داعش والیان فرات و فلوجه را در میدان اصلی رقه شلاق زد


داعش والیان فرات و فلوجه را در میدان اصلی رقه شلاق زد

خبرگزاری فارس: داعش والیان فرات و فلوجه را در میدان عمده رقه شلاق زد

داعش حکم صادره شده علیه والیان خود بر فرات و فلوجه را به اتهام لغزش در مدد به عناصر این گروه و ممانعت از سقوط فلوجه توسط ارتش و بسیج مردمی کشور عراق را به اجرا قرار داد.

منابع مکانی رقه کشور سوریه به خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور گزارش کرد: داعش «مصطفی الجمل»، والی فرات و «ابوعبدالله الموصلی»، والی شهر فلوجه را به شلاق و انفصال از همه پست های خلافتیشان محکوم کرد.

این حکم به دنبال تصمیم کمیته مخصوص پژوهش درباره علل شکست داعش در فلوجه صادر شده و برای نخستین بار است که داعش والیان خود را محکوم به مجازات می کند.

والیان فرات و فلوجه به اتهام لغزش در مدد به عناصر داعش در فلوجه طی جنگ هایی که به سیطره ارتش کشور عراق و بسیج مردمی بر آن منجر شد مسئول سقوط این شهر شناخته شدند.

منابع سوری نقل کرد: نوبت اول شلاق این ۲ والی در میدان دوار الساعه شهر رقه پایتخت داعش در کشور سوریه اجرا شد و هر کدام از آنها پنجاه ضربه شلاق خوردند.

مصطفی الجمل یکی از برجسته ترین سرکرده های داعش در کشور سوریه است که با همکاری صدام الجمل پسرعمویش ریف شرقی دیر الزور و بخش هایی از این شهر را به نفع داعش تصرف کردند.

آنها همچنین سرکرده های ارتش آزاد و جبهه النصره در دیر الزور را به گروه های امنیتی داعش تحویل داده و در ازای ان صدام، سرکردگی داعش در دیر الزور را برعهده داشت اما در مارس گذشته به هلاکت رسید.

مصطفی الجمل نیز بعد از طی کردن مدارج تصدی پست های کلیدی داعش به منصب والی داعش بر فرات رسید که این ناحیه شامل بخش هایی از خاک کشور عراق و کشور سوریه است و شهر قائم کشور عراق مقر عمده آن به حساب مییاید.

ارتش کشور عراق و بسیج مردمی این کشور در بیست و هشتم خرداد گذشته شهر فلوجه را بعد از چالشهای شدید با داعش بازپس گرفتند.

— نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارش توسط : كاوه ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا بو که يابم آگهی از سايه سرو سهی
««« »»»
گلبانگ عشق از هر طرف بر خوش خرامی می‌زنم

داعش والیان فرات و فلوجه را در میدان اصلی رقه شلاق زد

TT / 53 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال