مصاحبه با سام درخشانی در مهمانی میلاد ۴۱ سالگی اش + عکس ها و تصاویر


گفت وگو با سام درخشانی در جشن تولد ۴۱ سالگی اش + تصاویر

مکالمه با آقای سام درخشانی و همسرش

آقای سام درخشانی سال جاری ۴۱ ساله شده است اما خودش عقیده دارد ۴۰ سالگی اش خاتمه یافته و از فردا وارد ۴۱ سالگی می شود. او از آن دست بازیگران اهل خانواده است که به وعده خودش از ۳۵ سالگی آمادگی عروسی داشته و بالاخره سال گذشته این پیش آمده و همین طور دل باخته داشتن بچه ای است که نام آن را از سال ها پیش برگزیده. او و همسرش میهمان نشریه جام جم بودند و به دستاویز چهل سالگی مکالمه ای با او داشته ایم که در ادامه می خوانید.

۴۰ سالگی

معمولا برای کار و حیاتم برنامه ریزی می کنم و بیشتر برنامه هایم تا ۴۰ سالگی عملی شده است می درخواستم عروسی کنم، در آثار خوبی بازی کنم که مخاطب داشته باشد و وارد جهان تبلیغات بشوم که به خواست خدا و بر اساس انتخاب های من به نتیجه رسیده است. قطعا هنوز کارهای زیادی دارم که باید به انجام برسانم و برنامه ها و آرزوهایی که برایشان تلاش کنم. امیدوارم به لطف خدا سال جاری به مراتب بهتر باشم.

بنام پدر

چیزی که دلم می خواست حتما اتفاق بیفتد و نشد این بود که پسندیدم خیلی با سرعت بچه دار شویم و خب تا این لحظه خواست خدا نبوده اما چنانچه این اتفاق هم رخ بدهد دیگر همه برنامه ریزی های من صحیح از آب درمی آید.

به دلیل یک مشت دلار

حضور نمی دارم به هر گران بازیگر سینما باشم؛ دوستان و همکارانی هستند که در تلویزیون دستمزدهای آنچنانی می خواهند ولی به سینما که می رسند معاهده هایشان را سفید امضا می کنند در حالی که حتی یکی از ده فیلمی را که بازی کرده اند کسی به یاد نمی آورد. کار و حرفه من بازیگری است، قادر نیستم به هیچ عنوان از دستمزدم بگذرم یا چیزی نبوده که ارزشش را داشته باشد این کار را بکنم. بنابراین چشم انتظار فرصت های خوب می مانم. سال گذشته فیلم «خوب، بد، جلف» را بازی کردم و پیش فرضم این است که یکی از موفقترین فیلم های سال جاری خواهد شد.

عکس شماره ۱ ⇩

عکس گفت وگو با آقای سام درخشانی در ضیافت تولد 41 سالگی اش + تصاویر

آقای سام درخشانی

نابرده رنج

مبنای کار کردنم در تلویزیون براساس انتخاب بوده است؛ انتخابی که در آن داستان خوب، کارگردان خوب و عوامل حرفه ای دخیل بوده اند و آثار پر نگاه کننده ای شدند. بخصوص در این چهار پنج سال اخیر و پس از نابرده رنج هر کاری که کردم، مانند پژمان، آوای باران، همه چیز آنجاست و پشت بام تهران بزرگ مخاطب زیاد داشته است! دارم سعی می کنم به عنوان بازیگر خوب ترین ها را برگزم.

مجنون لیلی

همکاری بیشتر با تلویزیون نتیجه شرایط، اما بر اساس انتخاب خودم است. فیلم خوبی که دلم می خواهد بازی کنم یا به من ارائه داده نشده یا وقتی ارائه داده شده که من درگیر کار تلویزیونی بودم. در اصل خودم را بازیگر تلویزیون می دانم تا سینما چون در سال های اخیر بیشتر کار تلویزیونی به انجام رسانده ام. مییاندیشم اصلیتر از اینکه بازیگر سینما باشم یا تلویزیون این است که بازیگر خوبی باشم و هر جا که هستم از تمام توانم بهره گیرم. من از تلویزیون آغاز کردم، خوب ترین کارهایم در تلویزیون بوده است؛ خودم را سینمایی آگاهی نمیدارم اما به کار در سینما هم علاقه مندم.

یک شاخه گل قرمز

یکی از جذابیت های حرفه ما این است که قادر هستیم زندگی آدم های منفی و مثبت، رفتارها و مشاغل مختلف را آزماییم. فیلم یک مقطع ۴۵ روزه است، اما در سریال، بازیگر چهار یا پنج ماه با نقش میزید. از مکانی به بعد دیگر من نیستم که بازی می کنم؛ این نقش است که مرا با خودش می برد و قطعا اثرش روی زندگی من نگاه کرده می شود.

برای منی که تحت تاثیر نقش قرار می گیرم، هنرپیشگی عارضه هایی دارد. مثلا امکان می دارد یک روز نقش یک دل باخته پیشه را بازی کنم و هر روز برای همسرم گل تهیه بکنم و روزی دیگر هم نقش یک آدم عصبی را بازی کنم و تحت تاثیر آن، بدخلق شوم.

همین چندین روز گذشته سر صحنه یک موقعیت دشوار و عصبی را بازی کردم. وقتی به منزل برگشتم سر یک پرسش و جواب ساده با همسرم از کوره در رفتم، اما بعد به این اندیشیدم چنانچه خودم بودم این واکنش را نمایان نمیکردم. همین که هر دو در این باره آگاه هستیم، یاری رساننده است. همسرم مرا شناخته و در این چندین سالی که روابط خانوادگی داشته ایم متوجه شده که من تحت تاثیر نقش قرار می گیرم. مییاندیشم آگاهی هر دوی ما موجب می شود بتوانیم این معضلات را به اتمام برسانیم.

عکس شماره ۲ ⇩عکس گفت وگو با آقای سام درخشانی در ضیافت تولد 41 سالگی اش + تصاویر

آقای سام درخشانی و همسرش عسل امیرپور

آن سوی مه

برای بسیاری موفقیت با پول داشتن هم معنی است، اما برای من موفقیت یعنی عبور از ترس و خطر. تا وقتی از ترس هایمان عبور نکنیم یک پله جلوتر نمی رویم.

بازی در سریال کمدی کار بسیار خطر ناکی بود. برای نقش وحید در سریال پژمان با چندین نفر حرف زده و با یکی از دوستان قرارداد نگاشته بودند، اما این دوست معاهده اش را لغو کرد، چون به وحشت افتاد؛ البته وقتی که من این نقش را بازی کردم و سریال در حال انتشار بود، بعضیا نقل میکردند حواست هست؟ رفته ای زیر درفش پژمان جمشیدی؟ این کار من واقعا خطر داشت ولی قبول کردم و خوشبختانه نتیجه خوبی گرفتم و یک مسیر تازه برای خودم گشودم. پس از پژمان دیگر نه تنها بازیگر آثار جدی نبودم بلکه از نقش های منفی رد شده بودم، نقش های مثبت را هم به اتمام رسانده و وارد حیطه کمدی شده بودم.

مسافرت سنگ

۴۰ سالگی یعنی به ثمر نشستن تجربه ها و رسیدن به پختگی. زندگی بالا و پایین دارد و درس های خوبی به آدم ها می دهد. رفیقی می گفت آقای محمدرضا گلزار مدتی نیست و پس از آن حتما کنار زده میشود اما من نقل کردم تمام این اتفاقات حاشیه ای از او گلزار دیگری می سازد و بازیگر فرق می داری می شود چون هنرپیشگی جز این نیست که ما از تجربه های زندگی خودمان استفاده بکنیم. علم، دانش، لوکس و تخیل با تجربه های زندگی به دنیا مییایند و نتیجه همه اینها در بازی بازیگر نمود مییابد.

بی پولی

از همان نخستین سال هایی که وارد هنرپیشگی می شویم آنقدر آدم را می ترسانند که این حرفه نامرد است، امنیت شغلی نداری، یک روز هستی یک روز نیستی، سرنوشت بهمان بازیگر را نگاه بکن و از دست حرف هایی که بیشترمان داریم، به جز هنرپیشگی به یک کار اقتصادی مییاندیشیم. یکی از مشاغل، رستوران داری و کافی شاپ داری است و ما به واسطه اسممان قادر هستیم به رونقش امید داشته باشیم و دیگری تبلیغات است که در تمام دنیا شغل دوم و منبع اصلی درآمدزایی همه هنرمندان و ورزشکاران به حساب مییاید. خوشبختانه در مسیری قرار گرفتم که به خواست خدا و با حضور همه دست اندازها هر دو اتفاق برایم افتاد.

عکس شماره ۳ ⇩عکس گفت وگو با آقای سام درخشانی در ضیافت تولد 41 سالگی اش + تصاویر

ضیافت تولد آقای سام درخشانی در غذاخوری اش

شوکران

یک بازیگر پیوسته دربرابر عکس العملهای مردمان قرار دارد، در جهان قرار می داری و جایزی؛ از دوست و همکار گرفته تا خانواده و خویشاوند. مییاندیشند همه راه ها جلوی پای من قرار دارد و من فقط به جای این راه باید راه دیگر را برگزم در حالی که این طور نیست. شرایط به همین راحتی هم نیست. شغل ما بسیار مشکل و حرفه ای است و از ضوابط بسیار پیچیده ای تبعیت می کند. با کوچولوترین غلط می توان برای پیوسته از بین رفت و این شغل را از دست داد. حتی گاهی سفتتر از کار یک جراح؛ به این علت که جراح کارش در اطاق جراحی است و به اکران قرار داده نمیشود، اما هر پلانی که یک بازیگر بازی می کند برای پیوسته به تصویب رسانده میشود و به تاریخ می پیوندد. همه ما کسانی را می شناسیم که با انتخاب هایشان برای پیوسته جایگاهشان را از دست داده اند. هنرپیشگی مانند بازی شطرنج است. وقتی یک مهره را حرکت می دهم باید حواسم باشد چندین نفر از این تحول تاثیر می گیرند. خلال اینکه در حرفه ما دسته های گوناگونی هست که هر کاری بکنی به یکی از این دسته ها بر می خورد. باید هوای همه را داشته باشی. روابط اجتماعی ات باید سه برابر یک آدم معمولی کارکرد داشته باشد. مثلا باید هوای شما نشریه نگاران را داشت چون چنانچه دوبار جواب سر بالا بدهم چنان مرا چ‍‍په می کنید که خدا آگاهی میدارد. خلال اینکه خود فیلمبرداری و سر صحنه حاضر شدن هم سختی های خودش را دارد.

به رنگ خدا

همه عزیزانی را که به هر دلیل از من خوششان نمی آید فرا میخوانم به خواست خدا ارج بنهند همانگونه که من دربرابر خواست خدا برای دیگران احترام قائل هستم. وقتی که رشد و موفقیتی را شاهد بوده ام، از خدا خواسته ام برای من هم امکان موفقیت را فراهم کند نه اینکه او را به زمین بزند. امروز هر چه دارم از خواست قلبی خودم بوده و از لطف خدا و احترامی که به خواست او برای دیگران قرار داده ام. امیــــــدوارم خواسته هایمان را از خدا بخواهیم.

گفت وگو با آقای سام درخشانی در ضیافت تولد ۴۱ سالگی اش + تصاویر

— همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارش توسط : پرهام ش.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با يار شکرلب گل اندام
««« »»»
بی بوس و کنار خوش نباشد

مصاحبه با سام درخشانی در مهمانی میلاد ۴۱ سالگی اش + عکس ها و تصاویر

TT / 294 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال