مشاغل دلچسب معروف ترین نویسندگان دنیا (۱۰ عکس)


مشاغل جالب مشهورترین نویسندگان جهان

اگه برایتان جالب است آگاهی بدارید بزرگترین نویسندگان جهان که نام آنها را بسیار شنیده اید و یا آثارشان را خوانده اید چه شغل های باحالی داشته اند، این گزارش را بخوانید.
نشریه جام جم: خیلی از والدین ها وقتی از علاقه بچه شان به نویسندگی، سراینده ای، طرح و نقاشی، تئاتر و … مطلع می شوند و می نگاه کنند که بچه شان قصد تحصیل و یا طی کن وقت در این حوزه ها را دارد می گویند اینها برای تو نان و آب ندارد برو دنبال کاری که خرج حیاتت را درآوری و احتمالا به همین دلیل است که در خیلی از کشورها هنر و نگاشتن کار دوم و سوم اهالی قلم به حساب مییاید و آنها هزینه حیاتشان را از راه دیگری تامین می کنند.
اگه برایتان جالب است آگاهی بدارید بزرگترین نویسندگان جهان که نام آنها را بسیار شنیده اید و یا آثارشان را خوانده اید چه شغل های باحالی داشته اند، این گزارش را بخوانید.

جان اشتاین‌بک / متصدی داروخانه

(تولد: ۱۹۰۲ / فوت: ۱۹۶۸ / ملیت: آمریکایی)

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
جان اشتاین‌بک یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان ایالات متحده در قرن بیستم محسوب می‌شود. او در طول زندگی، به مخصوص در زمان جوانی به شغل‌های مختلف توجه کرد، از متصدی داروخانه و میوه‌چینی در باغ ها گرفته تا پاسبانی و راهنمای تور. اشتاین‌بک در سال ۱۹۶۲ جایزه نوبل ادبی را گرفت.

“موش‌ها و آدم‌ها” و “خوشه‌های خشم” از آثار بسیار سرشناس او هستند که هر دو بارها به فارسی ترجمه شده‌اند.

جرج اورول / مامور پلیس

(تولد: ۱۹۰۳ / فوت: ۱۹۵۰ / ملیت: بریتانیایی)

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
جرج اورول که آثاری به یاد ماندنی چون “مزرعه جانداران” و رمان سرشناس “۱۹۸۴” خلق کرده، زمان تعلیمی را در آموزشگاه پلیس انگلیس قرار دهند و در دهه بیست تولدی به عنوان مأمور پلیس سلطنتی هند در برمه خدمت می‌کرد. او همچنین در دهه ۳۰ تولدی به جبهه مبارزان در اسپانیا پیوست تا با نیروهای فاشسیت ژنرال فرانکو بجنگند.

میخائیل بولگاکوف / طناز پزشک

(تولد: ۱۸۹۱ / فوت: ۱۹۴۰ / ملیت: روسی)

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
بولگاکوف که خالق ا ثر سرشناس “مرشد و مارگاریتا” است، از معروف‌ترین طنزپردازان ادبیات کشور روسیه محسوب می‌شود. او تحصیل‌کرده رشته پزشکی بود و در زمان نبرد داخلی کشور روسیه در سال ۱۹۱۹ نیز به عنوان افسر پزشک خدمت کرد.

آنتوان دو سنت اگزوپری / خلبان

(تولد: ۱۹۰۰ / فوت: ۱۹۴۴ / ملیت: فرانسوی)

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
قصه سرشناس “شازده کوچک” از معروف‌ترین آثار ادبیات جهان است که خردسالان و بزرگسالان را به یک اندازه مجذوب می‌کند. آنتون دو سنت اگزوپری، خالق این تاثیر خلبان هواپیما بود و مدتی در نیروی هوایی کشور فرانسه خدمت می‌کرد. او در یکی از پروازها نیز جان خود را از دست داد.

ویلیام فاکنر / نقاش آپارتمان

(تولد: ۱۸۹۷ / فوت: ۱۹۶۲ / ملیت: آمریکایی)

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
ویلیام فاکنر که از نویسندگان صاحبنام و تأثیرگذار ایالات متحده محسوب می‌شود، در سال ۱۹۵۰ جایزه نوبل ادبی را کسب کرد و پنج سال بعد نیز جایزه سرشناس پولتیزر به او اهداء شد. نقل کرده می‌شود که او در زمان جوانی به عنوان کارگر ساده از جمله به عنوان دستیار نقاش آپارتمان کار می‌کرد تا امرار معاش کند و پول نکته احتیاجش برای زندگی را به دست آورد.

رابرت فراست / توزیع کننده نشریه

(تولد: ۱۸۷۴ / فوت: ۱۹۶۳ / ملیت: آمریکایی)

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
رابرت لی فرانست، یکی از سرایندگان سرشناس آمریکایی قبل از آن که غزل و نویسندگی به پیشه‌ او تبدیل ساخته شود، به عنوان کارگر کارخانه، معلم و توزیع‌کننده نشریه امرار معاش می‌کرد. او در طول زندگی خود جوایز متعددی کسب کرد و به دریافت چند عنوان دکترای افتخاری نائل آمد.

آلبر کامو / دروازه بان ورزش فوتبال

(تولد: ۱۹۱۳ / فوت: ۱۹۶۰ / ملیت: فرانسوی)

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
آلبر کامو، نگارنده سرشناس فرانسوی در سال ۱۹۵۷ جایزه نوبل ادبی را گرفت. او که سال‌های زیادی از زندگی خود را در الجزایر به سر برد، مدتی به عنوان روزنامه‌نگار در نشریه چپگرای Alger Républicain فعالیت داشت. کامو همچنین شیفته ورزش فوتبال و خود وقتی دروازه‌بان بود. او وقتی نقل کرده بود: «هر چه را که درباره اخلاق و مسئولیت می‌دانم، مدیون ورزش فوتبال هستم.»

فرانتس کافکا / کارمند بیمه

(تولد: ۱۸۸۳ / فوت: ۱۹۲۴ / ملیت: بوهمی (اتریش−مجاریستان)

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
کافکا از تأثیرگذارترین و شناخته‌شده‌ترین نویسندگان آلمانی‌زبان به تعداد می‌رود. او سال‌های زیادی کارمند یک شرکت بیمه بود و شب‌ها آثار خود را خلق می‌کرد. اکثر آثار سرشناس کافکا از جمله “مسخ” به فارسی نیز برگردانده شده‌اند.

آگاتا کریستی / کارمند بیمارستان

(تولد: ۱۸۹۰ / فوت: ۱۹۷۶ / ملیت: بریتانیایی)

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان

آگاتا کریستی که به دلیل خلق آثار جنایی متعدد به “ملکه جنایت” شهرت کشف کرده است، در زمان نبرد بین المللی نخست در بیمارستان و سپس در داروخانه کار می‌کرد. تأثیر این شغل‌ها را در آثار او نیز می‌توان نگاه کرد. بسیاری از قتل‌هایی که در کتاب‌های آگاتا کریستی روی می‌دهند، از طریق خوراندن سم به مقتولان انجام می‌گیرند.

جک شهر لندن / ربایی

(تولد: ۱۸۷۶ / فوت: ۱۹۱۶ / ملیت: آمریکایی)

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس مشاغل جالب نامدار ترین نویسندگان جهان
جک شهر لندن، نگارنده سرشناس آمریکایی در زمان جوانی به ربایی صدف می‌پرداخت و همچنین در کارخانه‌های کنسروسازی و به عنوان کارگر کشتی کار می‌کرد. او مدام در تلاش بود تا از کارهای اندامی رهایی کشف کند و از طریق نویسندگی امرار معاش کند.

*براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

تهیه از: خداداد ل.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاه شمشادقدان خسرو شيرين دهنان
««« »»»
که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان

مشاغل دلچسب معروف ترین نویسندگان دنیا (۱۰ عکس)

TT / 239 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال