ده سال آینده جنگ منطقه عقیدتی خواهد بود/عراق نیازمند حشد الشعبی فکری و فرهنگی است


ده سال آینده جنگ منطقه عقیدتی خواهد بود/عراق نیازمند حشد الشعبی فکری و فرهنگی است

سرپرست پژوهشکده حج بر ضرورت تلاش بیشتر حوزویان برای توسعه و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) تاکید کرد.

عکس ده سال آینده نبرد منطقه عقیدتی خواهد بود/کشور عراق نیازمند حشد الشعبی فکری و فرهنگی است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی در نشست علمی جریان های تکفیری در منطقه خاورمیانه در مرکز تخصصی شیعه شناسی نقل کرد: چنانچه امروز نگاهی به دنیا اسلام بیاندازیم احتمالا کمتر ناحیه ای را کشف بکنیم که درگیر جریان های تکفیری نباشد.

وی اضافه کرد: از دیگر سوی به حدی تکثر و گوناگونی در این جریانات به وجود آمده است، احصا آنها مشکل است؛ تنها در سوریه امروز ۴۶ گروه تکفیری فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: در آفریقا و در الجزایر انصارالسنه در طول ده سال هزاران نفر را به خاک و خون کشیدند؛ در کشورهایی چون تونس و سومالی و.. نیز به همچنین است؛ در کشور سومالی گروه هایی چون شباب السیف معتقد به جنایات با شمشیر هستند؛ بوکوحرام نیز با اعتقادات باورنکردنی خود جنایات متعددی را رقم می زنند.

گروه هایی چون خالد خراسانی از داعش پر خطرتر هستند

سرپرست پژوهشکده حج اظهار کرد: در کشور مصر، در صحرای سینا گروه های متعددی فعالیت دارند، ولی در منطقه پیرامون کشورمان، مجموعه ای از این گروه ها به چشم می خورد؛ در کشورهایی چون کشور افغانستان و کشور پاکستان گروه هایی چون خالد خراسانی، بوجود آمده اندکی از داعش پر خطرتر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی یاد آوری کرد: گروه هایی چون حزب التحریر در دهه ۵۰ تولدی بوجود آمدند و پیش از داعش درپی خلافت بودند و اظهار می کنند که باید خلافت را به هر طریقی به دست بیاوریم؛ این گروه از فلسطین به آسیای میانه وارد شده اند و روزی نیست که این گروه اطلاعیه و پیام ندهند.

وی اضافه کرد: منطقه لبنان و سوریه و کشور عراق با جریانی به عنوان داعش وجود دارد، ولی هنوز کتابی در خصوص عقاید داعش وجود ندارد؛ کتبی که در حال حاضر وجود دارد کتب توصیفی است، یعنی کاری کرده ایم که داعش می خواستند به انجام رسانند.

ده سال آینده، نبرد منطقه، نبرد عقیدتی خواهد بود

وی تصریح کرد: کاری که باید امروزه به انجام رسانیم، اینکه عقاید آنها را اظهار کنیم؛ ده سال آینده، نبرد منطقه، نبرد عقیدتی خواهد بود؛ در سال ۲۰۰۳ زمانی آمریکابه کشور افغانستان هجوم کرد همه تصور کردند که طالبان به پایان رسانده شد، ولی این ژن به شکل جهشی سبب ایجاد گروهی چون ولایت خراسان شد.

داعش از نیروهای حشد الشعبی شکست می خورد

سرپرست پژوهشکده حج اظهار کرد: داعش از نیروهای حشد الشعبی شکست می خورد، ولی این احتمال وجود دارد که این آتش زیر خاکستر مجدداً به وجود آید؛ مردمان موصل عقاید نزدیک به وهابیت دارند و امکان می دارد که در این زمینه مجدداً در آینده روی آنها سرمایه گذاری فکری صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی یاد آوری کرد: امروزه داعشیون در عرصه مهدویت تفکرات بسیار پیچیده ای دارند و داعش را نیز به همین خاطر به منصه ظهور منتقل کردند تا بگویند که مساله مهدویت در رویکرد داعش نهفته است و آنها محق هستند.

کشور عراق نیازمند حشد الشعبی فکری و فرهنگی است

وی اضافه کرد: امروزه حشد الشعبی ارتشی بوجود آمده است، ولی کشور عراق نیازمند حشد الشعبی فکری و فرهنگی است که مجوز ندهد تفکر داعشی مجدداً در کشور عراق و سرزمین های پیرامون پیشرفت کند.

سخنران مهمانی تصریح کرد: دشمنان در چندین مرحله به اسلام ستیزی توجه کردند و موج های گوناگونی را بوجود آوردند؛ موج ستیزی سوم دشمنان اسلام آنتی اسلام است ولی نقطه مؤسسه ای تمام هجمه های آنها، شیعه است.

سرپرست پژوهشکده حج اظهار کرد: این گروه های وهابی به غیریت سازی دست می سازند و اظهار می کنند که سنی قرار می داری کسی است که شیعه نیست؛ به همین خاطر است که ده ها شبکه امروز به زبان های مختلف ضد شیعه کار میکنند، زیرا آگاهی میدارند که تنها هیزم این آتش، شیعه است.

تفکر شیعی تکفیرساز و تندرو نیست

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی یاد آوری کرد: سید حسن نصرالله اظهار کرد که علی رغم این همه معضلات از عکس سلفی ها، این گروه یک برکت داشت که آن هم ایجاد یک فکر البدیل در دنیا بود و این فکر البدیل هم شیعه است، زیرا دنیا نیز متوجه شده است که تفکر شیعی تکفیرساز و تندرو نیست.

وی اضافه کرد: با توجه به اعمال و جنایاتی که این گروه ها به انجام میرسانند امروزه خوب ترین فرصت برای شناسایی اسلام منحصر بفرد محمدی و مکتب اهل بیت(ع) فراهم شده است که باید از این فرصت بهره گیریم.

سرپرست پژوهشکده حج تصریح کرد: امروزه دنیا از حالت کنونی خسته است، ولی بحران هویت امکان می دارد سبب شود که گروه های دیگری به وجود آیند و مردمان به آنها به سوی خود کشیده شوند؛ در اتریش همایشی قرار است به انجام رسانده شود که به چه دلیل دختران اتریشی به داعش به سوی خود کشیده میشوند و این مساله بیانگر این خطر است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال