کارگاه داور بین المللی عکاسی در باشگاه خبرنگاران تسنیم برگزار شد


کارگاه داور بین المللی عکاسی در باشگاه خبرنگاران تسنیم برگزار شد

کارگاه تعلیمی عکاسی با حضور داور جهانی عکاسی از کشور عمان و نیز نماینده فیاپ در کشورمان با بحث مخلوط بندی عکس برای شرکت در جشنواره‌های جهانی در باشگاه خبرنگاران تسنیم به انجام رسانده شد.

عکس   کارگاه داور جهانی عکاسی در باشگاه خبرنگاران تسنیم به انجام رسانده شد

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، شامگاه روز دوشنبه ۱۰ آبان کارگاه تعلیمی عکاسی با بحث مخلوط بندی عکس برای شرکت در جشنواره ها در باشگاه خبرنگاران تسنیم به انجام رسانده شد.هیثم الفارسی -از عکاسان نامدار کشور عمان- مدرس این کارگاه بود که برخی نکات را برای موفقیت بیشتر عکاسان در مسابقات و جشنواره ها را اظهار کرد. از جمله این نکات میتوان به نکاتی شبیه به مطالعه دقیق دعوت هر جشنواره و رعایت قواعد نقل شده در آنها، گرفتن تصویر و عکس هایی که قصه ای در خود داشته باشد، نگاه متفاوت به مضمون در مقایسه با عکاسان دیگر و داشتن عامل اثربخشی بر روی مخاطب اشاره کرد. او همچنین به تشریح برخی موارد اصلی در مخلوط بندی شبیه به اهمیت قاب عالی، اعتدال، دکوراسیون و نگاه از زاویه متفاوت با اکران عکسهای کامیاب فستیوالهای گوناگون توجه کرد.

الفارسی در گفت و گو لغزش که بعد از کارگاه تعلیمی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تسنیم داشت، با اظهار این که همانطور که در تصویر و عکس هایش نگاه می‌ شود علاقه بیشترش به ثبت حیات روزمره و باستانی مردمان گوناگون جهان است، انگیزه اش برای آغاز عکاسی را به دلیل حضور در رسانه های آنلاین اظهار کرد. الفارسی هم اکنون در کشور عمان کارمند بانک است و عکاسی شغل دوم او است.

به غیر از الفارسی، علی سامعی نماینده فیاپ در کشورمان (فدراسیون جهانی هنر عکاسی) نیز در این نشست حاضر بود. سامعی در این کارگاه با شناسایی فیاپ و فعالیتهای نمایندگی مجلسی آن در کشورمان، به شناسایی جشنواره خیام که از بزرگترین رویدادهای جهانی عکاسی در جهان است توجه کرد. رشد و پرورش روح عکاسی در سراسر جهان، زیاد کردن سطح فرهنگ شهروندان به منظور همکاری برای ارتقای عکاسی چه در زمینه هنری و چه فنی و همچنین تلاش در جهت تحکیم صلح در جهان از اهداف اصلی فیاپ است که با پشتیبانی از برگزاری بیش از ۱۰۰ نمایشگاه و رقابت عکاسی در کشورهای گوناگون آن را دنبال می کند.

در انتها این نشست هدیه ای از سوی باشگاه خبرنگاران تسنیم به هیثم الفارسی اهداء شد.

علاقه مندان قادر هستند برای اطلاعات بیشتر از فعالیتهای فیپا در کشورمان به سایت آن به آدرس http://focusteam.ir/ مراجعه کنند.

همچنین برای آشنایی بیشتر با عکسهای هیثم الفارسی علاقه مندان قادر هستند به آدرس اینستا او به آدرس instagram.com/haitham_al_farsi مراجعه کنند.

______________________

گردآوری از : ستايش ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حديث مدرسه و خانقه مگوی که باز
««« »»»
فتاد در سر حافظ هوای ميخانه

کارگاه داور بین المللی عکاسی در باشگاه خبرنگاران تسنیم برگزار شد

TT / 119 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال