اقدام ناصواب گروه اندکی را نباید به حساب کل جامعه وکالت گذاشت


اقدام ناصواب گروه اندکی را نباید به حساب کل جامعه وکالت گذاشت

معاون حقوقی سرپرست قوه‌قضائیه نقل کرد: اقدام ناصواب فرد یا گروه اندکی نباید به حساب کل اشخاص و اعضای حرفه وکالت قرار داده شود.

تصویر و عکس   اقدام ناصواب گروه اندکی را نباید به حساب کل جامعه وکالت گذاشت

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، ذبیح الله خدائیان در نشست انتقاد لایحه جامع وکالت که با وجود نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان، اساتید دانشگاه ها و جمعی از وکلا و اعضای کانون وکلای دادگستری مرکز به انجام رسانده شد، بیان کرد: انتقاد لایحه جامع وکالت باید با توجه به نقاط ضعف و قوت آن صورت گیرد.

معاون سرپرست قوه قضائیه افزود: نه تنها باید موجبات دسترسی راحت و با سرعت مردمان به وکیل فراهم شود بلکه امکان انجام تکلیف صحیح وکلا نیز باید فراهم آید و اقدام ناصواب فرد یا گروه اندکی نباید به حساب کل اشخاص و اعضای یک حرفه قرار داده شود.

معاون حقوقی سرپرست قوه قضائیه همچنین بر پیشگویی بودجه ای به منظور تأمین خدمات معاضدتی و تسخیری تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان نیز در این نشست بر ضرورت نظر کارشناسانه و بدون جهت گیری به لایحه جامع وکالت تاکید کرد.

راستگوای نماینده مردمان تهران بزرگ در مجلس نیز با تأکید بر ضرورت جدید شدن لایحه جامع وکالت نقل کرد: نگرش های حقوقی باید با اصول حقوق عمومی و اساسی منطبق و لایحه جامع وکالت روزآمد شود.

فتحی دیگر نماینده مردمان تهران بزرگ در مجلس نیز در این نشست با بیان این که لایحه جامع در قسمت هایی که جنبه حاکمیتی دارد باید از طریق قانونگذاری در مجلس تدوین شود اما در قسمت هایی که صرفا جنبه صنفی دارد اصولاً دخالت مجلس اشکالی نمی‌ دارد نقل کرد: مؤسسه های وکلا باید بتوانند این نکات را با اختیار تفویضی قانونی در قالب آئین نامه یا اساسنامه تدوین و اجرا کنند و خود به تدبیر امورشان توجه بکنند.

وی افزود: نبود دخالت در امر کلان قانونگذاری ضعفی است که دامنگیر جامعه وکالت کشور شده است و باید مرتفع شود.

همچنین در این نشست حسین آبادی سرپرست کانون وکلای مرکز فرقهای نظارت و دخالت را برشمرد و با ذکر مثال هایی نقل کرد که در قانون اولیه استقلال کانون وکلا نظارت به قوی ترین وجه موجود بوده و در قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت تبدیل به دخالت شده است.

شهبازی نیا سرپرست دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس هم در این نشست با تاکید بر این که نظام قضائی باید درمقابل مداخلات نادرست فارغ از فشارهای بیرونی و درونی عمل کند افزود: نظام قضایی باید ترتیبی بدهد که خدمات حقوقی حرفه ای در اختیار همگان قرار گیرد و این مقدمه واجب حقوق شهروندی است که جز با استقلال وکالت و وکیل تحقق کشف نخواهد کرد.

بهمن کشاورز سرپرست انجمن مؤسسه های وکلای دادگستری کشورمان هم در این نشست با برشمردن استانداردهای جهانی وکالت در دعاوی بیان امیدواری کرد مجلس شورای اسلامی، قانونی که این استانداردها را کاملا رعایت کرده باشد به ثبت رساند.

_________________________________

تهیه و تدوین: بهرام ت.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای ملک العرش مرادش بده
««« »»»
و از خطر چشم بدش دار گوش

اقدام ناصواب گروه اندکی را نباید به حساب کل جامعه وکالت گذاشت

TT / 93 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال