تبدیل سود ۸۳۶ میلیاردی به ۲۸۴۶ میلیارد تومان زیان


به گزارش صبحانه، بانک مرکزی مجوز برگزاری مجمع عمومی بانک صادرات ایران را صادر کرد.

در این مجوز، ثبت‌های اصلاحی به صورت مالی بانک صادرات زده شده است که بانک ملزم به ثبت آنها است.

طبق این نامه، بانک صادرات باید 250 میلیارد تومان بابت مطالبات مشکوک الوصول و 390 میلیارد تومان برای ذخایر اکچوأری در نظر بگیرد.

همچنین براساس بند دیگر این نامه 146 میلیارد تومان بابت صندوق ضمانت سپرده‌ها باید منظور شود.

براساس اصلاحیه دیگر بانک مرکزی 1000 میلیارد تومان از سود و وجه التزام و تأخیر تأدیه دین باید برگشت شود که با این حساب از مجموع 9299 میلیارد تومان سود پیش‌بینی شده کسر می‌شود.

بانک مرکزی در بند دیگری از این نامه ثبت اصلاح 1897 میلیارد تومان سود شناسایی شده در خصوص واگذاری 50 درصد از سهام با نام متعلق به آن بانک در شرکت نیشکر و صنایع جانبی به شرکت آرمان صادرات سپهر را تذکر داده است،بنابراین در مجموع با کسر سودها و تعیین ذخایری که در این نامه منظور شده است 3683 میلیارد تومان از سود بانک صادرات در سال مالی 94 کاسته می‌شود و با توجه به سود 836 میلیارد تومانی که در صورت‌های مالی پیش از این نامه شناسایی شده بود بانک صادرات این بانک در سال مالی 94 با زیان 2846 میلیارد تومانی روبرو می‌شود.

در سال مالی 94 بانک مرکزی صورت‌های مالی بانک‌ها را قبل از برگزاری مجمع بررسی و در صورت مشاهده اشکالاتی آن را در نامه‌ای به بانک‌ها اعلام می‌کرد.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات