با کوشش یک شرکت فناور داخلی انجام شد؛ بهره گیری از برق گیرهای ساخت درون در صنعت برق


با تلاش یک شرکت فناور داخلی صورت گرفت؛ استفاده از برق گیرهای ساخت داخل در صنعت برق

تصویر و عکس با تلاش یک شرکت فناور داخلی انجام شد؛		بهره گیری از برق گیرهای ساخت درون در صنعت برق
یک شرکت فناور داخلی قادر بوده است با تولید نیمه‌هادی‌های غیر خطی نکته احتیاج صنعت برق کشور، در جهت رفع احتیاج صنعت به این تولید گام بردارد.

محمدعلی یگانه رفیق، مدیر عامل این شرکت فناور با اشاره به کسب دانش فنی تولید نیمه‌هادی‌های نکته استفاده در صنعت برق، نقل کرد: بر اساس لزومی که کسب دانش فنی این تولید و بومی‌ساز آن را دو چندان می‌کرد، این شرکت توانست با یک شرکت فرانسوی شناخته شده در حوزه نیمه‌هادی‌ها دانش فنی ساخت برق‌گیر را جابجا کند.

وی ادامه داد: بر اساس معاهده منعقد شده باید تمامی نکات مربوط به انتقال دانش فنی از دکوراسیون تجهیزات تا انتخاب تجهیزات و شناسایی معماران آنها بر اساس ظرفیت، توانایی و مطابقت هر تجهیز با فرایند توصیه ای، ساخته شود و همچنین تدوین تکنولوژی تولید و نیز استانداردها انتقال کشف کند تا توانمندی تولید آن در درون کشور کسب شود.

این فعال فناور با اشاره به توانمندی ساخت عایق‌های برق‌گیر کارآمد با تکیه بر فواید نیمه‌هادی‌ها نقل کرد: وریستور اکسید روی نوعی مقاومت غیر خطی قابل مهار با ولتاژ محسوب می‌شود و از آنجایی که ویژگی جریان ولتاژی این نوع نیمه هادی‌ها بسیار غیر خطی است، از آن‌ها برای حفاظت (عایق بندی) تجهیزات شبکه الکتریکی دربرابر خطرات موج ضربه (ناشی از صاعقه یا کلید خانمی) استفاده گسترده‌ای می‌شود.

یگانه‌دوست، تولید برق‌گیرهای پلیمری را یکی دیگر از توانمندی‌های این شرکت فناور عنوان کرد و اضافه کرد: برق‌گیرهای پلیمری دارای مزایای متعددی نسبت به دیگر برق‌گیرها هستند؛ از جمله آن‌که به خاطر سیلیکون در مقره حرارت را به درستی با محیط تبادل می‌کنند و با انعطاف‌پذیری خود، درمقابل انواع مختلف تنش و ضربه مقاومت بالایی دارند.
بر اساس اعلام معاونت علمی و تکنولوژی رئیس جمهور، وی تصریح کرد: برق‌گیرهای پلیمری می‌توانند در الیت‌های گوناگونی نصب شوند و جریان آب بر کارکرد آن‌ها به خاطر نفوذناپذیری درمقابل رطوبت و آب‌گریزی، اثری ندارد.

___________________________________

تهیه و تدوین : ستاره ط.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خداوندی به جای بندگان کرد
««« »»»
خداوندا ز آفاتش نگه دار

با کوشش یک شرکت فناور داخلی انجام شد؛ بهره گیری از برق گیرهای ساخت درون در صنعت برق

TT / 68 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال