پاسخ دادستان بم درمورد شایعه سوء قصد به یک پزشک


به گزارش صبحانه،دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم برخی شایعات منتشر شده در خصوص سوء قصد به برخی پزشکان و افراد سرشناس در سطح این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: هیچ پزشک و فرد سرشناسی در بم مورد سوء قصد(قتل)قرار نگرفته است.

محمد ضیاالدینی با اعلام اینکه در رابطه با نشر این شایعه و اکاذیب دونفر متهم دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده اند گفت: بر اساس ماده 698 قانون مجازات اسلامی ( تعزیرات ) اشخاصی که به قصد تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی اکاذیبی را به نقل قول از شخص حقیقی یا مقامات رسمی منتشر کنند به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهند شد.

این مقام قضائی تصریح کرد: در صورتی که این جرایم به وسیله سامانه های رایانه ای و مخابراتی ( فضای مجازی ) صورت گیرد مجازات آن تشدید شده و به موجب ماده 746 قانون مجازات اسلامی مجرم به نود و یک روز تا دوسال حبس و از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

وی هشدار داد: اخیرا عده ای از اشخاص آگاهانه یا ناآگاهانه شایعاتی را در شهرستان مبنی بر وقوع قتل هایی به وسیله سرنشین یا سرنشینان مسلح یک دستگاه خودرو سواری پژو مطرح کرده اند که ضمن تکذیب آن اعلام می کنیم دستگاه قضایی شهرستان با کسانی که قصد دارند از طرق شایعه پراکنی امنیت روانی مردم را به خطر بیاندازند به شدت برخورد خواهد کرد.

منبع :فارس

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال