهنگ و ارشاد ایران از ۹ تا ۱۱ برج آبان ۱۳۹۵ در هتل فردوسی تهران بزرگ به انجام رسانده شد . به گزارش سرزه به نقل از مدیران ایرانی این نشست در راستای گسترش روابط و کشف کردن نقاط مشترک فرهنگی در جریان مکالمه ی بینافرهنگی و در بستر هنرهای اکرانی انجام پذیرفته است.

در نوشته این تفاهم نامه تئاتر به مثابه زبان مشترک و میدانی عالی برای تبادلات فرهنگی شناسانده شده است که قادر هست نقش اهمیتی می داری در همگرایی و تبادل ارزشهای نیکوی انسانی ایفا کند. از همین رو کشورهای حاضر در این نشست به سبب چنین دیدگاهی، درباره بندهای زیر به توافق رسیده اند:

کشورهای حاضر می کوشند تا شرایط بوجود آیی و راهاندازی یک مرکز هنری را برای فعالیتهای تئاتری جمعی در قالب یک نهاد، کانون و محفل هنری جهانی و فرهنگی فراهم سازند. کشور های حاضر میکوشند تا امکان تبادل آثار اکرانی در قالب اجراهای عمومی و یا وجود در فستیوالهای تئاتری را در کشور متبوع خود فراهم آورده و پشتیبانی های ضروری را به انجام رسانند. کشورهای حاضر می کوشند تا «دوسالانه ی بازاریابی» (biennial Marketing) بینالمللی هنرهای اکرانی کشورهایِ غرب آسیا و شمال آفریقا را در قالب ارائه غرفه یا نمونه آثار (showcase) به انجام رسانند. کشورهای حاضر می کوشند تا در زمینه همکاری های تعلیمی و پرورشی هنری، برنامه بلند مدت و کوتاه مدت هنرهای اکرانی از جمله برگزاری کارگاه ها و دوره های تعلیمی را نکته توجه گذاشته و برنامهریزیهای ضروری را به انجام رساند و امکان تبادل تجربههای استادان و هنرمندان، پرورش و ارتقای توان عاملان تئاتر نکته توجه قرار گیرد. کشورهای حاضر میکوشند تا شرایط تبادل اطلاعات و دانش نگاه ای و تولیدات مکتوب اکرانی را در قالب برگزاری سمینار های علمی – هنری، ترجمه نمایشنامهها، ترجمه کتابهای علمی و مقاله های تحقیقاتی و نشر این آثار به زبانهای موجود دربین کشورهای حاضر فراهم کنند.

این تفاهم نامه به امضای علی قسمت لالایف ، سرپرست تئاتر موزیکال جمهوری آذربایجان، دکتر احسن تلیلانی، دانشمند هنری تئاتر و نماینده وزیر فرهنگ الجزایر، سید منصور رحمانی، سرپرست تئاتر ملی وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور افغانستان، احمد حسن موسی ساعدی، مشاور هنری بخش تئاتر و سینما وزارت فرهنگ و جهانگردی کشور عراق، مهدی شفیعی، دبیر و سرپرست نشست و مدیرکل هنرهای اکرانی ایران، علی فرحات، مؤسس و مدیر دو جشنواره دانشگاهی و مدرسه ای در وزارت فرهنگ لبنان، خالدبن عمربن احمدالشنفری، سرپرست گروه صلاله، محمد ایوب جمالی، معاون مدیر کل هنرهای اکرانی و عضو شورای ملی هنرهای دولت کشور پاکستان، سعد بورشید، سرپرست اداره تئاتر وزارت فرهنگ و ورزش کشور قطر، زهیر ماه مبارک رمضان، سرپرست انجمن هنرمندان کشور سوریه و نماینده مجلس ملی کشور سوریه و سامی نصری، نماینده وزارت فرهنگ تونس و نماینده فرهنگی منطقه ای در شهر الکاف رسیده است.

***لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد***

نگارش توسط: كامياب ف.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رسيد باد صبا غنچه در هواداری
««« »»»
ز خود برون شد و بر خود دريد پيراهن

مدیران هنرهای نمایشی کشورهایِ غرب آسیا و شمال افریقا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

TT / 111 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال