دنیای غرب، نگران الگو شدن ایران انقلابی در جهان است/ شیعه لندنی سخنگوی تشیع نیست


دنیای غرب، نگران الگو شدن ایران انقلابی در جهان است/ شیعه لندنی سخنگوی تشیع نیست

عضو شورای مناسب انقلاب فرهنگی، الگو شدن ایران انقلابی در جهان را باعث دغدغه شدید جهان غرب و استکبار بین المللی آگاهی داشت و گفت: جهان غرب امروز در تلاش است که سخنگوی اسلام تسنن را وهابیت و سخنگوی شیعیان را شیعه لندنی مطرح کند.

تصویر و عکس جهان غرب، نگران الگو شدن ایران انقلابی در جهان است/ شیعه لندنی سخنگوی تشیع نیست

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در شهر تهران، حسن رحیم پور ازغدی، پیش از ظهر امروز (سه شنبه ۱۱ آبان ماه) در میان طلاب و اساتید مدرسه علمیه آیت الله ایروانی(ره) شهر تهران، بیان داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جهان غرب و استکبار بین المللی، خود را در یک وضعیت غافلگیری نگاه کردند، به این علت که انتظار نداشتند زمانی همه چیز این کشور تحت مدیریت آنان بود، مذهب و دین تا این اندازه تأثیر گذار باشد که حکومتی را تغییر دهد.

وی افزود: مردمان ایران تا پیش از تحقق انقلاب و در زمان حکومت شاه، فقط نام مدرنیته شدن را می شنیدند، اما در عمل فقط بی حجابی و ناهنجاری های دیگر را می نگاه کردند؛ مردمان می نگاه کردند که نفت ایران صادر می شود اما تاثیری از پیشرفت در جامعه دیده نمیشد.

عضو شورای مناسب انقلاب فرهنگی، ادامه داد: طبق اعتراف خود غربی ها، در زمان حکومت شاه، دانشگاه هایی در ایران ساخته بودند که در ظاهر خیلی هم مدرن و متمدن بود اما خروجی های آن در راستای بروکراسی سازی یک نظام وابسته کارایی داشت و عملا خروجی سودمندی برای جامعه عدم.

وی با بیان اینکه در زمان رژیم پهلوی ایران به معنای قرار می داری وابسته بود، گفت: پیش از انقلاب، جمعیت ایران رشد ۳درصدی داشت اما کشاورزی ایران حدود ۱ درصد رشد می کرد و واردات خوراکی ای نیز هر سال ۱۰ درصد افزوده میشد و البته صادرات غیرنفتی هم که نزدیک به صفر بود.

رحیم پور ازغدی افزود: در زمان شاه حدود ۳۰هزار دانشجو داشتیم اما اکنون حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو در حال تحصیل داریم که سالانه حدود ۱ میلیون نفر از آنان فارغ التحصیل می شوند؛ همچنین در زمان رژیم شاه روزانه ۸میلیون بشکه نفت از ایران به کشورهای خارجی صادر می شد و بهبودی هم نداشتیم اما امروز با اینکه چندین زمانی هم هست که تحریم ها از بین برده شده، جدید به صادرات ۲ میلیون بشکه نفت در روز رسیده ایم و البته بهبودها هم خیلی گیرا تر است.

وی در ادامه با بیان اینکه غربی ها در تفسیر خود از انقلاب ایران نقل کرده اند، غلط ما این بود که در رابطه با ایران به سمتی حرکت کردیم که مردمان ایران، منافع خود را در یک طرف و منافع حکومت شاه را در یک طرف دیگر نگاه کردند، ابراز داشت: سران استکبار بین المللی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفتند ما نگرانیم که ایران به عنوان الگو و سرمشق دیگر کشورهای دنیا مبدل شود، لذا نباید قرار بدهیم معضلات کشور حل شود؛ همچنین اگه قادر بودیم این نظام را ساقط کنیم یا حداقل در رده های مختلف نفوذ کنیم؛ که اسناد لانه جاسوسی ایالات متحده پر از مطالبی است که مسئله نفوذ را مطرح می کند.

عضو شورای مناسب انقلاب فرهنگی افزود: در اسناد لانه جاسوسی ایالات متحده که چندین روز دیگر سالروز تسخیر آن است، در خصوص برنامه نفوذ نقل شده که باید از برخی روحانیون مطرح ایران که ایده ای متفاوت از بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران(ره) را دارند، بهره گرفت؛ با این ایده که در عصر غیبت امام مهدی(عج) هیچ اقدام سیاسی برای تشکیل حکومت درست نیست؛ و باز غربی ها تأکید دارند که این کار، اصلی ترین اقدام ما برای سکولاریسم سیاسی است.

وی افزود: غربی ها نقل میکردند باید با این کار، تلاش برای تحقق حکومت سیاسی پیش از ظهور امام مهدی(عج) را نامشروع نمایان کنیم و برای تحقق این مهم اشخاص گوناگونی را در داخل نظام ایران حتی تا سطح مرجعیت داریم؛ البته که کسانی بودند که در زمان شاه، به زندان رفتند اما در نهایت مقابل امام و انقلاب ایستادند؛ غربی ها در اسناد خود مطرح کرده بودند که می شود روی این اشخاص حساب کرد.

رحیم پور ازغدی در ادامه با اشاره به دیگر دسیسه های دشمنان برای الگو نشدن نظام ایران برای دیگر کشورهای دنیا، گفت: در اسناد و اعترافات دشمنان آمده است که اگه چه انقلاب اسلامی ایران پیروز شده اما نباید قرار بدهیم بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران(ره) به سخنگوی شیعه مبدل شود، به این علت که درک تجربه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران(ره) انرژی ویژه ای را به تمام جهان اسلام آمپول میزند؛ و البته دشمنان برای تحقق این ایده خود که خمینی سخنگوی شیعه و الگوی دیگر کشورها نشود، برنامه شیعه لندنی را مطرح می کنند.

وی افزود: غربی ها برای الگو نشدن ایران برای دیگر کشورهای اسلامی، مطرح کردند که باید از شکاف بین اسلام تشیع و اسلام تسنن که یک فرصت برای ما به حساب مییاید، بهره گیریم.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: جهان غرب امروز در تلاش است که سخنگوی اسلام تسنن را وهابیت و سخنگوی شیعیان را شیعه لندنی مطرح کند، در حالی که ۸۰ تا ۹۰ درصد مردمان سنی مذهب جهان اسلام، محب اهل بیت(ع) پیامبر هستند و با وهابیت نیستند و باز غربی ها در ادامه این موضوع خود عنوان می کنند که شهید مطهری و دکتر شریعتی در برطرف کردن شکاف بین شیعه و سنی در جهان اسلام تلاش انبوه ای کرده اند.

وی افزود: غربی ها در ابتدای انقلاب اسلامی ایران مطرح می کردند که روحانیت با علم مخالف است و …، اما امروز پس از گذشت سال ها از انقلاب، رشد علمی ایران ۱۳ برابر متوسط بین المللی است و این تحریم های اتمی هم برای پیش گیری از این پیشرفت است که عدم راستگویی غربی ها را نمایان کرد.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه غربی ها در ابتدای انقلاب، پیش گیری از فعالیت های اجتماعی زنان توسط جمهوری اسلامی را مطرح می کردند، اما امروز بانوان کشورمان در عرصه های علمی و اجتماعی وجود کم نظیری دارند، گفت: ایران نمی درخواست به گذشته بازگشت کند، بلکه درخواست تا به اسلام کلاسیک بازگشت کند و از این رو نباید بازگشت به اسلام را با بازگشت به گذشته ترکیب نمود و یکی آگاهی داشت.

۳۱۳/۲۹

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال