نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان (۹ عکس)


نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی ایالات متحده را می‌توان در نوع خود یکی از عجیب‌ترین رقابت‌های سیاسی در تاریخ سیاست جهان آگاهی داشت که از ابتدای آن تا به امروز شامل کاربرد زشت ترین الفاظ و اجرای باور‌نکردنی‌ترین رفتار‌های سیاسی در طول تاریخ بشر بوده‌ایم.

عکس شماره ۱ ⇩

عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

به اعلان سرزه و به نقل از گروه بین المللی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» به نقل از آسوشیتد پرس، زمان خلاص شدن از شر انتخابات رئیس جمهور ایالات متحده بسیار نزدیک است، رای گیری ای که روی مشکی عبارت «زشت» را کاملا سفید کرده است.

بانوان زشت-آقایان بد

مسابقه میان «خانم هیلاری کلینتون» و «جناب آقای دونالد ترامپ» جنگ میان «بانوان زشت» و «آقایان بد» است. مسابقه میان مردمان بیچاره ای که قابل ترحم اند و رای دهندگانی که درگیر جوانب انتخابات شده اند و همانند معتادان قادر نیستند از شر آن خلاص شوند.

نزاع میان یک ملکه خوشگلی، یک خانواده که فرزندانشان در کشور عراق کشته شده است، یک رئیس جمهور سابق و اموال وی، یک مدیر اف بی آی و حتی یک پاپ که به چالش کشیده شده است.

عکس شماره ۲ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

وقتی که شعارهای رای گیری ای به لغات بسیار زشت و مبتذل تبدیل ساخته میشوند معلمان یک مدرسه راهنمایی را ناچار می کنند تا برنامه های درسی خود را سانسور کنند.

از ترامپ به خاطر وارد کردن چنین الفاظی سپاسگزاریم!

نامزد جمهوریخواهان در روز ۱۶ ژوئن مهاجرین مکزیکی را متجاوز و جانی خطاب کرد.

او با الفاظ تحریک آمیز بسیاری از مردمان ایالات متحده را آزرده و بسیاری دیگر را شاد کرد.

پیش از وارد شدن ترامپ ۱۱ نامزد جمهوریخواه در صحنه مسابقه موجود بودند که بعد از وارد شدن وی تنها ۵ تن از آنان باقی ماندند.

خیلی سنجیده خواهد بود که اندیشیم ترامپِ جاهل، انتخابی غیر سنجیده برای حزب جمهوریخواه بوده است.

برخلاف ترامپ، کلینتون وارد مسابقه قرار می داری با دموکرات ها شد و به سرعت مسیر روسای جمهور دموکرات پیشن ایالات متحده را در پیش گرفت و به همین دلیل هم توانست نامزد نهایی حزب دموکرات شود.

عکس شماره ۳ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

هیلاری در سال ۲۰۰۸ و در مسابقه با «آقای باراک اوباما» شکست خورده بود و حالا انگیزه بیشتری برای پیروزی داشت.

این بار «برنی سندرز» حریف عمده کلینتون به حساب میامد که توجه طیف گسترده ای از دموکرات ها را به خود جلب کرده بود.

هیچکس صلاحیت رئیس جمهور ندارد!

در نهایت معلوم شد که دو نامزدی که برای تصدی منصب رئیس جمهور ایالات متحده شناسانده شده اند افرادی غیر مشهورند و تا حدی منفور جامعه ایالات متحده هستند.

جمهوریخواهان در دور مقدماتی انتخابات به مردمان ایالات متحده «جب بوش»، «مارکو روبیو»، «تد کروز» و اشخاص دیگری را ارائه دادند.

روبیو ترامپ را مسخره کرد و بوش ترامپ را دروغگو، غرغرو و احمق نامید. با هیچ یک از این گفتمانها قادر نبودند ترامپ آتشین و پرهیایو را متوقف کنند.

ظهور فوت شدی باورنکردنی با کلاهی سرخ

این ترامپ بود که با تیپ شلخته و یک کلاه سرخ رنگ، توانست خشم بسیاری از آمریکایی ها را با خود همراه کرده و آنها را تحت مدیریت و تسلط خود درآورد.

عکس شماره ۴ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

در طرف دیگر این مسابقه برنی سندرز سوسیالیست بود که به عنوان یک انقلابی خود را شناساند. در نتیجه جوانان آمریکایی که در انتخابات گذشته کمپین اوباما را تقویت کرده بودند به سندرز ملحق شدند.

ایمیل ها دست و پای کلینتون را بسته است!

کلینتون همچنان درگیر ایمیل ها و بهره گیری از سرور خانگی برای ارسال گزارش های محرمانه خود ماند تا مکانی که مدیر اف بی آی وی را فردی بی احتیاطی نامید که موجب افشای اطلاعات محرمانه شده است.

وبسایت رسوا ساز ویکی لیکس ده ها هزار ایمیل از کلینتون انتشار داد و سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده نیز مدعی شدند این اقدام توسط هکرهای روس به ثمر رسیده است. اما هیلاری همچنان به مجادله خود ادامه داد.

عکس شماره ۵ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

اهانت و دیگر هیچ!

ترامپ بعد از این که به عنوان نامزد نهایی جمهوریخواهان ایالات متحده معرفی شد به مجادله با یک خانواده مسلمین آمریکایی که بچه شان در کشور عراق کشته شده بود رفت. به یکی قاضی آمریکایی که در مکزیک به دنیا آمده بود اهانت کرد. ترامپ در رابطه با هواداران حمل سلاح گرم و ترغیب آنان برای کشتن کلینتون هم بیان نظر کرد.

کلینتون لغزشات ویژه خود را مرتکب شد. او نیمی از هواداران ترامپ را به "مشتی اشخاص قابل ترحم" و "اصلاح نشدنی" توصیف کرد و وقتی که این گفتمانها در جامعه ایالات متحده سر و صدای زیادی به راه انداخت عقب نشینی کرده و از هواداران ترامپ عذرخواهی کرد.

پنهای سازی ها همچنان ادامه دارند!

هیلاری در روز ۱۱ ماه سپتامبر برای شرکت در مهمانی تکریم کشته شدگان حادثه تروریستی ۱۱ ماه سپتامبر در مکان برج های سابق تجارت جهانی وجود یافت و در لحظه سوار شدن به خودرو شخصی اش از حال رفت و غش کرد. این امر ایجاب کرد تا ترامپ نبردی علیه وی راه بیاندازد و به مردمان ایالات متحده در رابطه با ضعف و کمبود انرژی جسمی کلینتون اخطار دهد.

اینجا بود که معلوم شد هیلاری به ذات الریه مبتلاست. مریضی که تا به حال وی از مردمان پوشانیده بود.

عکس شماره ۶ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

مباحثه یا چالش لفظی!/ سیاستمدار یا عیاش!

بعد از آن سه مباحثه در راه بود. نخستین مباحثه به انجام رسانده شد و سخنان ناشایستی میان هر دو نامزد رد و تبدیل ساخته شد.

در آستانه دومین مباحثه بود که یک بمب اطلاعاتی جامعه ایالات متحده را شوکه کرد. این بمب چیزی نبود جز انتشار یک فایل صوتی و عکس و تصویری از سخنان رکیک جناب آقای دونالد ترامپ در رابطه با بانوان و سوء رفتار جنسی وی که به سال ۲۰۰۵ باز می گشت.

ترامپ عذرخواهی کرد اما امواج این "مکالمه ی اختصاصی و خودمانی" او انقدر زیاد بود که با یک عذرخواهی ساده نمی شد تاثیر آن را از بین برد.

بعد از آن صف طولانی زنانی که بعد از انتشار این ویدئو نامزد جمهوریخواهان را به سوء رفتار جنسی علیه خودشان محکوم می کردند روز جدید طولانی تر می شد.

شمار زیادی از رهبران جمهوریخواه، ترامپ را از پشتیبانی خود بی نصیب قرار دادند.

اما عکس العمل نامزد حزب جمهوریخواه چه بود؟

عکس شماره ۷ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

انتقام متقابل!/ اگر پیروز شوم نتیجه انتخابات را می پذیرم اگر نشوم…!

ترامپ برای این که مغلوب نشود تا آخر خط رفت و دامنه حملات خود بر کلینتون را زیاد کرد. در مباحثه دوم انتخابات سه نفر از زنانی را که «بیل کلینتون» همسر هیلاری و رئیس جمهور اسبق ایالات متحده را به سوء رفتار جنسی متهم کرده بودند به استودیوی مباحثه آورد. ترامپ مدعی شد که هیلاری به این سه زن هجوم کرده است.

در واپسین مباحثه رای گیری ای ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات در صورت شکست خود امتناع کرد و با این رفتار به پایه های دموکراسی آمریکایی یورش برد.

کلینتون این سخنان ترامپ را ترسناک نامید و اوباما از وی درخواست ناله و شکایت را کنار قرار بدهد.

باز هم کلینتون و ایمیل هایش!

وقتی که میزان آرای نامزد دموکرات در نظرسنجی ها رو به افزایش بود و هواداران وی تهیه میشدند تا نفس آسانی بکشند، ناگهان بمب رسانه ای دیگری منفجر شد. پلیس فدرال ایالات متحده (اف بی آی) اعلام کرد ایمیل های بیشتری از کلینتون صاحب شده است و در حال وارسی محتوای آن هاست.

هنوز نیمی از رای دهندگان آمریکایی به خانم هیلاری کلینتون ایمان دارند و میزان افرادی که به ترامپ علاقه دارند هنوز هم کمتر از کلینتون است.

عکس شماره ۸ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

به چشم مییاید رای دهندگان آمریکایی وجود خود را در دو دنیای متفاوت احساس می کنند دنیای کلینتون و دنیای ترامپ. جهانی که گاهی اوقات با وقوع یک حادثه شما را به سوی دنیای دیگر سوق می دهد و دنیای قبلی تان را بدنام می کند.

انتها راه نزدیک است

این انتخابات موجب ترقی و رشد هیچ یک از نامزدهای رای گیری ای ایالات متحده، کمپین های رای گیری ای آن ها و مردمان این کشور نشد، بلکه تنها به یک تراژدی نرمال دامن زد که می توان آن را «باران شهاب سنگ های غول آسا در سال ۲۰۱۶» نامید.

عکس شماره ۹ ⇩عکس   نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان

— نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد —

نگارش : پاكزاد ر.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين قصه عجب شنو از بخت واژگون
««« »»»
ما را بکشت يار به انفاس عيسوی

نگاهی مختصر به زشت ترین انتخابات تاریخ جهان (۹ عکس)

TT / 283 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال