آبشار آتش در کالیفرنیا + عکس های آبشار آتش


آبشار آتش در کالیفرنیا, عکس های آبشار آتش

آبشار آتش در کالیفرنیا + عکس های آبشار آتش

آبشاری به زلالی آب و به سوزانندگی آتش و گدازه. بر تن صخره های گرانیتی کوهستانی مرتفع در کالیفرنیا، آبشاری سرخ رنگ جاریست. آبشاری که در طول تاریخ عده ای کمی آن را دیده و عکسی را برای اثبات دیده هایشان به ثبت رسانده اند.

از دور و از میان کاج های بلند و تپه هایی که بالا و پایین می روند، رودی سرکش و  آتشین خودش را از بلندترین صخره منطقه، با شکوهی چشم گیر به درون حوضچه ای که پایین آن قرار دارد سرازیر کرده، برای آن هایی که روزهای انتظار کشیده اند تا آن را با چشمانی خیره، و شاید هم خیس از اشک تماشا کنند. اما چه چیز آتش به جان آب، این مایه حیات انداخته؟! به پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا می رویم، به پای دیواره های سخت کوهستان ” El Capitan ” تا با چشمان خودمان دیده و داستانش را از زبان طبیعت بشنویم .

آبشار آتش در کالیفرنیا + عکس های آبشار آتش

هنر نقاشی و جادوی طبیعت تمام نشدنی است، در هر گوشه از زمین رنگی به آب، تنه درخت و سنگ زده تا شگفت زده شوی، از خاکی مرده با گذازه های سوزان آتشفشان، گیاهانی سبز رویانده و آسمان را در غار ستارگان به زیر زمین کشانده. اما اینبار، آب را آتش کرده و از کوه سرازیر. می گویند ابر و ماه و خورشید دست به دست هم داده اند تا تنها در چند روز از ماه فوریه، طبیعت نمایشی نفس گیر از رنگ و نور را اجرا کند. زمستان که آماده رفتن می شود، اگر خورشید گرم تر بتابد تا برف ها زودتر آب شوند، اگر ابرها کنار بروند و اگر تمامی این ها در زمانی رخ دهد که خورشید در جایی که باید، لحظه ای مکث کند، آنگاه آبشار زلال و آبی رنگ، به آبشاری طلایی و درخشنده تبدیل می شود، جادو اتفاق می افتاده و این را تنها کسانی می بینند که روزها را مهمان طبیعت بوده، به آن خو گرفته و با احترام آماده تماشا و سر تعظیم فرو آوردن در برابر خالق هستی شده اند.

آبشار آتش در کالیفرنیا + عکس های آبشار آتش

هرچند که راز این جادو ساده است، اما عملی کردنش تنها به دست مادر طبیعت ممکن است. اینکه با جاری شدن آب کافی از آبشار 480 متری” Horsetail Fall ” ، نور خورشید به هنگام غروب روزهای انتهایی ماه فوریه، با زاویه ای خاص بر صخره ها و آبشار بتابد، تنها و تنها با نظم ذاتی طبیعت ممکن است. هرساله طبیعت گردان و عکاس های زیادی برای تماشا و ثبت پدیده شگفت انگیز ” Yosemite Firefall ” به ” پارک ملی یوسمیت ” در کلیفرنیا می آیند تا عکسی که برای اولین بار در سال 1973 توسط ” Gallen Rowell ” ثبت شده را تکرار و آبشار آتش را به جهانیان نشان دهند.

آبشار آتش در کالیفرنیا + عکس های آبشار آتش

آبشار آتش در کالیفرنیا + عکس های آبشار آتش

آبشار آتش

مطالب پیشنهادی

قدیمی ترین صحرای دنیا; صحرای نامیب – نامیبیا + عکسقدیمی ترین صحرای دنیا; صحرای نامیب – نامیبیا + عکسخلیج زیبای هالونگ از جاذبه های گردشگری ویتنام + عکسخلیج زیبای هالونگ از جاذبه های گردشگری ویتنام + عکسپارک دیزلی لند | سرزمین شاد جهان | عکس های دیدنیپارک دیزلی لند | سرزمین شاد جهان | عکس های دیدنیخانه ای زیبا و رویایی در ایتالیا + تصاویر دیدنیخانه ای زیبا و رویایی در ایتالیا + تصاویر دیدنیآبشار نیاگارا معروف ترین آبشار جهان + عکس های حیرت انگیزآبشار نیاگارا معروف ترین آبشار جهان + عکس های حیرت انگیزجاذبه گردشگری برتر جهان در سال 2016جاذبه گردشگری برتر جهان در سال 2016جزیره موریس کجاست؟ + عکس دیدنی و ناب از جزیره موریسجزیره موریس کجاست؟ + عکس دیدنی و ناب از جزیره موریسجاذبه های گردشگری تیمور شرقی (عکس)جاذبه های گردشگری تیمور شرقی (عکس)درباره قره باغ + زیبای ها و دیدنی های قره باغ (عکس)درباره قره باغ + زیبای ها و دیدنی های قره باغ (عکس)عکس و اطلاعات شهر سویا + اقامت و گردشگری در شهر سویاعکس و اطلاعات شهر سویا + اقامت و گردشگری در شهر سویاجاذبه های شیلی | دریاچه Pehoe با آب فیروزه ایجاذبه های شیلی | دریاچه Pehoe با آب فیروزه ایاز دیدن برج ایفل لذت ببرید | عکس های زیبا از برج ایفل فرانسهاز دیدن برج ایفل لذت ببرید | عکس های زیبا از برج ایفل فرانسه

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات