راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بسیار برای دولت سنگین است


راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بسیار برای دولت سنگین است

معاون وزیر نفت نقل کرد: راه‌اندازی ناحیه مخصوص اقتصادی خیلی برای دولت سنگین است.

تصویر و عکس   افتتاح ناحیه مخصوص اقتصادی بسیار برای دولت سنگین است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد ازاهواز، مرضیه شاهدایی امروز در نشست سرمایه گذاری در ناحیه مخصوص ماهشهر بیان داشت: باید برای توسعه ناحیه در جوانب خلیج همیشگی فارس و دریای عمان وارسیهای ضروری را به انجام رسانیم.

وی با بیان این که مخارجهای سنگینی برای تأمین زیرساخت های توسعه ضروری است، اضافه کرد: احداث و افتتاح ناحیه مخصوص بسیار برای دولت سنگین است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر این که دولت باید برای احداث و افتتاح ناحیه مخصوص سرمایه گذاری ضروری را داشته باشد، بیان کرد: این بحث به این دلیل است که بخش اختصاصی امکان سرمایه گذاری در زمینه زیرساخت را ندارد و نواحی مخصوص کیش، قشم، عسلویه و ماهشهر نیز همه با ایجاد زیرساخت ها توسط دولت افتتاح شد.

وی با اشاره به برخی از معضلات ناحیه مخصوص اقتصادی ماهشهر، با بیان این مورد که اکنون از نیمی از ظرفیت ماهشهر بهره گرفته میشود، تصریح کرد: اسکله های این ناحیه ظرفیت بیشتری دارند، جاده ها و خطوط خوراک و تولید هنوز هم ظرفیت دارند که باید از آنها بهره ضروری را برد.

شاهدایی با بیان این که از کلکسیون ظرفیت فجر یک و ۲ در ناحیه ماهشهر اصلا بهره گرفته نمیشود، نقل کرد: می شود واحدهای تازه را احداث کرد ولی درپی این هستیم که از ظرفیت های خالی ناحیه بهره گرفته شود.

وی با اشاره به ظرفیت های ناحیه مخصوص ماهشهر عنوان کرد: برای سرمایه گذاری متقاضی زیاد حضور دارد و خارجی ها نیز برای این کار اعلام آمادگی کردند ولی باید زمین های بالای ۲۰ هکتار را در اختیار آنها گذاریم.

معاون وزیر نفت، صنعت پتروشیمی را پیشتاز اجرای مسئولیت های اجتماعی شناساند و ادامه داد: این صنعت برای توسعه ناحیه اقتصادی و رشد اقتصاد کشور خوب است ولی خطراتی نیز از سوی آن مردمان ناحیه را به مخاطره مییاندازد. باید برای کاهش خطرات پتروشیمی برای مردمان محیط سبز پیشرفت کند و کمر همت برای اشتغالزایی مردمان ببندیم.

–ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد–

گردآورنده : پدرام ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خواهم شدن به بستان چون غنچه با دل تنگ
««« »»»
وان جا به نيک نامی پيراهنی دريدن

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بسیار برای دولت سنگین است

TT / 109 — TP / 33%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال