رئیس پارلمان اروپا: ترکیه از یک خط قرمز دیگر عبور کرده است


رئیس پارلمان اروپا: ترکیه از یک خط قرمز دیگر عبور کرده است

سرپرست پارلمان اروپا بازداشت‌ها علیه بسیاری از کارکنان و دست اندرکاران نشریه جمهوریت از طرف دولت کشور ترکیه را عبور آنکارا از یک خط سرخ دیگر ارزیابی کرد.

تصویر و عکس   سرپرست پارلمان اروپا: کشور ترکیه از یک خط سرخ دیگر عبور کرده است

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از نشریه "فوکوس"، در وضعیت شگفت انگیزی که در کشور ترکیه حکمفرما است دولت این کشور بسیاری از رسانه های انتقادگر و مخالف دولت را تعطیل می کند. روز پیش نیز این پاکسازی ها به نشریه جمهوریت رسید.

دادستانی استانبول با عنوان تحقیقات در رابطه با اعضای گروه فتح الله گولن، علیه سیزده تن از دست اندرکاران و نویسندگان نشریه جمهوریت کشور ترکیه، نشریه مخالف حزب حاکم کشور ترکیه به اتهام عضویت در گروه های تروریستی پ.ک.ک، فتح الله گولن و ارتکاب جرم از طرف گروه های مذکور، حکم بازداشت صادر کرد.

بدنبال صدور این حکم در چارچوب یک عملیات، مراد صابونجو سردبیر نشریه جمهوریت و آیدین انگین نگارنده این نشریه در استانبول و گورای اوز نگارنده و عضو هیأت مدیره بنیاد جمهوریت نیز در آنکارا دستگیر شدند.

این اقدام دولت کشور ترکیه با نقد های شدید جهانی روبرو بوده است.

"دونیا میاتوویچ"، نماینده مطبوعاتی سازمان امنیت و همکاری اروپا در این باره گفت: موج گسترده اخیر دستگیری ها یک ضربه تازه علیه آزادی مطبوعات در کشور ترکیه است.

"مارتین شولتز "، سرپرست پارلمان اروپا نیز دستگیری ها علیه کارکنان نشریه جمهوریت را عبور از یک خط سرخ دیگر از طرف کشور ترکیه آگاهی داشت.

"اشتفان زایبرت"، سخنگوی دولت کشور آلمان نیز دغدغه خود را درباره اقدامات علیه مطبوعات و خبرنگاران در کشور ترکیه ابراز کرد.

دولت کشور ترکیه پس از کودتای نافرجام اخیر در این کشور تطهیرهای گسترده ای را علیه مخالفان و منتقدان دولت به راه انداخته است که اینشکلی اقدامات با نقد های زیادی همراه بوده است.

– اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد –

گردآوری توسط : آرتين ص.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به خلق و لطف توان کرد صيد اهل نظر
««« »»»
به بند و دام نگيرند مرغ دانا را

رئیس پارلمان اروپا: ترکیه از یک خط قرمز دیگر عبور کرده است

TT / 80 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال