باز شدن پای «شورای عالی احزاب جهادی و ملی» به اختلافات رهبران وحدت ملی


باز شدن پای «شورای عالی احزاب جهادی و ملی» به اختلافات رهبران وحدت ملی

شورای مناسب احزاب جهادی و ملی به رهبری «صبغت الله مجددی» اعلام کرد که برای حل اختلافات ژنرال «رفیقم» معاون نخست رئیس جمهور و اشرف غنی رئیس جمهور کشور افغانستان تلاش می‌کند.

عکس   گشوده شدن پای «شورای مناسب احزاب جهادی و ملی» به اختلافات رهبران وحدت ملی

به اعلان سرزه و به نقل از دفتر ناحیه ای خبرگزاری تسنیم، مسئولان شورای مناسب احزاب جهادی و ملی در نشست خبری امروز در کابل اعلام کرد که برای حل اختلافات رهبران دولت وحدت ملی تلاش می کنند.

«صبغت الله مجددی» رئیس جبهه ملی نجات و رهبر شورای مناسب احزاب جهادی و ملی اعلام کرد ما با ژنرال رفیقم معاون نخست رئیس جمهور و اشرف غنی رئیس جمهور مکالمه کرده ایم و بزودی اختلافات دوطرف از بین برده خواهد شد.

«محمد کریم خلیلی» رهبر حزب وحدت اسلامی و عضو شورای مناسب احزاب جهادی و ملی نیز در این نشست گفت که در جوار دولت وحدت ملی هستیم و از برای تقویت آن تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان این که کشور افغانستان نباید عرصه نبردهای نیابتی شود؛ از جامعه بین المللی درخواست تا کشمکش های خود را به کشور افغانستان نرسانند.

بارز شدن اختلافات رهبران حکومت وحدت ملی هفته گذشته در رسانه ها، بار دیگر بیانات معاون نخست اشرف غنی عکس العمل رئیس جمهور کشور افغانستان را برانگیخت.

بعد از عقب نشینی از چالشهای ولایت فریاب در شمال کشور افغانستان ژنرال «رفیقم» معاون نخست رئیس جمهور مقامات دولت را به کار شکنی متهم کرد.

وی، رئیس جمهور کشور افغانستان را فردی قوم گرا آگاهی داشت و اعلام کرد که «حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی و «معصوم ستانکزی» رئیس اداره امنیت ملی نیز با هجوم به قافله ارتشی او قصد جان او را داشتند.

در عکس العمل به این بیانات ژنرال رفیقم دفتر مطبوعاتی اشرف غنی نیز در بیانیه ای اعلام کرد: بیانات معاون نخست رئیس جمهور به عنوان عضو کلیدی دولت در تمام ساختارها و بر آن شوی های کشور افغانستان مؤثر است و خلاف شان و جایگاه اوست.

ژنرال رفیقم در حال حاضر در شمال کشور افغانستان به سر می برد و نقل کرده است تا وقتی که خواسته هایش برآورده نشود به کابل باز نخواهد گشت.

****************

گردآوری از: آراسته ر.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر که ترسد ز ملال انده عشقش نه حلال
««« »»»
سر ما و قدمش يا لب ما و دهنش

باز شدن پای «شورای عالی احزاب جهادی و ملی» به اختلافات رهبران وحدت ملی

TT / 91 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال