شیوه های اصلی و اصلی برای ارائه کردن داشتن اعتماد به نفس


ترفندهای کلیدی و مهم برای نشان دادن داشتن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در حیات هر یک از ما نقشی لازم دارد و بدون آن قادر نیستیم حتی اولین گام را برای تلاش در جهت دستیابی به اهدافمان برداریم
تصویر و عکس شیوه های کلیدی و مهم برای نمایان کردن داشتن اعتماد به نفس
اعتماد به نفس در حیات هر یک از ما نقشی لازم دارد و بدون آن قادر نیستیم حتی اولین گام را برای تلاش در جهت دستیابی به اهدافمان برداریم. چنانچه خودمان را معتقد باشیم، به رغم عوامل دلسرد کننده و موانع موقتی که با آنها مواجه می شویم، مدام شجاع و انرژی به جلو میرویم.

سطح آگاهی های تان را زیاد کنید

فراگیری مهارت های تازه در زمینه های کاری و شخصی، اولین گام برای رسیدن به اعتماد نفس است. زمینه های اهمیتی می داری را که برای موفقیت در آنها به اعتماد به نفس بیشتری احتیاج دارید، بشناسید؛ سپس در این حوزه ها با طی کردن دوره های تعلیمی مختلف، مطالعه کتاب ها و وجود در فضاهای تعلیمی دانش خود را زیاد کنید. شرکت در کلاس های جایزی و تبادل اطلاعات با گروه های همسن و سالتان قادر هست برای تان لذتبخش و راحت باشند.

موفقیت های کوچک را نگاه بکنید

علاوه بر آنچه نقل شد، اعتماد به نفس ما از موفقیت های کوچولوای سرچشمه می گیرد که روزانه به دست می آوریم و پلی می شود برای این که دانش ما را به مرحله عمل برساند. احتمالا آنها هدف نهایی ما نباشند؛ اما هر یک در جای خود بسیار اهمیتی می دارند. حتی یک دلگرمی ساده از طرف همکارتان یا تمجید و تشکر از شما به دلیل کار مثبتی که به انجام رسانده اید، قادر هست اعتماد به نفس تان را بسیار زیاد کند.

بدترین نتیجه برای شما کدام است؟

از خودتان پرسش کنید: “بدترین نتیجه کدام است؟” بیش از حد مسائل را در ذهن خود پر اهمیت جلوه ندهید، پیش از این که اتفاقی بیفتد، نگران خوب یا بد شدن آن نباشید. میزان انرژی انسانها نامحدود است، بنابراین سعی کنید از آن در جهت بنا کردن روابط موفق، ارتقای شغلی، و رسیدن به اهدف تان مدد بگیرید نه در راه تلف کردن این انرژی آن هم برای دغدغه حول محور اتفاق هایی که هنوز به وقوع نپیوسته اند. وقتی دست بعمل بزنید که توانایی مهار بر روی مسائل را داشته باشید. تا مکانی که می توانید از انرژی خود در راه درست بهره گیرید.

صداهای نقدی را خاموش کنید

خودتان را از شر نق زدن و صداهای منفی درونی خلاص کنید.. چنانچه دائماً صداهایی که در سرتان وجود دارد در حال انتقاد کردن باشند، فلج می شوید و هیچ کاری قادر نیستید به انجام رسانید. از سوی دیگر چنانچه صداهای اشخاص مضحکی را بشنوید که در حال انتقاد از شما هستند، به آنها ریشخند زده و به راهتان ادامه می دهید.

تصور کنید که موفق خواهید بود

زمانیکه قرار است کاری را برای اولین بار به انجام رسانید، از همین حالا در ذهن خود مجسم کنید که آن کار را با موفقیت تمام کرده اید. چشم هایتان را روی هم قرار بدهید و در ذهن خود به وضوح تجسم کنید که در کلیه برنامه ریزی ها موفق بوده اید و نتیجه کار چیزی جز افتخار و موفقی نبوده است. ذهن شما فرق میان تجسم های هویدا و اموری که در واقعیت پیش مییایند را آگاهی نمیدارد.

اولین گام برای رسیدن به اعتماد نفس فراگیری مهارتهای تازه در زمینه های کاری و شخصی

نقش زبان اندام در افزایش اعتماد به نفس

تحقیقات نشان می‌دهند که اشخاص با اعتماد به نفس بالاتر به نسبت افرادی که اعتماد پایین‌تری به خود دارند به درجات بالاتری از موفقیت می‌رسند. چنانچه فکر می‌کنید به اندازه‌ی کافی اعتماد به نفس بالایی ندارید از اندام خود آغاز کنید و چندین تکنیک ساده اما کاربردی را بیاموزید. با بهره گیری از زبان اندام، Body Language، می‌توان به تمرین اعتماد به نفس توجه کرد.

لطفا سر خود را بالا نگه دارید

افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند هیچ‌وقت به پایین، میز یا پای خود نگاه نمی‌کنند؛ پیوسته سر خود را بالا نگه می‌دارند و مستقیم را علامت می‌روند. برای تمرین این تکنیک فرض کنید که یک نفر پیوسته کله‌ی شما را از پشت به سمت بالا می‌کشد.

در واقع وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم ناخودآگاه چانه مان را کمی پایین تر از حد طبیعی می گیریم. این کار پس از مدتی شکل عادت به خود می گیرد و ژست طبیعی صورتمان می شود. به دلیل این عادت است که وقتی برای بار اول چانه تان را خیلی بالا نگه می دارید احساس ناشی بودن بهتان دست می دهد.

اما دلیل آن فقط این است که به آن عادت ندارید، همین.

خلال قدم زدن استوار باشید

فیگور‌های اندام اثر بالایی در درک مخاطب از حالات شما خواهد داشت. بنابراین وقتی ایستاده هستید یا خلال قدم زدن خیلی استوار و قوی باشید تا اعتماد به نفس و توانایی شما را نمایان کند. در غیر این صورت پیامی که به مخاطب خود می‌دهید دلپذیر نخواهد بود. شانه‌های خود را عقب ببرید و عضلات سینه‌ی خود را در حالی‌ که صاف ایستاده‌اید، ول کنید.

پاهایتان بهم نچسبد

احتمالا اندیشید کسی به پاهای شما توجهی ندارد، اما حالت درست پا توانایی شما را نشان می‌دهد. پاهای به هم چسبیده معمولا برای اشخاص خجالتی است. به عنوان یک قاعده‌ی کلی، پاهای شما باید در راستای شانه‌ها در حالیکه به سمت بیرون اشاره‌ دارند، قرار گیرند. در چنین وضعیتی اعتماد به نفس بالاتری را به اکران می‌گذارید. پس از کنار هم گذاشتن پا یا روی هم انداختن آن‌ها خودداری کنید.

در همین خلال به جهت پاهای خود نیز دقت کنید. معمولا پاهای باز و به سمت بیرون علاقه، احترام و اعتماد شما را می‌رسانند در حالیکه پاهای بسته و جهت روبه‌رو بی‌میلی شما را منتقل می‌کنند.

دست ها را در جیب نپوشانید

در خلال صحبت کردن و گفت‌و‌گو‌های خود فیگور‌هایی بگیرید که کف دست شما به سمت بالا اشاره کند. چنین وضعیتی راستگویی شما را در گفتار و رفتار به مخاطب می‌رساند. دست‌های خود را هیچ‌وقت نپوشانید. گذاشتن دست‌ها در جیب بدترین کار است و اعتماد به نفس پایین، دلهره و دغدغه شما را به مخاطب منتقل می‌کند. بنابراین دست‌های خود را مدام در معرض دید مخاطب گذارید. دست به سینه ایستادن هم اثر مشابهی چون پوشانیدن دارد و کمی غیرمودبانه به نظر می‌رسد.

— براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارش توسط : دنيا ش.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی بهار می‌رسد و وجه می‌نماند
««« »»»
فکری بکن که خون دل آمد ز غم به جوش

شیوه های اصلی و اصلی برای ارائه کردن داشتن اعتماد به نفس

TT / 173 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال