بدست کارشناسان ایرانی به ثمر رسید: ساخت نمونه اولیه موتورپالس جت


به دست متخصصان ایرانی انجام شد: ساخت نمونه اولیه موتورپالس جت

عکس به دست متخصصان ایرانی انجام شد:		ساخت نمونه اولیه موتورپالس جت
نمونه اولیه موتورپالس جت در کشور توسط یک تیم دانشجویی با همکاری شرکت دانش بنیان پروا صنعت طراحی و ساخته شد.

 محمد امین محسنی عضو تیم طراحی و ساخت موتور پالس جت روز سه شنبه در گفت و گو باایرنا اظهار کرد: پالس جت موتورهای انفجاری هستند که با ورود سوخت، انفجار درمحفظه احتراق ایجاد و محفظه بسته می شود تا دود از لوله اگزوز خارج شود؛ دودی که از لوله اگزوز خارج می شود ایجاد خلأ کرده و سوخت را دوباره به داخل می کشد و این چرخه ادامه دارد.

وی در باره مشخصات فنی این موتور با بیان اینکه موتور پالس جت حدود ۱۳ تا ۱۵ کیلوگرم وزن دارد، افزود: تراست این موتور حدود۴۰۰ تا۴۵۰ نیوتن، طول آن ۱۷۵۰ میلیمترو قطرش ۱۲۴ میلی متر است.
محسنی اظهارکرد: تفاوت موتور پالس جت با دیگر موتورها در کنترل سوخت و خاموشی موتوراست؛ به طور مثال در موتورهای میکرو جت زمانی که سوختشان قطع می شود موتور خاموش می شود اما موتور پالس جت اینطور نیست .
وی ادامه داد: درموتور پالس جت یک سری انفجار آن را به جلو می برد اما در موتورهای دیگر سوختن سوخت در محفظه احتراق، ایجاد تراست می کند ، در این موتورها با نازلی که وجود دارد سرعت ورود سوخت را زیاد و فشار را کم می کند و سوخت که خارج می شود یک نیرو ایجاد می کند، اما در موتورهای پالس جت با انفجارهای متوالی سرعت ایجاد می شود.
وی با اشاره به اینکه سرعت خیلی زیاد از مزیت های موتورپالس جت نسبت به دیگر موتورها است افزود: با موتور پالس جت سرعت خیلی بالایی می توان در پهپادها و هواپیماهای فوق سبک ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه طراحی و آنالیز این موتور کاملا بومی انجام شده است، ادامه داد:موتور پالس جت و موتورمیکروجت ، موتورهایی هستند که درخارج از کشور ساخته شده و کشورهایی مثل آمریکا و روسیه بر روی آن کار کرده اند ما نیز در طراحی این موتور بومی از نمونه های موجود در دنیا ایده گرفته ایم.
محسنی یادآور شد: برای طراحی تا ساخت نمونه اولیه این موتور ۴ماه زمان صرف شده است.نمونه اولیه موتور پالس جت درهفتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و فضایی ایران در معرض دید عموم قرار گرفت

*******************

تهیه شده توسط : سودابه ی.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حديث حافظ و ساغر که می‌زند پنهان
««« »»»
چه جای محتسب و شحنه پادشه دانست

بدست کارشناسان ایرانی به ثمر رسید: ساخت نمونه اولیه موتورپالس جت

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال