رای اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت/مقایسه آرای مجلس به وزرای پیشنهادی دولت


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس پس از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، به هر سه وزیر دولت اعتماد کرد.

به گزارش صدای میانه به نقل از ایسنا، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه) به بررسی صلاحیت و برنامه های دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و در ادامه در جلسه نوبت بعدازظهر صلاحیت و برنامه‌های صالحی امیری و سلطانی فر وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را بررسی کردند که در نهایت به هر سه وزیر اعتماد کردند.

*************************

انتخاب: صاحبان کرسی‌های وزارت در دولت روحانی در سال سوم خود با تغییر همراه شدند.

در آخرین روزهای مهرماه سال 95 دولت یازدهم با استعفای برخی وزرایش در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت. زمزمه‌هایی که از چندی پیش شروع شده بود در نهایت در آخرین روزهای این ماه به حقیقت تبدیل شد تا علی جنتی از وزارت ارشاد، محمود گودرزی از وزارت ورزش و با کمی تاخیر علی اصغر فانی از وزارت آموزش و پرورش استعفا دهند.

به فاصله‌ای کوتاه اما رییس جمهور سه گزینه پیشنهادی دولت را به مجلس دهم معرفی کرد. سه چهره‌ای که پیشتر هم برای سکانداری کرسی وزارت به مجلس معرفی شده بودند ولی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نهم نشده بودند.

نمایندگان مجلس دهم اما برخلاف اسلاف خود امروز به هر سه وزیر پیشنهادی اعتماد کردند تا دولت روحانی در چندماه باقیمانده سه وزیر جدید و تازه نفس را همراه خود ببیند.
 

در جدول زیر به مقایسه آرائی که مجلس نهم و دهم به صالحی امیری، سلطانی فر و دانش آشتیانی آمده است.

مقایسه آرای مجلس به وزرای پیشنهادی دولت

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال