طنز؛ ...و اما باز هم بحث ترش کرسنت


طنز

خب مطابق معمول چرتکه دست دوستان دلواپس است و مشغول حساب و کتاب هستند که پرداخت یارانه فله‌ای و وام‌های بی خود و بی‌جهت و برپایی مسکن مهر در کوه و بیابان خیلی بهتر از ضرر 18 میلیاردی کرسنت است. سمعاً و طاعتاً، اصلاً اهلاً و سهلاً! بسیار هم خوب فرمودید. در این شرایط مملکت که بیت المال تار عنکبوت بسته و هر دلاری که از خارجه می‌رسد صد تا صاحب پیدا می‌کند البته که ضرر 18میلیاردی کرسنت خیلی تلخ است.

خب قرارداد کرسنت (همان قرارداد معروف فروش گاز ترش به امارات) مشکلاتی داشت که همه به آن معترفند. اما دسته گل اصلی را چه کسی به آب داد؛جناب رحیمی؟ که سال 84 چرتکه دست گرفته و مدعی بودند کشف رمز فرموده و چشم فتنه را کور کرده‌اند اما دیگر کاری نداشت که بعدش چه می‌شود. خب خودشان الان کجا هستند؟... بهتر است. بگذریم! دوستان دلواپس و منتقد قرارداد در طول این همه سال فرموده بودند که این ترکمانچای است و باید ملغی یا اصلاح شود. خب اصلاح شد؟ جناب رحیمی و جناب میرکاظمی و جناب نادران و جناب زاکانی و جناب شریعتمداری و باقیات صالحات که سال‌های سال است این پرونده را بر سر نیزه کرده‌اند 8 سال وقت داشتند که اصلاحش کنند. عزیزان در دولت قبل و مجلس قبل و روزنامه همیشه توپخانه معتقد بودند گاز ایران در این قرارداد ارزان فروشی شده و ما هیچ نفعی نمی‌بریم.
 
خدا عمرتان بدهد خب شما گرانش را می‌فروختید. نه تنها این قرارداد اصلاح نشد، بلکه چند سال گاز ایران بدون مشتری سوخت و هنوز هم دارد می‌سوزد (اهل فن می‌فرمایند تا حالا رقمی نزدیک به 31 میلیارد دلار سوخته و دود شده) حالا ظاهراً باید به حکم دادگاه جریمه 18 میلیارد دلاری هم بدهیم. اینکه شما قراردادی را جرواجر کردید و حداقل آن را اصلاح نکردید یا با طرف خارجی قرارداد توافق نکردید هم تقصیر دولت اعتدال است؟ فکر کردید دنیا هم مدیریتش شبیه مدیریت دولت «هاله نور» است که شب می‌خوابند و صبح بلند می‌شوند و کلنگ مسکن مهر را می‌زنند یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را ملغی می‌کنند؟

کرسنت فاسد بود، ترکمانچای بود، برجام نفتی بود، هر کوفتی که بود 8سال تمام فرمان مدیریت کشور دست روزنامه توپخانه و اصحاب ولنجک بود. خب قرارداد را اصلاح می‌کردید و با طرف خارجی به توافقی می‌رسیدید. اینکه شما کل یوم با واژه توافق مخالفید و تنها تقابل و مجادله گوشت تن‌تان می‌شود هم تقصیر ماست؟ لابد به کرسنتی‌ها هم گفته ایدآنقدر شکایت به لاهه ببرید تا شکایت دان‌تان منهدم شود. خب بله طرف شکایت برد و کار به اینجا رسید که حالا شانه‌های ملت خسته از فشار اقتصادی است که دارد منهدم می‌شود. شما فقط خوشحال باشید که همچنان با کسی توافق نکرده اید. بله می‌دانیم هر توافقی جذام است و آدم عاقل بهتر است آتیش به مال و اموال ملتش بزند اما توافق نکند.


منبع : روزنامه ایران

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات