رئیس انجمن پاراتکواندو: برای حضوری پرقدرت در پارالمپیک ۲۰۲۰ برنامه ریزی می کنیم


رئیس انجمن پاراتکواندو: برای حضوری پرقدرت در پارالمپیک ۲۰۲۰ برنامه ریزی می کنیم

خبرگزاری فارس: سرپرست انجمن پاراتکواندو: برای وجودی پرقدرت در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی می‌کنیم

سرپرست انجمن پاراتکواندو نقل کرد: برای وجودی پرقدرت در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو برنامه‌ریزی می‌کنیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، مسعود لشگری، سرپرست انجمن پاراتکواندو، در خصوص شرایط این رشته و رو برنامه ریزی برای حضور در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰، نقل کرد: تیم پاراتکواندو از سال ۲۰۰۹ در مسابقات برون مرزی حضور کشف کرده و تا کنون کامیاب به کسب چند مقام قهرمانی شده که واپسین آن به سال ۲۰۱۶ و مسابقات آسیایی کشور فیلیپین باز می گردد.

وی اضافه کرد: طی جلسات مشترکی که بین فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و فدراسیون ورزش تکواندو به انجام رسانده شد، زمینه های همکاری میان این دو فدراسیون برای توسعه و رشد رشته پاراتکواندو فراهم آمد و منجر به تاسیس اجلاسی مستقل برای رشته پاراتکواندو در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین شد.

سرپرست انجمن پاراتکواندو اضافه کرد: در حال حاضر ۹ نفر عضو تیم ملی هستند که از این تعداد، ۴ نفر در کلاس پزشکی خود در رنکینگ نخست دنیا قرار دارند و در مجموع شرایط خوبی در دنیا داریم. از کلاس های پزشکی موجود در پاراتکواندو فعلا در دو کلاس قطع عضو ورزشکار داریم و فعال هستیم. به صورت کلی ورزشکاران در گروه های قطع عضو دست (کلاس K41-K44)، فلج مغزی یا CP (کلاس P31-P34)، کوتاه قامتان (P70-P71) تقسیم بندی می شوند و امیدواریم بتوانیم با استعدادیابی در تمام کلاس های پزشکی ورزشکار داشته باشیم.

لشگری نقل کرد: از طرف هر دو فدراسیون ورزش تکواندو و جانبازان و معلولین، مکاتباتی با هیات های استانی صورت گرفته تا نفرات مستعد معرفی و شناسانده شوند. البته در تلاش هستیم تا بتوانیم به زودی مسابقات قهرمانی کشور را هر چند با تعداد اندک به انجام رسانیم تا از این طریق نسبت به جذب نبوغ های این رشته گام اثرگذاری برداشته شود.

سرپرست انجمن پاراتکواندو تصریح کرد: اگه چه این رشته در فدراسیون ورزش تکواندو سال های زیادی است که فعال شده، اما با توجه به این که از مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰، این رشته حاضر خواهد بود، وارد شدن فدراسیون جانبازان و معلولین به این رشته قادر هست مدد بزرگی به معرفی نفرات تازه و توسعه این رشته و در نهایت وجودی پرقدرت در توکیو داشته باشد و جامعه آماری بیشتری را در این رشته تحت پوشش گذاریم.

وی اضافه کرد: اواخر برج آبان مسابقات قهرمانی نوجوانان دنیا در کشور کانادا به انجام رسانده میشود و در حاشیه آن سیاست گذاری برای مسابقات کسب سهمیه مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ انجام می شود. بعد از این مسابقات مسابقه هایی که برای کسب سهمیه مسابقات پارالمپیک تعیین شده اند در تقویم اعلام خواهد شد و کشورمان نیز حتما برای حضور در مسابقات کسب سهمیه برنامه ریزی خواهد کرد.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد***

نگارنده: آزادمهر چ.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که دايم به خويش مغروری
««« »»»
گر تو را عشق نيست معذوری

رئیس انجمن پاراتکواندو: برای حضوری پرقدرت در پارالمپیک ۲۰۲۰ برنامه ریزی می کنیم

TT / 104 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال