آمریکایی ها در به در به دنبال طرز تراشیدن کدو تنبل هالووین


آمریکایی ها در به در به دنبال طرز تراشیدن کدو تنبل هالووین

دیروز هالووین باز از راه رسید و مردم در اقصا نقاط جهان دست به کار شدند تا خود را برای ترسیدن و ترساندن آماده کنند و با خون و خروش و ماسک و شمایل و هزار چیز دیگر به استقبال بزرگداشت عمومی ترس بروند. کمی بیش از یک سوم آمریکایی ها به شرکت تحقیقاتی گالوپ (Gallup) در سال ۲۰۰۶ گفته اند که به طور معمول هالووین را با تراشیدن کدو تنبل جشن می گیرند. خب، حالا اگر داده های نتایج جسستجوی گوگل را قبول داشته باشیم برخی استعداد بیش تری در ساخت این شکلک های وهمناک نارنجی دارند.

نقشه زیر تعداد نسبی جستجوها برای عبارت «how to carve a pumpkin» (چگونه کدو تنبل را بتراشیم) را بین سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۶ نشان می دهد. جستجوی این عبارت دقیقا نشان می دهد در کدام نقاط امریکا این استعداد پایین تر است و اینکه سایت هایی مثل marthastewart.com، extremepumpkins.com و حتی سایت «نیویورک تامیز» را شخم زده اند تا بفهمند چطور از دل این موجود خنگ، یک هیولای نارنجی در بیاورند. گویا تراشیدن کدو تنبل هالووین به معضلی تبدیل شده است!

آمریکایی ها در به در به دنبال طرز تراشیدن کدو تنبل هالووینمردم امریکا دل و روده این سایت ها را درآورده اند تا بفمند چطور می شود یک کدو را درید، برش داد و موجودی ساخت که زهره خلق‌االله را آب کند! نقشه منتشره گوگل نشان می دهد مردم جنوب امریکا بیش تر از همه دنبال آموزش تراشیدن کدو تنبل بوده اند و مردم ایالت های کنتاکی، لوییزیانا و می سی سی پی ملتی بوده اند که پاشنه گوگل را از پاشنه شب هالووینی در آورده اند! البته مردم داکوتای شمالی و هاوایی هم فعالیت کمی نداشته اند و وارد این یادگیری خطیر شده اند.

ولی گلی به جمال مردم نیوانگلند، منطقه گریت لیکز (Great Lakes) و برخی دیگر از دشت های وسیع امریکا که خودشان انگار استاد بوده اند و بدون مراجعه به گوگل به اندازه کافی وحشت آفرینی کرده اند! اما، مثل همیشه باید توجه داشته باشیم که این آمار نسبی هستند و هیچ اطلاعاتی درباره تعداد جستجوها در دست نیست تا بشود دقیقا تعداد جستجوها را در هر ایالت مشخص کنیم و نمی شود قضاوت کرد آیا در ایالت هایی با تولید بیش تر کدو، اهالی خودشان استادکار تراش دادن کدو تنبل هستند یا نه.

حالا که ۳۱ اکتبر، این روز تراسناک هم تمام شد و رفت پی کارش و شکر خدا که در کشور عزیز ما مصیبت مثل ندانستن طرز خراشیدن دل این موجود آرام خنگ نارنجی وجود ندارد و می توانیم به سادگی طرز ساختن کدو تنبل پخته و ماست را در گوگل جستجو کنیم و به جای ترس، لذت خوردن این میان وعده را قاشق قاشق تجربه کنیم، البته اگر از کسانی نباشید که کدو تنبل به کل جزو خط قرمزهای آنهاست و حتی با دیدن کوه انباشته کدو در پاکدشت هم کهیر می زنند!

.

منبع: WashingtonPost

این مطلب در سایت "تکرا" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال