اعزام استاد زبان فارسی به دانشگاه دولتی مسکو


اعزام استاد زبان فارسی به دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه علامه طباطبایی در راستای تفاهم نامه بنیاد سعدی، یک استاد برای تدریس زبان فارسی به دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو فرستاد.

تصویر و عکس اعزام استاد زبان فارسی به دانشگاه دولتی مسکو

به اعلان سرزه و به نقل از روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد سعدی، مریم شفقی، استادیار زبان روسی دانشگاه علامه طباطبایی در چارچوب همکاری سه جانبه بنیاد سعدی، دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو، برای یک دوره سه ماهه (نیمسال تحصیلی اول ۹۶-۹۵) و تدریس زبان فارسی به مسکو فرستاده شد.
این استادیار دانشگاه علامه طباطبایی، تدریس دروس ترجمه کتبی و شفاهی متون سیاسی و فرهنگی از فارسی به روسی را برای سال­های سوم و پنجم دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو عهده دار است.
برقراری رابطه همکاری استادان دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو، انستیتو کشورهای آسیایی و آفریقایی وابسته به دانشگاه دولتی مسکو، دانشگاه دولتی علوم انسانی روسی با استادان ایرانی با هدف تالیف و تدوین کتب تعلیمی، یکی دیگر از اهداف وجود این استادیار زبان روسی در مسکو است.
به دنبال دستور کار و توصیه رایزن فرهنگی ایران در مسکو، مریم شفقی مسئولیت تجهیز کتابخانه مرکز زبان و فرهنگ ایرانی را نیز برعهده گرفته است.
بنیاد سعدی سال ۱۳۸۹ با تصویب شورای مناسب انقلاب فرهنگی تاسیس شد و از سال ۱۳۹۲ کار خود را شروع کرد. با تاسیس این بنیاد شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی که زیر نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی آموزش زبان فارسی بود، در آن ادغام شد.


***********************************

گردآوری از: سودابه ی.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خواجه دانست که من عاشقم و هيچ نگفت
««« »»»
حافظ ار نيز بداند که چنينم چه شود

اعزام استاد زبان فارسی به دانشگاه دولتی مسکو

TT / 24 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات