تفکرات اشتباه در زمینه لیزر موهای اضافه (۳ عکس)


باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

«اگر موهای اضافی در ۳ نشست لیزردرمانی نابود شدند، بهتر است دیگر درمان را ادامه ندهیم!» این یکی از شایعترین باورهای نادرست درباره لیزردرمانی است که در ذهن بسیاری از افرادی که می خواهند برای رفع موهای اضافی خود از لیزر بهره گیرند، وجود دارد.
هفته نامه تندرست: «اگر موهای اضافی در ۳ نشست لیزردرمانی نابود شدند، بهتر است دیگر درمان را ادامه ندهیم!» این یکی از شایعترین باورهای نادرست درباره لیزردرمانی است که در ذهن بسیاری از افرادی که می خواهند برای رفع موهای اضافی خود از لیزر بهره گیرند، وجود دارد. بسیاری گمان می کنند اگر رشد موهای ناخواسته شان پس از ۳-۲ نشست لیزردرمانی متوقف شد، دیگر احتیاجی به ادامه درمان وجود ندارد.

این در حالی است که در هر مرحله از لیزر، تنها فولیکول هایی که در فاز رشد قرار دارند، تحت تاثیر اشعه لیزر قرار می گیرند و نابود میشوند. به واژه ساده تر، وقتی که شما برای لیزر موهای اضافی خود مراجعه می کنید، امکان می دارد برخی از موها در فاز استراحت باشند و لیزر هم کوچولوترین اثری روی آنها قرار ندهد. به این ترتیب، شما باید ۶-۴ نشست درمان موهای اضافی خود را با لیزر دنبال کنید تا در نهایت، تمام موهای در فاز رشد، با اشعه لیزر تماس یابند. البته در خوب ترین شرایط هم امکان رشد مجدد ۲۵ درصد موهای لیزر شده موجود خواهد بود. با این مقدمه، نگاهی می اندازیم به شایعترین باورهای نادرست درباره لیزر موهای اضافی.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس باورهای غلط درباره لیزر موهای اضافی

۱- لیزر برای پوست های تیره و موهای روشن عالی نیست

وقتی که اجلاس پوست ایالات متحده اعلام کرد افرادی با پوست های روشن و موهای تیره، خوب ترین گزینه برای انجام لیزر موهای اضافی هستند، خیلی از افرادی که پوست های تیره یا موهای کرکی و روشنی داشتند، از انجام لیزر منصرف شدند. اما بهتر است این گروه از اشخاص آگاهی بدارند نسل های ابتدایی سیستم های لیزر موهای اضافی، طول موج های لغزش داشتند و فقط فولیکول های تیره مو را تحت تاثیر میگذاشتند.

به همین دلیل هم گاهی این دستگاه ها، رنگ پوست تیره را با فولیکول مشکی مو غلط می گرفتند و با وارد کردن حرارت روی رنگدانه های پوست های تیره، سوختگی های شدیدی را برای برخی از طرفداران لیزر موهای اضافی بوجود میاوردند. این در حالی است که این روزها، سیستم های لیزری شبیه به دایود یا ndYAG و با طول موج های بالا به بازار آمده اند که عمق نفوذ بیشتری به پوست دارند و خطر سوختگی را برای تیره پوستان کمتر می کنند. حین این که سیستم های شبه لیزر تازه ای شبیه به آی پی ال هم که در بازار وجود دارند، اثر خوبی در برطرف کردن موهای روشن، سفید و کرکی خواهند داشت.

۲- لیزر موهای اضافی در مناطق معده و پهلو موجب ناباروری می شود

یکی از نادرست ترین باورهای رایج درباره لیزر موهای اضافی، این است که این راهکار معالجه ای موجب زیان رساندن به تخمدان ها و ازدیاد خطر ناباروری می شود. این در حالی است که عمق نفوذ اشعه این نوع لیزر درون پوست، تنها تا حد ریشه یا فولیکول موهاست و اصلا اشعه به اندازه ای درون اندام نفوذ نمی کند که به لایه دوم پوست هم برسد؛ چه برسد به این که بخواهد روی ارگان های داخلی شبیه به تخمدان ها، تاثیر منفی قرار بدهد و موجب ناباروری شود! بهتر است آگاهی بدارید تا به حال هیچ پژوهشی در هیچ کجای جهان قادر نبوده این مساله را اثبات کند که لیزر موهای اضافی قادر هست موجب ناباروری شود یا اگر در زمان حاملگی صورت گیرد، روی جنین تاثیر منفی قرار بدهد. به واژه ساده تر، با این که توصیه به به انجام نرساندن هر نوع لیزری در زمان حاملگی می شود اما ممنوعیتی برای لیزر موهای اضافی در زمان حاملگی وجود ندارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس باورهای غلط درباره لیزر موهای اضافی

۳- لیزر موهای اضافی موجب ضخیم شدن موهای کرکی می شود

تجربه برخی از اشخاص از لیزر موهای اضافی به آنها نمایان کرده لیزر کردن موهای اضافی قادر هست موجب تیره و ضخیم شدن موهای کرکی شود. از این رو، چنین افرادی به دیگران پیشنهاد میدهند دور لیزر موهای اضافی را خط بکشند. این در حالی است که اگر شما تحت نظر یک متخصص یا تکنیسین حرفه ای و آشنا با دستگاه لیزری که بهره میگیرد، این کار را به انجام رسانید، دچار چنین معضلی نخواهید شد. به واژه ساده تر، وقتی لیزر موهای اضافی موجب ضخیم و تیره شدن موهای کرکی می شود که محدوده پوست برای انجام لیزر و طول موج عالی برای تابش انتخاب نشود. در این صورت، گرمای غیرطبیعی به وجود آمده روی پوست بر موهای کرکی تاثیر قرار میدهد و آنها را تحریک به تیره و ضخیم تر شدن می کند. به همین دلیل هم توصیه متخصصان، مدام به انجام لیزر زیر نظر متخصصان پوست و در کلینیک های معتبر است.

۴- در تابستان نمی شود لیزر موهای اضافی به انجام رساند

یکی از شایعترین باورهای نادرست درباره لیزر موهای اضافی، این است که در تابستان نمی شود لیزر کرد. ریشه این باور هم از آنجا آمده که بسیاری از متخصصان پیشنهاد میدهند برای جلو گیری از ایجاد لک ناشی از تماس با نور آفتاب، از انجام لیزرهای جوان سازی یا تمیز سازی پوست در فصل گرما (به خاطر باریک کردن پوست) خودداری کنید اما لیزر موهای اضافی، اثری در باریک شدن پوست ندارد و بنابراین، ممنوعیتی برای انجام آن در هیچ فصلی از سال هم موجود نخواهد بود.

۵- آیا واقعا انجام لیزر در مناطق زیر بغل خطر برای غدد لنفاوی دارد؟
خیر، لیزر هیچ گونه خطر برای غدد لنفاوی ندارد.
۶- لیزر موهای اضافی دردآور است

لیزر به خاطر وارد کردن نور سریع بالا درون بافت پوست برای سوزاندن ریشه موها، موجب ایجاد کمی درد و سوزش می شود اما این درد، قابل تحمل و بسیار زودگذر خواهد بود. برخی از اشخاص آستانه درد پایینی دارند و قادر نیستند همین میزان اندک از درد را هم تحمل کنند. به همین دلیل هم بهره گیری از اسپری یا پمادهای بی حس کننده، حدود ۶۰-۴۵ دقیقه پیش از لیزر برای رفع درد ناشی از این کار بسیار نقش خواهد داشت.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس باورهای غلط درباره لیزر موهای اضافی
تصویر و عکس باورهای غلط درباره لیزر موهای اضافیآدرس: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، پلاک٣١، آپارتمان ایکیاس، واحد١٣

تصویر و عکس باورهای غلط درباره لیزر موهای اضافی

تماس مستقیم
۰۲۱۲۲۱۷۲۶۵۷

۰۲۱۲۲۱۷۲۶۵۹

همینک جهت مشورت مجانی تماس بگیرید.
مارا در اینستا و اپلیکیشن تلگرام دنبال کنید :

تصویر و عکس باورهای غلط درباره لیزر موهای اضافی
instagram.com/doctor_kheirkhah
telegram.me/doctor_kheirkhah
جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت شخصی دکتر عباس خیرخواه نگاه کردن نمائید.
drkheirkhah.com

– با تشکر از انتخاب شما-

تهیه کننده : سامان ط.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا و حال اهل درد بشنو
««« »»»
به لفظ اندک و معنی بسيار

تفکرات اشتباه در زمینه لیزر موهای اضافه (۳ عکس)

TT / 253 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال