کلید رئیس جمهور به جای گشایش اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت خواران گشود


کلید رئیس جمهور به جای گشایش اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت خواران گشود

خبرگزاری فارس: کلید رئیس‌‌جمهور به جای گشایش اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت‌خواران باز کرد

نماینده مردمان پاوه در مجلس شورای اسلامی نقل کرد: کلید رئیس‌جمهور به جای گشایش اقتصاد کشور و رونق صنعت صرفا صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت‌خواران باز کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، شهاب بی نظیری در نشست علنی امروز مجلس (۱۱ آبان ۹۵) و در مخالفت با وزیر توصیه ای برای تصدی وزارت ورزش و جوانان، نقل کرد: مرد رئیس‌جمهور در حالی سه وزیر را برای تصدی وزارتخانه‌های تعلیم و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به مجلس شناساند که اولویت عمده کشور مسائل اقتصادی، تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال جوانان است. تحول سه وزیر غیر اقتصادی با چه ادبیاتی قابل توجیه است؟

وی اضافه کرد: مرد رئیس‌جمهور شما باید در رابطه با مسائل اقتصادی بیشتر وارد شدن پیدا می‌کردید نه در رابطه با ورزش و فرهنگ و تعلیم و پرورش. کلید شما به جای گشایش اقتصاد کشور و رونق صنعت صرفا صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت‌خواران باز کرد که اعتماد ملی و جامعه فرهنگیان را خدشه‌دار کرد.

نماینده مردمان پاوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امروز معضل کشور ما اقتصاد آشفته و وضع معیشتی مردمان است.

بی نظیری یاد آوری کرد: مرد رئیس‌جمهور شما با فشار آوردن به وزیر تعلیم و پرورش سبب شدید که در صحن علنی مجلس حاضر نشود و پاسخگوی سرنوشت هشت هزار میلیارد تومان صندوق ذخیره فرهنگیان نباشد.

وی اضافه کرد: اگه هدف از تحول وزرا سیاسی نیست آیا واقعا با این تغییرات در کابینه معضل اقتصادی مملکت حل می‌شود؟

نماینده مردمان پاوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در رابطه با صلاحیت وزیر توصیه ای برای تصدی وزارت ورزش با فرض صحت این مطالب که وی کارنامه کامیابی در سازمان میراث فرهنگی داشته چه علتی برای جابجاییش به وزارت ارشاد وجود دارد؟ معرفی سلطانی‌فر به عنوان وزیر توصیه ای ورزش و پذیرش این پست توسط وی بسیار باورنکردنی و غیرقابل پاسداری است.

بی نظیری یاد آوری کرد: جایگاه اسناد بالادستی مانند سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در برنامه‌ وزیر توصیه ای وزیر ورزش روشن نیست و پرسش اینجاست که آیا واقعا روح این اسناد بالادستی در برنامه‌های وزیر توصیه ای جاری و ساری خواهد بود که برنامه‌های وی چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

وی اضافه کرد: در برنامه‌های مرد سلطانی‌فر در خصوص ورزش همگانی و رشد و گسترش آن به اندازه کافی شفاف و روشن نیست و تمرکز وی عمدتا بر باشگاه‌های ورزشی بزرگ پایتخت است. در حالیکه ورزش کشور در این باشگاه‌های بزرگ که مرکزی برای فعالیت‌های غیرورزشی و ناسالم مبدل شده برگزیده نمی‌شود.

نماینده مردمان پاوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برنامه‌های مرد سلطانی‌فر برای حوزه جوانان معلوم و رسا نیست و این حوزه در برنامه‌ها تا حدود زیادی مغفول مانده است. از وقت تأسیس وزارت ورزش و جوانان بخش جوانان به شدت مورد غفلت بوده است. به نگاه می‌رسد با برنامه‌های ارائه شده توسط مرد سلطانی‌فر در این بخش تحول جدی و تأثیرگذاری را شاهد نباشیم.

بی نظیری یاد آوری کرد: تیم مدیریتی در وزارت ورزش و جوانان نیازمند تحول جدی و عمیق است و مرد سلطانی‌فر در اظهاراتی که اخیرا با مدیران ورزشی کشور داشته است بر این امر تأکید کرده است که تغییرات حتی به سطوح مناسب مدیریتی هم نخواهد رسید. بنابراین ما چه انتظاری می‌توانیم به مرد سلطانی‌فر برای تغییرات بنیادین در ورزش داشته باشیم.

وی اضافه کرد: فساد سازمان کشف کرده در ورزش کشور به مخصوص ورزش فوتبال بیداد می‌کند. متأسفانه مجادله با این فساد در برنامه‌های وزیر توصیه ای ورزش مغفول مانده است. فساد هم در دو حوزه مالی هم در حوزه قضاوت و هم در حوزه انتخاب ورزشکاران در تیم ملی به حد پر خطری رسیده است و نیازمند اقدامات مصمم و انقلابی است.

نماینده مردمان پاوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بسیاری از صاحبان توانایی در یکی از حوزه‌های مربوط به ورزش فعالیت می‌کنند و این اقدامات زمینه‌ساز رانت است. مرد سلطانی‌فر در برنامه های شما چه تمهیداتی برای مجادله با رانت‌خواری در ورزش و وجود صاحبان توانایی اندیشه شده است که متأسفانه باید نقل بکنیم در برنامه‌های شما روشی برای مجادله با این امر مشاهده نمی‌شود.

بی نظیری یاد آوری کرد: مرد سلطانی‌فر ورزش کشور تنها در چندین شهر بزرگ آن هم در رشته ورزش فوتبال که شما از آن سررشته دارید و به اطلاعات خود می بالید برگزیده نمی شود و امکانات ورزشی باید به صورت عادلانه در کل کشور توزیع شود. متأسفانه برنامه‌ای که نشانگر توجه شما به این اهمیتی داشته باشد را ارائه نکرده‌اید.

وی در انتها نقل کرد: دولت یازدهم در برنامه‌های خصوصی‌سازی ورزش عملکرد کامیابی نداشته است در حالیکه از ابتدا یکی از سیاست‌های کلان دولت واسپاری امور به بخش اختصاصی بوده است. مرد سلطانی‌فر چه ضمانتشده وجود دارد که شما در این حوزه موفق عمل کنید؟

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد –

گردآوری توسط : پرهام ش.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در دلق ملمع طلبی نقد حضور
««« »»»
چشم سری عجب از بی‌خبران می‌داری

کلید رئیس جمهور به جای گشایش اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان را برای رانت خواران گشود

TT / 161 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال