صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست/ نامه صالحی امیری در سال ۸۸ نظام را متهم به بی تدبیری کرد


صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست/ نامه صالحی امیری در سال ۸۸ نظام را متهم به بی تدبیری کرد

نماینده قم در مجلس گفت: مرد صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست و نمی‌تواند سکان این وزارتخانه را برعهده بگیرد.

تصویر و عکس صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست/ نامه صالحی امیری در سال ۸۸ نظام را متهم به بی تدبیری کرد

به اعلان سرزه و به نقل از «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (سه شنبه ۱۱ آبان ماه) در مخالفت با وزیر توصیه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که برخی نمایندگان در گفتمان هایشان نقل کردند که گزینه های توصیه ای مراحل قانونی را گذرانده اند و از فیلترهای تاییدی رد شده و میزان قانون است، گفت: امروز شاهد بودیم مکررا افرادی در نطقهای گوناگون محکوم شدند که در هیچ مرجع قانونی یک برگه حکم علیه آنها صادر نشده است. به همین علت نمی توان یک بام و دو هوا صحبت کرد.

وی با بیان این که برخی ادعا می کنند تغییر در این ۳ وزارتخانه نشانه ولایتمداری است، بیان کرد: امام خامنه ای با توجه به وضع معیشت مردمان مدام بر مسئله اقتصاد تاکید داشته اند. ولایتمداری درجاتی دارد و چنانچه برای پیشرفت معیشت و اقتصاد تلاش کنیم منافاتی با ولایت ندارد.

نماینده قم در مجلس با اشاره به سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند میزان حال فعلی اشخاص است، گفت: باید اشخاص را با معیارهای امروز بسنجیم لذا این که نقل میشود برخی رحلت کرده چنین سوابقی داشته اند از نظر شرعی و تاریخی سنجیده نیست. قاتلین امام حسین (ع) کسانی بودند که پشت سر علی (ع) نماز به جا میاوردند. نظامهای دینی مدام از داخل دچار فروپاشی می شوند نه از بیرون.

سرپرست فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به نشست این فراکسیون با وزرای توصیه ای گفت: من در نشست فراکسیون روحانیون نامه ای را مطرح کردم که مرد صالحی امیری در زمان فتنه به اتفاق ۸ نفر به وزیر اطلاعات نگاشتند. نامه این اشخاص در تاریخ ۳۰ خرداد ماه ۸۸ نگاشته شده اما خطبه های رهبری در ۲۹ خرداد ماه همان سال بود. مرد صالحی امیری در نشست منکر نامه شد اما پس از اصرار ما ادعا کرد در این نامه تعرضی به نظام و ولایت نبوده است.

ذوالنور اضافه کرد: من به نامه دسترسی یافتم و وقتی نامه را چک کردم برخلاف صحبتهای ایشان بود. چنانچه قرار است در یک نشست اشخاص این طوری نگاه شان تغییر کند باید سکان وزارتخانه ای که در فرهنگ مردمان مؤثر است در دست کسی باشد که مواضع استواری در باورهایش داشته باشد.

نماینده قم در مجلس با اشاره به این که سکوت برخی از فواید بدتر از حرف زدنشان است، گفت: کسانی که سینه چاک ارزشها بوده اند چنانچه در فتنه دچار تردید شوند، مردمان هم دچار تردید می شوند. بنابراین سکوت فواید در فتنه پاشیدن بذر تردید در دلهاست.

وی با اشاره به سخنان یکی از نمایندگان در نشست علنی صبح امروز که گفت تا "کی می خواهید فتنه را ادامه دهید"، بیان کرد: تا وقتی که فتنه قیمتی در مسیر فتنه هستند، فتنه هست و تا وقتی که فواید اهل حق موضع سکوت خودشان را دارند، باید نگران بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: امام خامنه ای در ۲ تیر ۹۵ و ۱۰ روز پس از آن درباره فتنه حرف زدند و فرمودند «موضع من درباره فتنه ۸۸ همان است و بر روی آن موضع حساس هستم.» به چه دلیل داریم از واقعیات فرار می کنیم؟ آیا واقعا شما قادر هستید یک نفر از سران سلطه را یابید که در پاسداری از فتنه قیمتی وارد عمل نشده باشند؟ در زمان فتنه کدام رسانه سلطه گر در کوبیدن خط انقلاب وارد شدن نیافت؟ چنانچه می گوییم فصل الخطاب خطبه ۲۹ خرداد ماه ۸۸ رهبری است به چه دلیل باید چنین نامه ای نوشته شود؟

ذوالنوری با اشاره به این که من مجبورم به بخشهایی از این نامه اشاره کنم، گفت: در صفحه ۲ این نامه نگاشته اند، تقسیم مردمان به خودی و غیرخودی سبب ریختن اشخاص می شود در حالیکه غیر از رهبری هیچ کس چنین تقسیم بندی به انجام نرسانده بود و دقیقا در این نامه رهبری را نشانه گرفتند. در صفحه ۶ این نامه ادعا می کنند ما خود را پیرو صدیق ولایت فقیهی آگاهی میداریم که در شان امام باشد یعنی ولایت را در شان امام آگاهی میدارند. در صحفه نخست هم می گویند ما با امام خرداد ماه ۴۲، بهمن ۵۷ و سالهای نبرد که ذره ای اعوجاج نیافت، بیعت می کنیم. در این نامه ۹ صفحه ای یک جا به بیعت با رهبری تاکید نکردند و نظام را متهم به بی تدبیری می کنند.

نماینده قم در مجلس اضافه کرد: مرد صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست و قادر نیست سکان این وزارتخانه را برعهده بگیرد.

—-انتهاي مطلب—-

تهیه کننده : پيمان ث.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا طمع مبر از لطف بی‌نهايت دوست
««« »»»
چو لاف عشق زدی سر بباز چابک و چست

صالحی امیری از جنس فرهنگ نیست/ نامه صالحی امیری در سال ۸۸ نظام را متهم به بی تدبیری کرد

TT / 160 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال