نتایج تحقیقات نمایان کرد: فعالیت های جسمانی از افسردگی نوجوانان پیشگیری نمی کند


نتایج تحقیقات نشان داد: فعالیت های جسمی از افسردگی نوجوانان جلوگیری نمی کند

تصویر و عکس نتایج تحقیقات نشان داد:		فعالیت های جسمانی از افسردگی نوجوانان پیش گیری نمی کند
سیناپرس: مطالعه ای تازه نمایان میکند که ورزش و فعالیت های جسمانی گوناگون، تاثیر چندانی بر کاهش افسردگی نوجوانان ندارد.

مطالعات متعددی نمایان کرده است که افسردگی، یکی از رایجترین معضلات موجود درمیان مردمان دنیا و نیز دومین عامل سوق دهی فرد به خودکشی و برخی مریضیهای قلبی است. همچنین در بسیاری از نکات نگاه کرده می شود که افسردگی فرد ریشه در افسردگی او در زمان نوجوانی دارد.

افزون بر اینها، تحقیقهای سابق گویای این مساله بود که فعالیت جسمانی قادر هست سبب کاهش افسردگی در بزرگسالان شود. با این حال هنوز شواهد چندانی دال بر نقش ورزش در پیش گیری از افسردگی حاصل نشده است.

در این میان، مخققان انگلیسی در مطالعه ای تازه به این نتیجه رسیدند که ورزش، نقش چندانی در کاهش افسردگی نوجوانان ندارد. در این مطالعه سه ساله، ۷۳۶ نوجوان (با متوسط سن چهارده و نیم سال) از نوامبر ۲۰۰۵ تا ژانویه ۲۰۱۰ بررسی شدند.

در این مطالعه، میزان فعالیت های ورزشی این اشخاص در روزهای گوناگون هفته مطالعه شد. همچنین با بهره گیری از پرسشنامه و گفت و گو، وجود افسردگی و میزان آن در این نوجوانان تعیین شد.

بررسی نتایج حاصل شده معلوم کرد که هیچ ارتباطی میان میزان فعالیت ورزشی در سن ۱۴ سالگی با میزان افسردگی در سن ۱۷ سالگی موجود نبود.

البته معنای این کشف کرده این نیست که ورزش، اثری مثبت بر کاهش افسردگی انسانها ندارد، بلکه این تاثیر در نوجوانی به حدقال امکان پذیر می رسد. همچنین نباید فرامش کرد که ورزش در نوجوانی به طور کلی برای تندرست در آن سن و نیز باقی عمر بسیار لازم است.

مشروح این پژوهش در روزنامه JAMA Pediatrics انتشار داده شده است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال