شیوه بهره گیری از ماینوکسیدیل به چه صورت است؟


نحوه ی استفاده از ماینوکسیدیل چگونه است؟

طاسی با الگوی مردان یا آلوپسی آندروژنیک، رایجترین دلیل ریختن مو است. با توجه به Current Diagnosis & Treatment in Otolaryngology سی درصد
تصویر و عکس نحوه ی بهره گیری از ماینوکسیدیل چطور است؟
طاسی با الگوی مردان یا آلوپسی آندروژنیک، رایجترین دلیل ریختن مو است. با توجه به Current Diagnosis & Treatment in Otolaryngology سی درصد از مردان ۳۰ ساله و پنجاه درصد از مردان ۵۰ ساله از طاسی با الگوی مردانه عذاب میکشند. زمانی اشخاص نبوغ ژنتیکی ابتلا به آلوپسی آندروژنیک را به ارث می برند، امکان می دارد بین سنین ۱۲ تا ۴۰ سال، آغاز به از دست دادن موهایشان کنند. این حالت معمولا با عقب رفتن خط رویش مو در امتداد دو طرف پوست سر و سپس باریک شدن تدریجی مو در بالای سر بارز می شود. روند از دست دادن مو برای اشخاص مختلف، در سرعت های گوناگونی بهبود می کند.

برای فهمیدن این که طاسی با الگوی مردانه چطور عمل می کند، اول باید درک کنید که چطور تستوسترون به دی هیدروتستوسترون یا DHT مبدل میشود. در سلول های مختلف در سراسربدن، آنزیمی بنام: آلفا ردوکتاز، تستوسترون را به DHT مبدل میکند. DHT را می شود به طور کلی به عنوان یک فرم قوی تر از تستوسترون انتخاب کرد اما تکالیف خاص خودش را نیز دارد.

یکی از اینها مهار رشد مو روی چانه، قفسه سینه و زیر بغل هاست. DHT برای انجام این عمل، قدرتمندی آن را دارد که به گیرنده های خاص روی فولیکول های مو متصل شود. افرادی که نبوغ ژنتیکی برای طاسی با الگوی مردانه دارند، گیرنده های مشابهی روی فولیکول های مو در پوست سرشان دارند که به مکان ازدیاد رشد مو در هنگام اتصال به DHT، در واقع مو را باریک کرده و موجب ریختن مو می شوند. هیچ معالجه ای برای طاسی با الگوی مردانه حضور ندارد اما می شود میزان بهبود آن را در برخی مردان با بهره گیری از دارویی بنام ماینوکسیدیل، کند کرد.

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل در واقع، نخستین بار به عنوان یک دارو برای درمان بیماری فشارخون بسیار بالا به کار گرفته شد. این دارو با مصرف غذا به شکل دارو، شریان های کوچولو در بدن را منبسط کرده و موجب می شود مقاومت درمقابل جریان خون کاهش کشف کند. متاسفانه این دارو برای برخی اشخاص، به خصوص برای بیماران خانمی که این دارو را به کار میبرند، موجب hypertrichosis یا رشد بیش از اندازه مو می شود. تولیدکنندگان این دارو با اذعان به این که این اثر مورد استقبال بیماران دیگر قرار می گیرد، یک فرمول موضعی آماده کردند، به طوری که هم موجب ازدیاد رشد مو گردد و هم از اتساع شریانی این داروی غذا پیش گیری شود.

به چشم مییاید که ماینوکسیدیل با عریض کردن فولیکول مو (که موجب ضخیم تر شدن تار مو می شود) و به وسیله طولانی تر کردن مرحله آناژن رشد مو (که به تارهای موی بلندتر و طولانی ترمنجر می شود) اثر می کند. اساس فیزیولوژیکی دقیق این اثرات، همچنان ناشناخته هستند اما ثابت شده که اگه به خوبی بهره گرفته شود، بی خطر و نقش می دارد. با توجه به «Fitzpatrick’s Dermatology in General Medicine» مطالعات نمایان کرده اند که تا ۶۰ درصد مردان شاهد بهبود در طاسی بالای سر هستند. (با یک ازدیاد متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی در تراکم مو).

استفاده درست

ماینوکسیدیل در دو شدت مختلف حضور دارد: ۲ درصد و ۵ درصد. معلوم شده که نوع ۵ درصد آن بدون یک ازدیاد قابل توجه در التهاب یا سایر پیامد جانبی، اثرگذار تر است. هر دو نوع آن، دو بار در روز روی پوست سر خشک به کار گرفته میشوند. اهمیتی می دارد که آگاهی بدارید برای حفظ نتایج، این درمان باید به طور نامحدود ادامه کشف کند چون اگه بیمار دارو را قطع کند، هرگونه ازدیاد مو در عرض ۴ تا ۶ ماه نابود خواهد شد. مطمئن شوید که دست هایتان را بعد از بهره گیری از ماینوکسیدیل به طور کامل می شویید تا در سایر مناطق اندامتان انتشار داده نشود.


*****************************

گردآوری از: كامياب ف.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن روز ديده بودم اين فتنه‌ها که برخاست
««« »»»
کز سرکشی زمانی با ما نمی‌نشستی

شیوه بهره گیری از ماینوکسیدیل به چه صورت است؟

TT / 150 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات